Bill Paxton: jediný herec, kterého zabil Terminátor, Vetřelec i Predátor

Bill Paxton ztvárnil za svoji kariéru hned několik kultovních postav. Je to on, kdo má tu čest být jediným hercem, kterého zabili ti nejslavnější zabijáci sci-fi žánru: Terminátor, Predátor a xenomorf neboli Vetřelec – právě v tomhle pořadí. Paxton nepatří mezi nejznámější jména a nepočítá se mezi filmové hvězdy, vedle kterých si zahrál. Filmoví fanoušci a geekové ho ale oslavují jako jednoho z nejikoničtějších herců v daném žánru. Může za to právě i fakt, že se stal mezi lety 1984-1990 obětí všech tří strojů na smrt.

Bill Paxton: jediný herec, kterého zabil Terminátor, Vetřelec i Predátor
zdroj: avp.fandom.com

Nezapsaný rekord

Díky hercově univerzálnosti byly i jeho krátké filmové role svým způsobem nezapomenutelné. Bill Paxton za svoji kariéru nevynechal jediný rok, kdy by se v nějakém filmu neobjevil. Často jich bylo i více najednou a herec se pravidelně objevoval i v televizi, hlavně v seriálu Velká láska z produkce HBO. Paxton nepřestal být aktivní dokonce i v roce 2017, kdy zemřel v důsledku koronárního selhání ve věku pouhých 61 let.

Bill Paxton: jediný herec, kterého zabil Terminátor, Vetřelec i Predátor
zdroj: wikimedia commons

Ano, to byl také on

Terminátor byl jednou z jeho prvních rolí, přestože se Bill Paxton jako mladý pankáč objeví jen na okamžik. Tedy do doby, než ho v nočním Los Angeles roku 1984 zabije T-800 hned poté, co přicestuje z budoucnosti. James Cameron se pak rozhodl spolupracovat s hercem ještě později, když ho obsadil do sequelu kultovního Vetřelce. Jako vojín William Hudson dostal Paxton mnohem větší prostor a jeho hlášky z filmu jsou dodnes citované mezi filmovými nadšenci ve světě i u nás. Jeho osud ve filmu všichni dobře známe. V Los Angeles pak herce dostane i třetí zabiják, když v roce 1990 ztvárnil detektiva LAPD Jerryho Lamberta ve snímku Predátor 2.

Bill Paxton: jediný herec, kterého zabil Terminátor, Vetřelec i Predátor
zdroj: newtimes.cz

Kolega v umírání ve filmu

Tento hattrick už ve světě filmu nikdo nepřekoná, ale blíží se mu Lance Henrikssen. Toho v prvním Terminátorovi zastřelí T-800 na policejní stanici. Ve filmu Vetřelci se objevil vedle Paxtona jako android Bishop, který je na konci roztřen vedví královnou xenomorfů. Technicky sice přežije, ale následně ve třetím Vetřelci umírá, když pořádá o deaktivaci. S nestvůrou se ale herec setkal ještě později, když ho ve snímku Vetřelec vs. Predátor probodne xenomorf ocasním ostnem.

Vetřelci
zdroj: avp.fandom.com

Tady všude jste ho viděli

Paxtonova schopnost umřít ve filmu už se zapsala do dějin popkultury. Herec se ale objevil ve spoustě známých filmových klenotů – Komando, Pravdivé lži, Apollo 13, Titanic, Ponorka U-571 a z posledních například Milionový nadhazovač nebo Na hraně zítřka. Tento rodák z Texasu odešel brzy a příčinou byly komplikace po operaci srdce.

Bill Paxton: jediný herec, kterého zabil Terminátor, Vetřelec i Predátor
zdroj: wikimedia commons

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.