Avengers: Endgame nevyřešila jeden klíčový moment příběhu Iron Mana

Avengers: Endgame je epický závěr jedné kapitoly, kde se spojí osudy všech dohromady. Do značné míry je to ale další část příběhu Tonyho Starka, jehož osud ve filmu hraje daleko vetší roli, než u všech ostatních. V Marvel Studios odvedli skvělou práci, ale jeden problém Tonyho cesty zůstal nevyřešený. Tím je Bucky, zodpovědný za smrt jeho rodičů. Temná minulost byla odhalena ve snímku Kapitán Amerika: Občanská válka. Tony celý život věřil, že Howard a Maria Starkovi zemřeli při autonehodě, ale místo toho je zavraždil Winter Soldier, kterého ovládala HYDRA. To vrazilo klín mezi Tonyho a Stevea, který se snažil vše udržet v tajnosti.

Avengers: Endgame nevyřešila jeden klíčový moment příběhu Iron Mana
zdroj: Marvel Cinematic Universe

Emotivní setkání s otcem

Po devastující porážce Thanosem v Avengers: Infinity War jdou zbývající hrdinové vlastní cestou. Tony přesunul pozornost na rodinu a začal žít klidný život s Pepper a dcerou Morgan. Musel odejít ze svého odpočinku, když se objevila možnost přivézt zmizelé zpět k životu díky vstupu do kvantové říše. Kromě kompletování všech šesti Kamenů Nekonečna během cestování časem dostal Tony nečekaně možnost se znovu setkat se svým otcem. Jejich rozhovor ho přiměl zapomenout na zlobu, kterou vůči němu léta choval. To ale celou situaci neřeší.

Avengers: Endgame nevyřešila jeden klíčový moment příběhu Iron Mana
zdroj: Marvel Cinematic Universe

Steve je parťák a kolega, Bucky ani jedno

Tony a Steve vytvořili dvojici pro cestování do minulosti a ani jeden se nezabýval dalšími podrobnostmi k jejich vážné roztržce. Oba mezi sebou mají porozumění a prožili toho spolu dost natolik, aby mohli hodit sváry za hlavu a soustředit se na společný úkol. Tonyho pohled na Stevea se může změnit, ale to se netýká Buckyho. Ve skutečnosti spolu tihle dva neměli žádnou interakci až do chvíle, kdy Iron Man zemře. Marvel argumentuje tím, že k odpuštění viny by Tonymu měla postačila možnost vidět otce, ale to zní nepravděpodobně. Hněv, který v sobě Tony vůči Buckymu nosil, v něm byl zakořeněný hlavně kvůli tomu, že připravil o život jeho matku. Ta se v Endgame vůbec neobjevila.

Winter Soldier
zdroj: Marvel Cinematic Universe

Udělat by to šlo…

Marvel jednoduše celý tento problém nerozlouskl během tříhodinové stopáže Avengers: Endgame. Rýpavým fanouškům to ale neuniklo. Podobně, jako se odehrálo v závěru opětovné setkání dvojice Spider-Man/Iron Man, mohlo dojít na krátké setkání Tonyho s Buckym. Stačilo by, aby Iron Man přiletěl na rychlou záchranu Buckyho v nějaký svízelný moment finální bitvy, s tím, že by oba sdíleli jen vědomé kývnutí, které by jasně ukázalo, že hodil Tony předchozí události za hlavu a se vším se smířil před tím, než hrdinně zemřel. Tento malý důkaz, že je zlá krev pryč, by klidně postačil.

Avengers: Endgame nevyřešila jeden klíčový moment příběhu Iron Mana
zdroj: Marvel Cinematic Universe

Ozvěny minulosti možná stejně dorazí

Zatímco Marvel propásl možnost výměny mezi Tonym a Buckym, neznamená to, že se neobjeví nějaký jiný kousek nevyřešené minulosti. Winter Soldier měl sice vymytý mozek, ale to neznamená, že s ním nebude chtít zúčtovat někdo jiný, komu ublížil, když ho ovládala HYDRA. Bucky se pomalu vrací ke svému dřívějšímu já v týmu se Samem a novým Kapitánem Amerikou v minisérii The Falcon and the Winter Soldier. I když se posouvá kupředu, Tony by si mohl pojistit, aby se za něho někdo i v jeho nepřítomnosti pomstil. Pokud se později Marvel rozhodne zapojit Morgan Stark do budoucnosti MCU (což je pravděpodobné), možná mezi ní a Buckym dojde k interakci, kdy dojde na téma Tonyho rodičů.

Avengers: Endgame nevyřešila jeden klíčový moment příběhu Iron Mana
zdroj: Marvel Cinematic Universe

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.