Avatar 2: James Cameron se vrací na Nový Zéland pokračovat v natáčení

Na Novém Zélandu se znovu rozběhlo natáčení velkofilmu Avatar 2. Produkce byla na několik měsíců pozastavena kvůli pandemii koronaviru, ale aktuálně dostal štáb zelenou pro návrat do práce. Jak informoval producent Jon Landau, návrat do země nebyl zrovna příjemný. Všichni členové štábu museli předložit negativní výsledky testů na covid-19, podrobit se dalšímu vyšetření a celé dva týdny zůstat v karanténě, kterou si vynutila místní vláda. Časový skluz se tak ještě protáhl.

Avatar 2: James Cameron se vrací na Nový Zéland pokračovat v natáčení
zdroj: twitter / James Cameron

V plánu jsou čtyři filmy

Cameron ani Landau rozhodně nejsou troškaři. Avatar 2 bude prvním ze čtyř plánovaných sequelů filmu z roku 2009, který byl celou jednu dekádu nejvýdělečnějším snímkem všech dob. O pokračování se mluvilo dlouho, až se konečně rozeběhlo na Novém Zélandu v roce 2019. Svoje role si zopakují Sigourney Weaver, Sam Worthington, Zoe Saldana a Stephen Lang, nově se k nim připojí spousta dalších jmen, jako Kate Winslet a Cliff Curtis.

Avatar 2: James Cameron se vrací na Nový Zéland pokračovat v natáčení
zdroj: twitter / James Cameron

Čeká nás podmořský svět

Natáčení je velmi ambiciózní a technicky velmi náročné. James Cameron se nechal slyšet, že je to stejná výzva, jako točit první film, protože se většina prvního sequelu odehrává pod vodou, v jednom z mnoha oceánů na Pandoře. Podle jeho slov je to i jeden z důvodů, proč vznikla mezi Avatarem z roku 2009 a pokračováním tak dlouhá mezera. Cameron byl prý zaneprázdněn vývojem technologie, potřebné k dostatečnému oživení jeho vize pro film.

James Cameron
zdroj: twitter / James Cameron

Bude to další revoluce?

Původní snímek byl oslavován pro revoluční využití 3D a CGI efektů. Uběhla jedna dekáda a filmový průmysl urazil v užívání těchto technologií obrovský skok kupředu. James Cameron proto musí přijít s něčím výjimečným, aby Avatar 2 dostal publikum do kolen. Vodní říše na Pandoře bude mít jistě co nabídnout a bude zajímavé sledovat, jestli se Cameron přikloní spíše k podvodní autenticitě nebo dá přednost fantastickému zpracování, jako to udělal James Wan se snímkem Aquaman.

Avatar 2: James Cameron se vrací na Nový Zéland pokračovat v natáčení
zdroj: twitter / James Cameron

Zatím si počkáme

Avatar 2 podle dosavadních informací stihne svou premiéru, která je u nás stanovena na 16. prosince 2021. Další pokračování pak budou následovat s dvouletou mezerou v roce 2023, 2025 a 2027. Avatar tak Camerona a jeho štáb zaměstná na pěknou řadu let.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.