Ant-Man 3: režisér prozradil, že Quantumania trvale změní MCU

Peyton Reed vstoupil se svým režijním debutem do Marvel Cinematic Universe v malém měřítku, ale Ant-Man později ukázal, jak zásadní vliv mají „jeho“ události na osudy ostatních hrdinů. Ant-Man 3 nese podtitul Quantumania a podle režiséra nastaví další směřování celého MCU.

Oznámení Avengers: The Kang Dynasty na Comic-Conu v San Diegu odhalilo nového padoucha, kterého zahraje Jonathan Majors. Kang se pohybuje časoprostorem a po Thanosovi bude další velkou hrozbou v Marvel Cinematic Universe. Přestože se krátce objevil v sérii Loki, Ant-Man 3 ho poprvé představí jako padoucha. Události filmu tak budou mít velké důsledky pro budoucnost MCU. Peyton Reed se tématu dotkl poté, co byla Quantumania oznámena jako start pro Fázi 5 během prezentace Marvel Studios.

„Ta energie byla skvělá,“ řekl režisér Peyton Reed. „A ano, zahájení Fáze 5 je pro nás opravdu vzrušující, protože děláme filmy o Ant-Manovi. Je to náš třetí film. Teď je z toho trilogie. Ale v tomhle filmu se dějí věci, které natrvalo změní Marvel Cinematic Universe. A je pro nás zábavné, že Scott Lang je v centru celé té změny.“

Ant-Man a Wasp jsou teď hlavními hráči

Zatímco první dva Ant-Man filmy byly v MCU relativně samostatné, využití kvantové říše se ukázalo jako klíčové v Avengers: Endgame. Jak napovídá podtitul třetího filmu, bude tato mysteriózní dimenze jeho ústředním bodem. Protože je do děje zapojený i Kang, vypadá to, že bude mít kvantová říše obrovskou roli ve Fázi 5 a 6. Peyton Reed je šťastný, že se jeho frančíza takhle rozrostla.

„Byli jsme nadšeni, že můžeme natočit třetí Ant-Man film a udělat trilogii,“ řekl Reed po velkých oznámeních na Comic-Conu. „Věděli jsme, že pokud na tom budeme pracovat, chceme některé věci udělat jinak. Opravdu jsme chtěli zatočit ostře doleva a natočit film, který bude ještě epičtější, ale přesto bude pokračovat v příběhu té rodinné dynamiky. A všechno, co se děje mezi Scottem, Hope a Cassie… Cassie, které je nyní 18 let a Scott možná úplně neví, jak se k ní v dospělosti chovat, protože ztratil těch pět let kvůli událostem Endgame,“ vysvětlil režisér.

„Také jsme věděli, že chceme postavit naše hrdiny proti velmi, velmi impozantnímu protivníkovi, a měli jsme velké štěstí. Vyrostl jsem na komiksech a znal jsem postavu Kanga Dobyvatele, který je jednou z opravdu velkých záporných postav komiksů. Takže možnost postavit naše hrdiny v tomhle filmu proti Kangovi Dobyvateli pro nás byla obrovská věc,“ popsal snímek Peyton Reed.

Ant-Man and the Wasp: Quantumania má v českých kinech premiéru 16. února 2023.

zdroj: Marvel, Comic Book Movie, Entertainment Weekly

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.