Zůstaňte sedět, Doctor Strange 2 má dvě potitulkové scény. Jaké jsou první reakce na film?

Dlouho očekávaný Doctor Strange 2 obsahuje dvě samostatné potitulkové scény. Fanoušci Marvel Cinematic Universe jsou už na tuhle tradici zvyklí a bývají nedočkaví, co přijde v rozlehlém panteonu hrdinů dál. Doctor Strange in the Multiverse of Madness ukáže první scénu krátce po úvodních animovaných titulcích, zatímco ta druhá je po hlavních titulcích s obsazením.

Předběžné reakce na snímek s českým názvem Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství jsou vesměs pozitivní. Kritici si po novinářských předpremiérách pochvalují práci režiséra Sama Raimiho za to, že ve snímku nastavil pro MCU neobvyklý tón. Jiní uvádějí, že se fanoušci Marvelu mohou těšit na spoustu překvapení, která budou mít další důsledky pro filmové universum. Objevují se ale i názory, že jsou dějové oblouky jednotlivých postav slabé a struktura filmu je velmi chaotická, vzhledem k obrovskému množství obsahu, který je v něm nacpaný.

Nastupuje klub výjimečných mozků

Jak odhalily trailery, Doctor Strange 2 přivede do MCU spoustu nových postav. Jednou z nich je i Profesor X neboli Charles Xavier, kterého hraje Patrick Stewart. Ten je všem divákům dobře známý posledních dvacet let, kdy hrál roli ve snímcích X-Men. Značku během let vlastnilo samotné studio 20th Century Fox. Disney tak představí tajnou skupinu, která si říká Ilumináti. V předloze jsou jejími členy právě Profesor X, Doctor Strange, Black Bolt, Namor, Mr. Fantastic a Iron Man, který skupinu založil. V MCU se postupně představí další z nich.

Ve druhé potitulkové scéně se krátce ukáže další známá americká herečka, která se připojí k řadě velkých hollywoodských jmen, naverbovaných do MCU. Takovými už byli Ben Kingsley, Hugo Weaving, Michael Douglas, Michelle Pfeiffer, Kurt Russell, Robert Redford nebo Jude Law.

Vzhledem ke svému obrovskému rozsahu, Sam Raimi poznamenal, že je Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství tím nejsložitějším projektem, na kterém kdy pracoval. „Je to pravděpodobně nejkomplexnější film, se kterým jsem kdy měl co do činění,“ řekl režisér. „Není to pouze o jedné postavě nebo dokonce pěti postavách, jde o mnohostranné verzi těchto postav – a každá z nich má svůj příběh.“

Doctor Strange in the Multiverse of Madness vstoupí do českých kin o půlnoci 5. května 2022.

zdroj: The Direct, Roger Ebert, Marvel, news, WGTC

Podobné články

Nejoblíbenější

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?

Londýnská mapa veřejných toalet? Skrytý průvodce pro gaye

Nenápadný průvodce po veřejných toaletách města navedl "uvědomělého" čtenáře na ta správná diskrétní místa pro náhodnou schůzku.

Podvodník z Tinderu dostal z žen na seznamce desítky milionů korun. Je bez trestu na svobodě

Přes seznamku vydojil z žen miliony korun. Podvodník z Tinderu, Shimon Hyaut, řečený Levine, neváhal své oběti vydírat verbálně i emočně.