Captain Marvel 2 mění název na The Marvels. Co to znamená?

Snímek Captain Marvel 2 byl přejmenován a ponese název The Marvels. V sequelu se vrací Brie Larson jako Carol Danvers, ale spolu s ní se ve filmu objeví další postavy, které se v předloze titulují jménem „Marvel“. Jmenovitě Monica Rambeau (Teonah Parris), známá z prvního filmu, a Kamala Khan/Miss Marvel (Iman Vellani). Ta dostane vlastní sérii na Disney+-

Ve filmovém universu jsou Avengers do značné míry založeni na verzi z Ultimate Marvel Comics, kde byli od roku 2000 nazývání The Ultimates. V roce 2015 stvořil Marvel v komisech jinou verzi Ultimates, kterou tvořili Captain Marvel, Black Panther, Spectrum (Monica Rambeau), America Chavez a Blue Marvel. Jejich náplní byly skutečně „vesmírné“ problémy a jednalo se o doslova kosmický tým. Je zřejmé, že na této bázi bude fungovat i Captain Marvel 2, tedy The Marvels.

Příval nových superhrdinek

Captain Marvel se vrátí na Zemi, kde se setká se starými přáteli. Monica, kterou naposledy viděla v roce 1995 jako dospívající, je nyní dospělá. Novou hrdinkou je Kamala Khan, která Captain Marvel zbožňuje a díky její inspiraci se stane Ms. Marvel. Na základě tragické ztráty Marie Rambeau (Lashana Lynch) v sérii WandaVision, tedy své matky, je nyní Monica Rambeau supermocná hrdinka, která se chce vypořádat s Carol za to, že byla tak dlouho pryč z planety. Jak tento fakt ovlivní Kamalu se zatím neví, protože její vlastní série se odehraje předtím. Možná z nich bude na konci filmu jeden tým.

Další členka Ultimates, Miss America/America Chavez (Xochtl Gomez), se představí před tím ve snímku Doctor Strange and the Multiverse of Madness. Otázkou je, jestli a v jaké podobě se připojí i Black Panther, kterého se Marvel rozhodl nepřeobsazovat. Další vývoj ukáže plánovaný Black Panther: Wakanda Forever. Jak to bude s ostatními postavami se zatím neví, protože Marvel se komiksovou předlohou inspiruje někdy přímo, ale jindy jen volně. Jak se multiversum MCU stává stále větší a větší, The Marvels se nejspíš představí jako nový tým na ochranu vesmíru.

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?