„Tolkien se obrací v hrobě.“ Elon Musk se podělil o svou recenzi Prstenů moci od Amazonu

„Tolkien se obrací v hrobě,“ tweetoval Elon Musk během pondělí v reakci na novou sérii Prsteny moci, která si ve čtvrtek 1. září odbyla premiéru první a druhé epizody.

„Téměř každý mužský charakter je zatím zbabělec, k*kot nebo obojí,“ sdělil nejbohatší muž světa v následném tweetu. „Jen Galadriel je statečná, chytrá a skvělá.“

Twett přilákal několik rychlých odpovědí, ale většina byla od botů, tvrdil Musk v dalším následujícím příspěvku. Světoznámý investor, narozený v Jihoafrické republice, právě odstoupil od gigantické dohody o koupi sociální sítě. Dle jeho slov je důvodem hlavně fakt, že Twitter razantně podhodnotil počet falešných spamových účtů. Podle Muska jich je až 80 %.

Pokud pomineme boty, mnoho uživatelů s Muskovým hodnocením Prstenů moci souhlasí. Projekt je nejdražším seriálem televizní produkce, jaký byl kdy stvořen. Zakladatel Amazonu, Jeff Bezos, vsadil na stvoření podobného hitu, jakým byla série Hra o trůny. Za práva na Tolkienovo duševní vlastnictví Amazon zaplatil 250 milionů dolarů v naději, že získá početnou fanouškovskou základnu autorova světa. Tvůrci seriálu se ale vydali zcela jinou cestou.

Diváci spokojení nejsou

Zatímco první recenze Prstenů moci od filmových kritiků byly oslavné, divácké hodnocení je propastně nízké. Nový „Pán prstenů“ má skóre 84 % od kritiků a 39 % od publika. Většina uživatelů má problém se scénářem a hereckými výkony, a souhlasí s Muskem, že ztvárnění postav není povedené.

„Hanobení Tolkiena. Hudba a záběry jsou dobré, ale všechno ostatní je zradou Tolkienova světa. Integrita příběhu je zničena,“ napsal jeden z uživatelů.

„Krásné, ale nudné,“ souhlasí další divák. „Hlavní postavy jsou dvourozměrné a nesympatické. Dialogy jsou nepřirozené, příběh nevýrazný a moje důvěra byla několikrát porušena. Hudba byla pěkná a po vizuální stránce je to krásné. Preferoval bych, kdyby to byl hudební klip.“

Oddaní fanoušci nejsou spokojeni, že si Amazon do vyprávění příběhu dodal tolik vlastních prvků a komentují, že je to urážka Tolkienova původního díla.

Můžete hodnotit, ale pouze pozitivně

„Místa nevypadají tak, jak je popsáno. Postavy jsou naprosto univerzální, vůbec ne takové, jak je popsáno. Zápletka je zcela vymyšlená. Toto je náhodná fantasy show s béčkovým obsazením, zamaskovaná pod rouškou jmen, která Tolkien použil ve svých úspěšných a zcela odlišných knihách, které s tímhle nesouvisí,“ postěžoval si jiný divák.

Amazon zakoupil práva na Hobita, trilogii Pán prstenů a tzv. Dodatky, Tolkienových 114 stran rozšiřujících poznámek na konci knihy Návrat krále. Společnost nemohla využít události z knihy Silmarillion, obsáhlé sbírky dějin ze světa Středozemě. Platí to i pro Nedokončené příběhy a sérii rukopisů The History of Middle-earth.

Navzdory výpadům tvůrců seriálu, kteří kritické diváky obviňují z rasismu kvůli diverzitě obsazení, fanouškům vadí hlavně znásilňování předlohy. Podobné chování ze strany filmařů je navíc zcela kontraproduktivní a u diváků naráží na odpor.

Úklidová četa pracuje na plné obrátky

Jedním z těchto kroků je i zakrytí negativního hodnocení na Internet Movie Database (IMDb), které v pondělí 5. září zcela zmizelo. Jak je to možné? Amazon jednoduše IMDb vlastní.

Negativní komentáře mizí rovněž na Rotten Tomatoes, oblíbené stránce s hodnocením filmů. Přes nízké skóre 39 %, které má Pán prstenů: Prsteny moci na webu od zhruba 20 tisíc diváků, zůstávají na stránce jen pochvalné komentáře. Důvod je stejný: Rotten Tomatoes vlastní částečně společnosti NBCUniversal a Warner Bros. Discovery.

Ano, dva největší světové weby, které uživatelé využívají k hodnocení filmové a televizní tvorby, vlastní lidé, kteří hodnocený obsah sami tvoří.

zdroj: Twitter/Elon Musk, Tesmanian, Forbes, Rotten Tomatoes, Gamesradar+, BitChute

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.