Disney znovu vydá staré filmy kvůli žalostným ziskům z kin. Diváci odmítají levicovou agendu společnosti

Celkové příjmy všech společností z domácích tržeb kin na území USA byly v roce 2019 vyšší než 11,3 miliardy dolarů, ale v roce 2020 klesly v důsledku opatření proti covidu a následné recese na 2,1 miliardy dolarů. Navzdory oživení v roce 2021 se ziskem $4,5 miliardy a $5 miliard v roce 2022 ale počet nových premiér od produkčních společností stále zaostává.

Disney proto znovu uvede spin-off Rogue One: A Star Wars Story, který debutoval v roce 2016, a také snímek Avatar z roku 2009. Disney značku vlastní díky akvizici 20th Century Fox. Série Andor startuje na Disney+ na podzim, zatímco očekávané pokračování Avatar: The Way of Water se objeví koncem roku 2022.

Znovu do kin zamíří také snímek Spider-Man: No Way Home s podtitulem The More Fun Stuff, který je spoluprací mezi Sony a Marvel Studios, dceřinnou společností Disney. Film bude obsahovat rozšířené scény. Obnovené premiéry se týkají pouze lokálního trhu ve Spojených státech.

Lidé odmítají woke kulturu

Zpráva přichází v době, kdy Disney trpí kritikou a odporem trhu pro své zapojení do levicové sociální agendy. Velkorozpočtový animovaný počin Lightyear (Rakeťák), který zahrnuje polibek dvou osob stejného pohlaví, představuje pro zábavní konglomerát obrovskou ztrátu, když během premiérových tří dní vydělal ubohých 51 milionů dolarů. A to navzdory nedostatku jakékoli konkurence ze strany jiných filmů pro děti v kinech a silnému úspěchu předchozího snímku frančízy Toy Story (Příběh hraček). Rozpočet byl přitom enormních 200 milionů dolarů, plus zhruba dalších $100 milionů na propagaci snímku.

Nejnovější report o výdělcích společnosti Disney naznačuje, že Američané odmítají pád firmy do „wokeness“ trendu, který má živnou půdu na univerzitách a v bublině sociálních sítí. Přestože společnost ve středu 10. srpna oznámila, že se celkové předplatné kanálu Disney+ během 3. čtvrtletí aktuálního fiskálního roku zvýšilo z 87,6 milionu na 93,6 milionu, naprostá většina růstu vznikla díky mezinárodním uživatelům. Pouze 100 000 nových předplatitelů pocházelo z domácího trhu v USA. Nejnovější čísla vykazují výrazné zpomalení oproti 1,5 milionu nových domácích předplatitelů, které firma Disney získala během 2. fiskálního čtvrtletí.

Společnost potvrdila gay agendu ve filmech pro děti

Ke zpomalení došlo, když společnost Disney slíbila, že „podnikne kroky“ proti státu Texas, jehož úřady přikázaly prošetřit proces trangender procedury na neplnoletých jako zneužívání dětí. Společnost se také postavila postavila proti zákonu o rodičovských právech na Floridě, který podepsal guvernér Ron DeSantis. Ten zakázal školní výuku o sexuální orientaci a genderové identitě od mateřské školky do třetí třídy základní školy.

Producentka Disney se mezitím pochlubila svou „not-at-all secret gay agenda“, tedy nijak utajovanou gay agendou, a prací společnosti naplnit dětskou produkci LGBTQ obsahem.

Vedení firmy ztratilo pojem o vkusu spotřebitele

Uprostřed svého aktivismu, poháněného vnitřním tlakem levicově orientovaných zaměstnanců, se ukazuje, že Disney nedokáže číst americkou veřejnost. V průzkumu podpořilo floridský zákon 61 % Američanů, a to včetně 55 % demokratů a 58 % nezávislých.

Lidé nejsou na širší úrovni ochotni vidět, jak firemní levicový aktivismus narušuje trh. V dalším průzkumu 29 % respondentů souhlasilo s tím, že je „dobrá věc“, když společnosti využívají svou finanční sílu na politické nebo sociální prostředky, podporované pracovníky ve vedení. Naopak 61 % uvedlo, že je to „špatná věc“.

Mezitím, Top Gun: Maverick, snímek plný nostalgie, military tématiky, fotbalu, motorek, stíhaček a dalších patriotických elementů, okořeněný trochou romantiky, letos naprosto ovládl kasovní trh s celosvětovými příjmy 1,4 miliardy dolarů. Jen ve Spojených státech dělají příjmy filmu neuvěřitelných $683,4 milionů, čímž snímek v domácích tržbách nečekaně sesadil i Avengers: Infinity War z roku 2017.

zdroj: Box Office Mojo, Vulture, Daily Mail, Daily Wire, The Walt Disney Company, NY Post, LA Times, The Washington Times, The Hill

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.