John Wick 5 je potvrzen. Bude se natáčet současně se čtvrtým dílem

John Wick 5 je oficiálně potvrzený a bude se natáčet společně se čtyřkou. Keanu Reeves zažil v roce 2014 obrození vlastní kariéry, když první John Wick dopadl na výbornou. Snímek měl rozpočet jen 20 milionů dolarů, ale z celosvětových pokladen přinesl 86 milionů. Úspěch znamenal povolení natočit sequel John Wick: Chapter 2 z roku 2017 a John Wick: Chapter 3 – Parabellum z roku 2019. Každý z filmů vynesl víc, než ten předchozí. Dalo se čekat, že mělo studio už v době natáčení trojky plány na čtvrtý díl.

John Wick navždy

John Wick 4 měl být uveden do kin v roce 2021, ale pandemie koronaviru způsobila, že muselo být natáčení odsunuto. Premiéra tak bude v roce 2022. Keanu Reeves musí předtím dokončit chystaný Matrix 4, který COVID zastavil v půlce natáčení. Pauza byla ale pro kreativní tým Johna Wicka prospěšná, protože během ní došlo k souhlasu studia Lionsgate pro vznik pátého dílu. Ten potvrdil CEO John Feltheimer.

Jsme zaneprázdněni přípravou skriptů pro další dvě pokračování naší akční série John Wick s tím, že je John Wick 4 naplánovaný udeřit do kin o víkendu na Memorial Day 2022. Doufáme, že bude  Keanu k dispozici, abychom natočili čtyřku i pětku dohromady začátkem příštího roku.

John Wick 5 je potvrzen. Bude se natáčet současně se čtvrtým dílem
zdroj: lionsgate.com

Co vydělá, dostane další díl

Vzhledem k tomu, že se John Wick 4 zatím nezačal natáčet, může být trochu překvapivé, že dostal pátý díl zelenou. Ale tento vývoj má svůj smysl. Značka John Wick posílila, takže je v zájmu Lionsgate udržet ho co nejdéle. Filmový průmysl se snaží zahojit po odstavení kinosálů v důsledku pandemie, takže je logické jít do zavedených značek, které jsou v pokladnách sázkami na jistotu. Pokud John Wick 4 nepřinese výrazný pokles kvality a série nevypadne ze zájmu veřejnosti, bude John Wick 5 znamenat pro Lionsgate jistý zásah.

Zabiják, kam se podíváš

Frančíza Johna Wicka už se v podstatě proměnila v seriál, protože mezi třemi filmy není prakticky žádný časový skok. Spojené natáčení dalších dvou se tak přímo nabízí. Snímky John Wick 4 a 5 budou zřejmě narativně přímo propojené a dále rozšíří vesmír a mytologii série. Nakonec, ani John Wick nemusí znamenat konec, protože režisér Chad Stahelski řekl, že má nápady na několik pokračování. Třetí díl byl ale mírně řečeno hodně přitažený za vlasy, takže o všem bude rozhodovat zájem diváků.

Podobné články

Nejoblíbenější

Máte pocit, že vás vaše kočka neposlouchá? Podle studie je to nejspíš fakt

Pokud máte kočku, často můžete mít podezření, že vás neposlouchá. Vysvětlení přináší studie, zaměřená na reakce koček na různé hlasy.

Šokující příběh Gigi Jordan. Farmaceutická milionářka zavraždila svého osmiletého syna

Gigi Jordan namíchala svému synovi smrtící koktejl. Z jejího vysvětlení k motivu děsivého činu mrazí. Nyní je sama po smrti.

Znepokojivý pohled. Žralok dokáže vyvrhnout svůj vlastní žaludek ven

Vyhodit obsah žaludku zvládne i člověk, ale žralok ovládá trochu vyšší verzi a navíc to udělá zcela dobrovolně.