Paul Walker obdrží posmrtně hvězdu na hollywoodském chodníku slávy

Zesnulý Paul Walker, nejvíce známý svou rolí Briana O’Connera v sérii Rychle a zběsile, dostane hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Walker začal hrát jako dítě v 80. letech a později získal uznání za roli v seriálu Mladí a neklidní. Koncem 90. let si zahrál v několika filmech, než debutoval na mezinárodní scéně snímkem Rychle a zběsile v roce 2001. Jeho charakter, Brian O’Conner, se objevuje v šesti filmech série Rychle a zběsile, a přestože herec zemřel v roce 2013, nechali tvůrci jeho postavu v kánonu stále naživu.

V listopadu 2013 narazili Paul Walker a jeho kamarád za volantem, Roger Rodas, do sloupu veřejného osvětlení v Porsche Carrera GT ročník 2005. V době nehody jeli rychlostí 130-150 km/h a síla nárazu způsobila, že byl vůz odmrštěn a narazil ještě do několika stromů. Oba muži zemřeli na následky šoku z nárazu a popálenin během požáru, který náraz způsobil. Walker ani Rodas v té době údajně nebyli pod vlivem alkoholu nebo drog. Stejně tak nebyly zjištěny žádné mechanické závady ani problém se stavem vozovky. Vyšetřovatelé došli k závěru, že příčinou nehody byla samotná rychlost, stav pneumatik a nezvládnutí řízení vozu.

Závěr ságy je dvoudílný

Vliv Paula Walkera je stále vidět v Rychle a zběsile i nyní, když se frančíza s 10. a 11. filmem blíží k závěru. Dlouholetý režisér série, Justin Lin, se vyjádřil, že bude konec filmové ságy vzpomínat na zesnulého herce. „V roce 2008, když jsem se poprvé setkal s Paulem pro natáčení filmu Fast Four, jsme se navzájem poznávali, a říkali jsme si, kde to skončíme?’“ řekl režisér. „On je velkou součástí celé frančízy a tohoto universa.“

Justin Lin nicméně v dubnu 2022 nečekaně odešel z režisérského postu pro chystané snímky Rychle a zběsile 10 a 11, které se připravují najendou. Důvodem jsou tvůrčí neshody s hlavní hvězdou Vinem Dieselem. Nahradil ho Louis Leterrier. Fast X má naplánovanou českou premiéru na 18. května 2023.

Jak funguje chodník slávy

Chodník slávy se chlubí více než 2700 hvězdami, zastupující vlivné osobnosti napříč světem filmu, televize, divadla a hudby. Je dlouhý 2,3 km a vede podél Hollywood Boulevardu v Kalifornii. Každý rok jsou nominovány stovky jmen, z nichž výběrová komise Hollywood Chamber of Commerce Walk of Fame vybere zhruba 20 až 24 osobností, které obdrží hvězdy. Obchodní komora si účtuje poplatek 55 000 dolarů za hvězdu (téměř 1,3 milionu korun), který obvykle platí organizace nebo sponzor, zastupující nominovaného.

Hvězda Paula Walkera bude připojena v roce 2023. Spolu s ním budou ze scény filmu uvedeni Uma Thurman, Vince Vaughn, Bill Pulman, Jon Favreau, Martin Lawrence, Christopher „Ludacris“ Bridges, John Waters, Raplh Macchio, Mindy Kaling, Garrett Morris a Ellen Pompeo. Posmrtně dostane hvězdu také herečka z klasické éry, Juanita Moore.

zdroj: Variety, The Sun Chronicle, Cinema Blend, Indie Wire

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.