Koronavirus poráží Hollywood. Premiéra No Time To Die se přesouvá na podzim

Agent 007 bude mít zpoždění

Ať už je nebo není koronavirus horší nebo smrtelnější než epidemie chřipky, jedna věc se mu upřít nedá. Jeho rozšíření začíná mít nepříjemný dopad na průmyslová odvětví, jako jsou aerolinky, cestovní kanceláře nebo filmové produkce. Kvůli viru studio MGM zrušilo premiéru No Time To Die, která se z května přesouvá až na podzim. Nově bude snímek uveden 12. listopadu v Británii a 25. listopadu ve Spojených státech. Nás bude čekat jedno nebo druhé. Jedná se tedy o celých sedm měsíců.

Koronavirus poráží Hollywood. Premiéra No Time To Die se přesouvá
zdroj: 007.com

Tržby závisí i na datu uvedení

MGM je zatím první studio, které oficiálně přesunulo uvedení filmu kvůli pandemii koronaviru. Rozhodně ale nebude poslední. Západní svět se pomalu probouzí do reality a vlády se chystají dát dohromady plán na boj s virem, který zahrnuje mimo jiné minimalizovat velká společenská setkání z důvodu vlastní bezpečnosti. MGM tak jednoduše chrání svou investici a potenciální zisk z pokladen.

Je tohle jen začátek?

Koronavirus bude mít na filmový průmysl veliký dopad a na čas jej ochromí. Velké filmové premiéry, marketingové akce i samotné lokální premiéry snímků v kinech – to vše bude narušené tím, že se lidé nebudou chtít pohybovat ve velkém davu, kde hrozí nevědomé setkání s nakaženým. Ani celebrity a filmové hvězdy se nepoženou na akce takového druhu. Tržby z pokladen se tak výrazně stlačí. Už teď byl pozastaven velký event Disney+ v Londýně a další budou následovat.

Podobné články

Nejoblíbenější

Skutečně dokážeme cítit pach strachu a dalších emocí?

Při komunikaci se spoléháme hlavně na jazyk a zrak. Jak podstatnou roli hraje u lidí nos a dokážeme pomocí čichu cítit strach?

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?