Jurský svět: Nadvláda přivítá původní obsazení. Jaké nové dinosaury ve filmu uvidíme?

Studio Universal vypustilo nový trailer na snímek Jurský svět: Nadvláda, který divákům poodhaluje podobu dosud neviděných dinosaurů a nové, zasněžené lokace, kde se bude děj odehrávat. Zároveň přináší dlouho očekávané setkání ikonického originálního tria ze snímku Jurský park s hrdiny frančízy Jurský svět.

O tom, že se v závěru nové trilogie postavy Owena a Claire setkají s původním obsazením, promluvil Chris Pratt už začátkem roku 2020. Jurský svět: Nadvláda měl mít premiéru v červnu 2021, ale když byla produkce zastavena pandemií, Universal ji přesunul na rok 2022. Zpoždění prohloubilo náklady, ale také zvýšilo očekávání fanoušků.

Staří i noví známí

Ve filmu se vrací původní trio hlavních postav, tedy Ian Malcolm (Jeff Goldblum), Alan Grant (Sam Neill) a Ellie Sattler (Laura Dern). Ti se setkají spolu s „nováčky“ Jurského světa, aby společně čelili nové realitě planety, kterou jsou dinosauři, volně se pohybující po pevnině mezi lidmi. Jak zazní v upoutávce, je to životní situace, která nemůže trvat příliš dlouho.

Jurský svět Nadvláda 2022 Chris pratt Sam Neill Jeff Goldblum
zdroj: Universal Pictures

Režisér Colin Trevorrow, který natočil i první Jurský svět z roku 2015, utišil obavy fanoušků o to, že bude mít původní obsazení ve filmu jen několikaminutové cameo: „Nejsou spolu celou dobu, ale sledujeme obě jejich příběhové linie zároveň, a vy máte tušení, že se v jednom určitém bodě srazí… Je tam takové napětí. Není to nutně strukturované způsobem, který jsme zvyklí vídat v hollywoodských filmech. Ale funguje to.

Jaké nové dinosaury uvidíme?

S novým filmem přichází několik zásadních změn a prvenství. V upoutávce je to nejdříve mohutný Therizinosaurus s obrovskými drápy na předních končetinách, který má hřbet porostlý srstí. Dále přichází na řadu do hněda zbarvený Atrociraptor, který mění zažité zelené odstíny kůže raptorů. Ten se měl objevit už v prvním Jurském světě, ale z filmu byl nakonec vystřižen. Na letadlo útočí Quetzalcoatlus, obrovský pterosaurus, který je rovněž chráněný srstí, podobnou peří. Nejvíce pak upoutá rudý, opeřený a „okřídlený“ Pyroraptor.

Jurský svět Nadvláda 2022 Pyroraptor
zdroj: Universal Pictures

Je to nový pohled na pravěké tvory, který Trevorrow naznačil ještě předtím, než padla začátkem roku 2020 první klapka. Vysvětlil, že se jedná o změnu chápání dinosaurů díky současnému a rozšířenému názoru paleontologů a akademiků. Na uvedení opeřených dinosaurů spolupracovali během natáčení paleontologičtí konzultanti filmu, Steve Brusatte a Jack Horner. Režisér řekl, že bylo přáním jeho i spousty fanoušků tyto druhy do frančízy zahrnout.

Čeká nás epický závěr

Hlavní hrdinové jsou ve filmu vystaveni nové hrozbě, když musí čelit dinosaurům v městské zástavbě nebo v jinak „bezpečných“ lokalitách. Pevnina mění celý koncept snímku, protože v předchozích dílech hrál hlavní roli fakt, že se lidé i dinosauři nachází na izolovaném ostrově, který je jako jedna velká past. Jurský svět: Nadvláda slibuje epické vyvrcholení celé ságy. Závěr traileru pak odhaluje celé obsazení tváří v tvář novému, ještě většímu teropodovi, kterým je Giganotosaurus. Určitě je na co se těšit. Jurský svět: Nadvláda vstoupí do našich kin 9. června 2022.

zdroj: Cinema Blend, The Empire

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?