Expendables 4: kdo si zahraje a všechno, co o filmu zatím víme

Sylvester Stallone se ukáže ještě jednou jako Barney Ross se svojí partou žoldáků ve snímku Expendables 4. Ten se měl začít natáčet původně už koncem roku 2014, ale celý projekt se několikrát posunul. Teď je bezpečně jasné, že film vznikne a Postradatelní dostanou další šanci zaujmout diváky.

První dva filmy Expendables, které jsou napěchované akčními hvězdami, přinesly divákům opět plnohodnotný R-rating a retro feeling. Bohužel, snímek Expendables 3 přešel na přístupnost PG-13. Kromě absence krve a zmírnění násilí titul ztratil také hodně dechu ve scénáři. Výsledek byl jasný: snímek na sebe sotva vydělal. Zachrání situaci Expendables 4? Tady je vše, co zatím víme.

Nakonec pokračování bude

Expendables 4 jsou ve vývoji skutečně už od roku 2014. V roce 2017 Sylvester Stallone prohlásil, že se dostal do kreativní slepé uličky se studiem Lionsgate a projekt opouští, přičemž s sebou vzal několik svých přátel, hlavních hvězd. Od roku 2018 je už Stallone zase na palubě a věci se s několika přestávkami pomalu sunou kupředu. Randy Couture odhalil v dubnu 2021 podrobnosti o tom, že se chystá nová verze scénáře a předběžný plán na zahájení natáčení je podzim 2021.

Nebude žádným překvapením, když do té doby výroba filmu nezačne. Expendables 4 nemají zatím žádné pevné datum premiéry. Dříve kolovaly drby o tom, že by to mohlo být v roce 2022, jenže to by platilo jen za předpokladu, že natáčení skončí koncem roku 2021. Všechno závisí na tom, jak rychle se plány filmařů kvůli pandemii koronaviru vrátí do svých kolejí.

Expendables 4 Terry Crews Postradatelní
zdroj: Lionsgate

Kdo se ukáže?

Obsazení už se pomalu začíná rýsovat. Stallone a Jason Statham stále zůstávají jádrem. Na palubě je také Doplh Lundgren. Kdo se určitě neobjeví, je Terry Crews. Producent Avi Lerner požadoval, aby herec stáhl obvinění hollywoodského agenta Adama Venitovize ze sexuálního obtěžování své osoby, se kterým Crews přišel v roce 2018. Herec tak neučinil, a jeho účast na frančíze byla díky Lernerovi ukončena. Nově byl obsazen Curtis Jackson neboli 50 cent, se kterým Stallone spolupracoval na Útěku z vězení, a Megan Fox, známá z Transformers. Vzhledem k poskytnutým informacím se pak nejspíš objeví i zápasník Randy Couture.

Detaily ohledně zápletky Expendables 4 jsou zatím pod pokličkou. Podle všeho se ale nebude jednat o přímé pokračování třetího dílu, kdy „stará“ parta skoncovala s padouchem Mela Gibsona spolu s čerstvými posilami. Právě obsazení nezajímavých nováčků bylo hlavním bodem kritiky diváků. Vzhledem k tomu, že není frančíza ničím svázaná, jsou možnosti pro Expendables 4 široce otevřené. Naštěstí bylo potvrzeno, že se počítá s R-ratingem přístupnosti.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.