Chucky udeří znovu. Horor Dětská hra dostane podobu televizní série

Vraždící panenka Chucky se zapsala do povědomí každého fanouška hororů. První snímek Child’s Play (Dětská hra), který napsal Don Mancini a režíroval Tom Holland, měl premiéru v roce 1988. Frančíza pokračovala v produkci slasher hororů a postupně vzniklo dalších šest pokračování. To poslední z roku 2019 byl ale restart, kde hrál hlavní roli Subret Plaza a hlas Chuckymu propůjčil Mark Hamill. V původním filmu ho mluví Brad Dourif. Filmy se během času odklonily od žánru slasheru k hororové komedii, což nevonělo každému.

V roce 2018 přišla zpráva, že dostane Chucky vlastní televizní seriál. Na rozdíl od restartu se ale vrátí do rukou původním tvůrcům: scénář má znovu na svědomí Don Mancini, hlas Tiffany Valentine (Chuckyho nevěsta) propůjčí Jennifer Tilly a Dourif se vrátí jako ikonický hlas Chuckyho. Série bude podle všeho originem vraždící panenky. Natáčení začalo v dubnu 2021 a premiéra by měla být ten samý rok na podzim.

Vrací se původní herci

Překvapivě se vrací také Alex Vincent, který hrál v původním filmu Andyho Barclaye, kluka, který Chuckyho vlastní. V té době mu bylo sedm let a natáčel poprvé. Figuroval celkem ve čtyřech filmech této frančízy a dnes je mu 39 let. Obsazení posílí i Christiane Elise McCarthy, která hrála Kyle v Child’s Play 2. Její postava pomohla Andymu ve druhém díle zničit Chuckyho. Obsazení původních herců dodá televizní sérii na autentičnosti a fanoušci návrat herců určitě ocení.

Chucky panenka horor Child's Play Dětská hra televizní seriál
zdroj: Child’s Play (1988) / Metro Goldwyn Mayer

Don Mancini se nechal slyšet, že nadcházející série Chucky pro stanici SYFY znamená „nový přístup k frančíze“, který umožní hlubší zkoumání postavy Chuckyho, což je podle něj možné pouze ve formátu televizního seriálu. Mancini z pozice showrunnera také vyjádřil zájem zůstat věrný původní vizi, kterou stanovily předchozí filmy. Chucky by tak měl být spíše věrný svým kořenům, než se snažit vytvořit něco úplně nového. Snad série nabídne fanouškům potřebný závan čerstvého vzduchu, v kombinaci s původními postavami originálu, které mají zásadní roli v boji s nezničitelným Chuchym.

Podobné články

Nejoblíbenější

Skutečně dokážeme cítit pach strachu a dalších emocí?

Při komunikaci se spoléháme hlavně na jazyk a zrak. Jak podstatnou roli hraje u lidí nos a dokážeme pomocí čichu cítit strach?

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?