Captain Marvel 2 mění název na The Marvels. Co to znamená?

Snímek Captain Marvel 2 byl přejmenován a ponese název The Marvels. V sequelu se vrací Brie Larson jako Carol Danvers, ale spolu s ní se ve filmu objeví další postavy, které se v předloze titulují jménem „Marvel“. Jmenovitě Monica Rambeau (Teonah Parris), známá z prvního filmu, a Kamala Khan/Miss Marvel (Iman Vellani). Ta dostane vlastní sérii na Disney+-

Ve filmovém universu jsou Avengers do značné míry založeni na verzi z Ultimate Marvel Comics, kde byli od roku 2000 nazývání The Ultimates. V roce 2015 stvořil Marvel v komisech jinou verzi Ultimates, kterou tvořili Captain Marvel, Black Panther, Spectrum (Monica Rambeau), America Chavez a Blue Marvel. Jejich náplní byly skutečně „vesmírné“ problémy a jednalo se o doslova kosmický tým. Je zřejmé, že na této bázi bude fungovat i Captain Marvel 2, tedy The Marvels.

Příval nových superhrdinek

Captain Marvel se vrátí na Zemi, kde se setká se starými přáteli. Monica, kterou naposledy viděla v roce 1995 jako dospívající, je nyní dospělá. Novou hrdinkou je Kamala Khan, která Captain Marvel zbožňuje a díky její inspiraci se stane Ms. Marvel. Na základě tragické ztráty Marie Rambeau (Lashana Lynch) v sérii WandaVision, tedy své matky, je nyní Monica Rambeau supermocná hrdinka, která se chce vypořádat s Carol za to, že byla tak dlouho pryč z planety. Jak tento fakt ovlivní Kamalu se zatím neví, protože její vlastní série se odehraje předtím. Možná z nich bude na konci filmu jeden tým.

Další členka Ultimates, Miss America/America Chavez (Xochtl Gomez), se představí před tím ve snímku Doctor Strange and the Multiverse of Madness. Otázkou je, jestli a v jaké podobě se připojí i Black Panther, kterého se Marvel rozhodl nepřeobsazovat. Další vývoj ukáže plánovaný Black Panther: Wakanda Forever. Jak to bude s ostatními postavami se zatím neví, protože Marvel se komiksovou předlohou inspiruje někdy přímo, ale jindy jen volně. Jak se multiversum MCU stává stále větší a větší, The Marvels se nejspíš představí jako nový tým na ochranu vesmíru.

Podobné články

Nejoblíbenější

Skutečně dokážeme cítit pach strachu a dalších emocí?

Při komunikaci se spoléháme hlavně na jazyk a zrak. Jak podstatnou roli hraje u lidí nos a dokážeme pomocí čichu cítit strach?

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?