Záporákem ve snímku Mad Max: Furiosa bude Chris Hemsworth

Chris Hemsworth bude hrát padoucha v postapokalyptickém filmu Mad Max: Furiosa. Původní snímek z roku 1979 sleduje Maxe, bývalého policistu, který putuje zpustlou Austrálií po globálním kolapsu společnosti. Po béčkové trilogii následoval v roce 2015 snímek Mad Max: Fury Road, kde v titulní roli Mela Gibsona nahradil Tom Hardy. Po jeho boku se objevila Charlize Theron jako Imperátor Furiosa, prodloužená ruka tyrana jménem Immortan Joe. Furiosa propašuje jeho harém manželek pryč z jeho území, což odstartuje divokou honičku pustinou, trvající téměř celý film.

Mad Max: Furiosa sleduje osudy mladé Furiosy a snímku z roku 2015 tak předchází. O režii se opět postará George Miller, který točil i všechny původní snímky Šílený Max. Film byl několikrát odložen, v současné chvíli je v předprodukci a očekávané datum premiéry je 24. května 2024. Roli Furiosy převezme herečka Anya Tailor-Joy. Kromě dalšího jména, Tom Burke, jenž se objeví v zatím nespecifikované roli, bylo potvrzeno, že je do filmu obsazen Chris Hemsworth. Jeho charakter by měl nést jméno Dr. Dementus, které přímo zapadá do světa Šíleného Maxe.

Překvapivé obsazení

Producent filmu, P.J. Voeten, nicméně prozradil, že Chris Hemsworth nebyl režisérova první volba. Představitel Thora od Marvelu se údajně zdál pro roli jako příliš pohledný a zdvořilý typ. Podle jeho slov byl ale George Miller později nadšený myšlenkou obsadit herce úplně „proti typu“ jako hlavního padoucha. Režiséra přesvědčilo až jejich osobní setkání. Rozhodnutí je navíc pochopitelné, vzhledem k hercově současnému postavení jednoho z předních mužů Hollywoodu. Bude to vůbec poprvé, kdy se Chris Hemsworth zhostí ve filmu záporné role.

Přestože by se o tom dalo polemizovat s hercovými rolemi ve filmech Dokonalý útěk (2009) nebo Zlý časy v El Royale (2018), oba tyto snímky z velké části stále spoléhaly na hercovo charisma a „hrdinské“ momenty. Mimo ztvárnění Thora v MCU (9x) herec nezažil velký komerční úspěch, dokud se neobjevil jako žoldák ve snímku Vyproštění (Extraction, 2020), uvedeném na Netflixu. Pro diváky bude zajímavé sledovat, jak se Chris Hemsworth v Mad Max: Furiosa vymaní ze své obvyklé škatulky hereckých výkonů, když ztvární hlavní záporný charakter ve špinavém postapokalyptickém světě.

zdroj: Coming Soon

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.