Moon Knight: Marvel najal scénáristu Zaklínače. Natáčet se začne v listopadu

Marvel má svého Temného rytíře

Přijde vám superhrdinů málo? Budou se množit ještě rychleji. Jakmile Marvel potvrdil, že se bude pro kanál Disney+ natáčet Moon Knight, získala minisérie brzy i scénáristu. Tím je Jeremy Slater, který teď dostane posilu. Tým doplní Beay DeMayo, který se podílel na první sérii Zaklínače pro konkurenční streamovací kanál Netflix. První sérií, která odstartuje na Disney+ novou éru marvelovských hrdinů, bude The Falcon and The Winter Soldier, který se aktuálně natáčí. Moon Knight se vedle ostatních neobjeví dříve, než v roce 2022.

Tajemné božstvo na scéně

Hlavní role ještě stále není obsazena, ale Marvel hledá typ, který definuje jako „židovsko-izraelský Zac Efron“. Hrdina by tak měl odkazovat na oblast původu, protože mu jeho schopnosti dá Khonshu, egyptský bůh měsíce. Jinak je v podstatě takovou marvelovskou verzí Batmana s tím, že má i nadlidské schopnosti. Odtud i jméno Moon Knight – jeho síla se zvyšuje podle toho, jak silně září měsíc na noční obloze. A jak ke svému daru přijde? Během mise ve službách CIA je Marc Spector v Egyptě je raněný a umírá. Když se propadne ke starobylému oltáři, tajemný bůh ho zachrání a Marc po návratu do Států začne pod skrytou identitou bojovat se zločinem. A ano, také je pohádkově bohatý.

Moon Knight: Marvel má scénáristu Zaklínače. Natáčení začne v listopadu
zdroj: marvel.com

Hrdinové nemají jen dobré vlastnosti

Jak moc bude Marvel věrný předloze v minisérii nevíme, protože je důležité dělat hrdinské originy tak, aby nebyly jako přes kopírák. Moon Knight je ale zajímavý i v tom, že mají jeho nadpřirozené síly nepříjemnou druhou stranu mince. Marc Spector díky nim trpí rozštěpenou osobností. Tento prvek by se dal zajímavě zapracovat do chystané minisérie.

Nové posily se hlásí

Přestože je Moon Knight zavedená komiksová postava, široké publikum ho zatím vůbec nezná. Když Marvel oznámil, že bude svoje filmové universum rozvíjet dále i na kanále Disney+, ihned byly ohlášeny minisérie The Falcon and the Winter Soldier, WandaVision, Loki a Hawkeye. Později byly odtajněny projekty s úplně čerstvými hrdiny: Ms. Marvel, She-Hulk a Moon Knight. Jejich vzájemné propojení je nevyhnutelné a hrdinové se objeví i ve filmech. I tak se bude muset Moon Knight hodně snažit. Snad je scénář v dobrých rukách.

Moon Knight: Marvel má scénáristu Zaklínače. Natáčení začne v listopadu
zdroj: wallpaperaccess.com

Podobné články

Nejoblíbenější

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?

Londýnská mapa veřejných toalet? Skrytý průvodce pro gaye

Nenápadný průvodce po veřejných toaletách města navedl "uvědomělého" čtenáře na ta správná diskrétní místa pro náhodnou schůzku.