Christopher Nolan na place netoleruje židle, řekla Anne Hathaway. Režisér celou věc upřesnil

Důvod, proč podle tvrzení Christopher Nolan nepovoluje na natáčení židle, je mnohem jednodušší, než by se od komplikovaného profesionála očekávalo. Režisér, který stvořil filmy jako Dokonalý trik, Počátek, Interstellar, Dunkerk nebo trilogii Temný rytíř, je dobře známý svým neuvěřitelným soustředěním, když je uprostřed pracovního procesu. Herecké hvězdy pod jeho taktovkou to ostatně potvrzují. Úspěšný filmař lpí na určitých pravidlech, která ho dovedla na post jednoho nejzručnějších režisérů současnosti.

Žádné telefony ani posedávání

V pořadu Actors on Actors nedávno proběhla diskuze mezi dvěma herci, kteří s Christopherem Nolanem v minulosti spolupracovali. Hugh Jackman a Anne Hathaway se rozpovídali o tom, že Nolan na place nepovoluje telefony. To není mezi významnými režiséry nic výjimečného, na rozdíl od toho, že na scéně prý nesmí být ani židle. Jaký je důvod? Podle Anne Hathaway se Nolan řídí tím, že když budou lidé sedět, nebudou pracovat.

Chris nedovoluje židle. Pracovala jsem s ním dvakrát. Nedovoluje židle a jeho úvaha je taková, že pokud máte židle, lidé budou sedět, a pokud sedí, tak nepracují. Natočil neuvěřitelné filmy, co se týká rozsahu, ambicí, technických parametrů a emocí. Nikdy se s nimi nezpozdí a nepřesáhne rozpočet. Myslím, že to s těmi židlemi má něco do sebe.

Christopher Nolan na place netoleruje židle, řekla Anne Hathaway
zdroj: facebook.com

Tady se pracuje

Zdá se, že teorie dává smysl, ale filmové produkce jsou známé množstvím čekání, které se mezi jednotlivými záběry vyskytují. Pojem „spěchejte a čekejte“ se s tímto procesem nadobro spojil. Odstranění pokušení pro produkční tým se posadit by mohlo být jedním z faktorů, který má podíl na tom, že dokáže Christopher Nolan splnit termín a vejít se do rozpočtu. K tématu se později vyjádřil Nolanův mluvčí, který skutečnost o židlích rozmělnil.

Aby bylo jasno, jediné věci, které Christopher Nolan během setu zakazuje, jsou mobilní telefony (ne vždy úspěšně) a kouření (velmi úspěšně). Židle, o kterých Anne mluvila, jsou režisérská křesla, seskupená kolem monitoru a přidělená na základě hierarchie, nikoli fyzické potřeby. Chris nepoužívá to své, ale nikdy křesla na place nezakázal. Lidé v tým mohou sedět, když chtějí.

Christopher Nolan na place netoleruje židle, řekla Anne Hathaway
zdroj: facebook.com

Nakažlivé pracovní nasazení

Prohlášení tak nabízí určitou srozumitelnost. Nolan sám židle nepoužívá, ale nikomu dalšímu v jejich využívání nebrání. Jeho osobní postoj má smysl, protože režírování samotné je velmi aktivní práce, která beztak neumožňuje dostatek času na sezení. Jeho entuziasmus a profesionalita se tak nejspíš snadno přenese na ostatní zúčastněné, kteří režiséra během setu napodobí. Anne Hathaway tak vycházela ze své vlastní zkušenosti.

Další mistrovský kousek?

Christopher Nolan v současné době dokončuje snímek Tenet, jehož natáčení bylo přerušeno díky pandemii, stejně jako další filmové produkce. Film slibuje ohromující akční sekvence a fantastické vizuální triky. Všechno nasvědčuje tomu, že se bude jednat o velkolepou událost. Takovou, které je schopný právě puntičkářský Christopher Nolan se svým vizionářským přístupem. Česká premiéra je 13. srpna 2020.

zdroj: youtube.com

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.