Koronavirus poráží Hollywood. Premiéra No Time To Die se přesouvá na podzim

Agent 007 bude mít zpoždění

Ať už je nebo není koronavirus horší nebo smrtelnější než epidemie chřipky, jedna věc se mu upřít nedá. Jeho rozšíření začíná mít nepříjemný dopad na průmyslová odvětví, jako jsou aerolinky, cestovní kanceláře nebo filmové produkce. Kvůli viru studio MGM zrušilo premiéru No Time To Die, která se z května přesouvá až na podzim. Nově bude snímek uveden 12. listopadu v Británii a 25. listopadu ve Spojených státech. Nás bude čekat jedno nebo druhé. Jedná se tedy o celých sedm měsíců.

Koronavirus poráží Hollywood. Premiéra No Time To Die se přesouvá
zdroj: 007.com

Tržby závisí i na datu uvedení

MGM je zatím první studio, které oficiálně přesunulo uvedení filmu kvůli pandemii koronaviru. Rozhodně ale nebude poslední. Západní svět se pomalu probouzí do reality a vlády se chystají dát dohromady plán na boj s virem, který zahrnuje mimo jiné minimalizovat velká společenská setkání z důvodu vlastní bezpečnosti. MGM tak jednoduše chrání svou investici a potenciální zisk z pokladen.

Je tohle jen začátek?

Koronavirus bude mít na filmový průmysl veliký dopad a na čas jej ochromí. Velké filmové premiéry, marketingové akce i samotné lokální premiéry snímků v kinech – to vše bude narušené tím, že se lidé nebudou chtít pohybovat ve velkém davu, kde hrozí nevědomé setkání s nakaženým. Ani celebrity a filmové hvězdy se nepoženou na akce takového druhu. Tržby z pokladen se tak výrazně stlačí. Už teď byl pozastaven velký event Disney+ v Londýně a další budou následovat.

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?