Ewan McGregor je po sérii Obi-Wan Kenobi připravený na další projekty Star Wars

Ewan McGregor ukázal, že ho stále provází Síla a že si rád zopakuje svou roli mistra Jedi v budoucích projektech Star Wars universa, pokud by se k tomu naskytla příležitost po dokončení série Obi-Wan Kenobi pro kanál Disney+.

V rozhovoru se McGregor zmínil, že „by bylo hezké se vrátit a překlenout tu propast mezi mnou a Alecem Guinessem (původní herec z epizody New Hope).“ Ke své roli v televizní sérii řekl: „Tentokrát jsem z jeho hraní vytěžil stejně tolik, nebo víc, než v prvních třech filmech dohromady. To má co dělat se scénářem a lidmi, se kterými jsme seriál natáčeli, s technologiemi a tím, jak je všechno jiné. Kdybychom dostali příležitost to zopakovat, byl bych naprosto připravený.“

Seriál místo filmu

Obi-Wan Kenobi původně vešel do vývoje jako celovečerní film už v roce 2017. Tehdy měl nést název Obi-Wan: A Star Wars Story a snímek měl režírovat Stephen Daldry podle scénáře Hosseina Aninino. Film byl ale spolu s dalšími spin-offy Star Wars zrušen po propadu snímku Solo: A Star Wars Story, o který diváci nejevili žádný zájem. Nápad byl přepracován do omezené televizní série pro Disney+ v srpnu roku 2019, kdy Ewan McGregor oficiálně zahájil jednání o zopakování titulní role.

„Jsem šťastný, že mohu dělat lidi šťastnými,“ řekl McGregor dále v rozhovoru. „Lidé tento spin-off chtěli, ať už to má být film nebo televizní show, a já jsem šťastný, že jsem to mohl udělat. Rozumím, možná teď víc, lásce lidí ke Star Wars. Je to důležitá součást mého života, ať se mi to líbí nebo ne, je to prostě tak. Ale jsem za to rád. Takže je to skvělé.“

Ewan McGregor se objevil jako Obi-Wan Kenobi ve všech třech prequelech Star Wars, které dorazily do kin v letech 1999, 2002 a 2005. Herec nedávno prohlásil, že pro něj bylo „velmi těžké tyto filmy točit,“ protože proces natáčení zahrnoval „spoustu a spoustu zeleného a modrého plátna. Když jsme dělali Epizodu III, bylo to téměř po celou dobu jen zelené plátno. Byly tam i kusy kulis, ale nebylo jich moc, bylo těžké je vytvořit.“

Fanoušci umí být přísní

Herec také vzpomněl na to, jak získaly prequely po vydání smíšenou odezvu. Mnoho fanoušků Star Wars na ně tehdy reagovalo negativně. „Nepřijali je příliš dobře. Pokaždé, když byly filmy vypuštěny, dostávaly od lidí nálož,“ řekl McGregor. „A to nebyl moc dobrý pocit.“

Z pohledu s odstupem let se to zdá s podivem, protože pro mnoho fanoušků je dnes prequelová trilogie klasikou, na které vyrostla celá další generace milovníků Star Wars. Tento postoj k filmům z let 1999-2005 se ještě umocnil v kontextu porovnání s „novými“ filmy, vzniklými pod hlavičkou Disney. Společnost během jejich vzniku ani nevyužila plány, které měl pro své univerzum otec Star Wars, George Lucas. Je proto zvláštní zjistit, že měl představitel oblíbeného Obi-Wana nepříjemné pocity okolo toho, jaké filmy s Lucasem natočil.

Obi-Wan Kenobi začíná 10 let po dramatických událostech Star Wars: Pomsta sithů, kdy titulární mistr Jedi dohlíží na Luka Skywalkera na planetě Tatooine. Kromě McGregora hraje v seriálu také Hayden Christensen, Joel Edgerton, Kumail Nanjiani, Sung Kang, Bonne Piesse a další. První dvě epizody mají premiéru v pátek 27. května 2022 na Disney+.

zdroj: CheatSheet, Anime Drawn

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.