Mad Max: Wasteland se dá do pohybu. Režisér George Miller je připravený

Když byl po letech čekání představen nový Šílený Max v hlavní roli s Tomem Hardym, diváci hned volali po pokračování. Navzdory tomu, že Mad Max: Fury Road přišel do kin v roce 2015, na jeho sequel čekáme dodnes marně. Scénář k Mad Max: Wasteland je dokonce už téměř pět let hotový a opět ho má na svědomí George Miller. Ten nejen, že napsal a natočil Fury Road, ale i všechny tři kultovní snímky s Melem Gibsonem, počínaje rokem 1979. Také filmová branže ale občas narazí na nečekané překážky.

Fury Road byla trefa do černého

Miller měl navázat na původní filmy už v roce 2003, a to s Melem Gibsonem v roli Maxe. Tehdy produkci překazilo vypuknutí války v Iráku a přerušení plánovaného natáčení v Namibii. Režisér tak během dalších let piloval svoje scénáře, protože se mu už tehdy rodil v hlavě plán na snímek, kde by byla hlavní hrdinkou Furiosa, kterou později představil ve Fury Road. Skvěle ji zahrála Charlize Theron a přestože snímek dorazil s ratingem R, zapůsobil na porotu i při nominacích na Oscary. Zde film vyhrál v kategorii Nejlepší střih, Nejlepší zvuk, Nejlepší střih zvuku, Nejlepší masky, Nejlepší návrh kostýmů, Nejlepší výkon ve výpravě a Nejlepší film. Zákulisní politika ale přesto pokračování zabouchla dveře.

Mad Max: Wasteland se dá do pohybu. Režisér George Miller je připravený
zdroj: warnerbros.com

Za vším hledej peníze

Důvodem je dříve neobjasněný peněžitý spor, do kterého zabředlo studio Warner Bros. a produkční společnost George Millera. Ta měla podle všeho získat bonus 9 milionů dolarů v případě, že náklady na natáčení klesnou pod 157 milionů dolarů. Miller tvrdí, že přesně to splnil, ale ve Warner Bros. trvali na extrémně drahých přetáčkách, které přidaly zpětné sekvence, dříve vyřazené právě z důvodu snížení rozpočtu. Ten nakonec díky tomu narostl na více než 185 milionů dolarů. George Miller si stojí za tím, že za tyto další náklady odpovídá výhradně studio a bonus měl být vyplacen.

Natáčení Fury Road
zdroj: warnerbros.com

Smlouvy, právníci a tahanice

Warneři ale vidí vše jinak. Brání se tím, že kontrakt počítal se 100 minut dlouhým filmem s přístupností PG-13, zatímco Miller natočil 120 minut dlouhý snímek s krvavým ratingem R. Natáčení pak podle studia překročilo rozpočet kvůli neschváleným nákladům a zpoždění na straně Millerovy společnosti. Obě strany tak mají své argumenty a nikdo se nechce pohnout z místa. Paradox je to hlavně proto, že se jedná čistě o tvrdohlavost všech zúčastněných, protože u Warner Bros. by si jistě přáli, aby další kasovní trhák se značkou Mad Max vznikl. Stejně tak si Georgie Miller přeje natočit další své dítě.

Mad Max: Wasteland se dá do pohybu. Režisér George Miller je připravený
zdroj: warnerbros.com

Dá se produkce do pohybu?

Frančíza Mad Max byla u ledu příliš dlouho a zákulisní spor další natáčení opět zaškrtil. V létě 2019 se ale nechal režisér George Miller slyšet, že se vztahy mezi ním a studiem vylepšily. V únoru 2020 pak ve Warner Bros. oznámili, že další Mad Max vznikne a natáčení by mohlo začít už tento rok na podzim v Austrálii. Bude tím projektem Mad Max: Wasteland? Ve hře je i prequel o mladé Furiose, ale tady je třeba si počínat opatrně. Tahle postava měla kouzlo kvůli Charlize Theron, která by logicky její mladé já nehrála. Studia ženské hrdinky tlačí dopředu, ale je otázka, jestli by takový snímek nebyl zbytečný. Tak jako tak doufejme, že další Mad Max vznikne a postará se o to opět George Miller.

George Miller
zdroj: facebook

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.