Predátor 5: prequel představí první návštěvu lovce na naší planetě

Predátor 5 se bude zabývat prvním pobytem vesmírných lovců na Zemi. Filmaři chtějí diváky znovu nalákat, a tak se rozhodli vzít je na samotný začátek. Producenti John Davis a John Fox odhalili další směr franšízy pro portál Collider, přičemž přirovnali naladění nadcházejícího filmu k atmosféře snímku The Revenant. Davis upřesnil, že se jedná skutečně o první návštěvu Predátora na Zemi, a ven postupně prosakují další informace.

Kovbojové a Predátoři

Snímek se odehrává v Severní Americe v době Občanské války. Hlavní hrdinkou je Kee (Amber Midthunder), dcera náčelníka indiánů. Ta se snaží prokázat své schopnosti bojovníka, navzdory patriarchální společnosti kmene Komančů. Na tomto pozadí v oblasti přistává návštěva z vesmíru. Predátor 5 tak ignoruje snímek Alien vs Predátor. Ten ukázal, že byli Predátoři na Zemi v kontaktu s mnohem staršími kulturami, jako jsou staří Egypťané nebo Mayové. Není to neobvyklý postup, protože franšízu Predátora stejně tak ignoruje pokračování vetřelců Prometheus z roku 2012. Snímek navíc vzniká pod hlavičkou Disney, který je nyní vlastníkem společnosti 20th Century Fox.

Džungle mu sluší

První Predátor z roku 1987 s Arlnodem Schwarzeneggerem byl kasovním i diváckým hitem, který si vysloužil v roce 1990 pokračování. Predátor 2 se přesunul z džungle do velkoměsta, film se změnil v akční béčko a nádech hororu byl pryč. Po třináctileté mezeře přišel Vetřelec vs. Predátor (2004), který proti sobě po vzoru komiksů a videoher postavil dvě vesmírná monstra. Kritiky ani fanoušky film nepotěšil, a pokračování z roku 2007 dopadlo ještě mnohem hůř.

Samotný Predátor se vrátil v roce 2010 se snímkem Predátoři. Film konečně vrátil franšíze její zašlý lesk, ale přesto bylo jeho přijetí diváky smíšené. Hodnocení narušilo hlavně srovnávání s výborným originálem. Film vsadil na staré známé prostředí džungle, ale přenesl děj na cizí planetu a představil nové nápady. Jedná se přesně o ten film, který by po letech zasloužil zvednout hodnocení. V současné době je totiž považován za nejlepší pokračování franšízy. Následující Predátor: Evoluce z roku 2018 měl být velkým oživením série, ale naprosto pohořel jak u pokladen, tak u fanoušků. Producenti teď musí hledat jinou cestu, jak zaujmou současné publikum.

Kompletní restart

Nový film se snaží napodobit přístup, jaký má Prometheus v sérii Alien. Predátor 5 prozkoumá první setkání mimozemského druhu s lidmi a dokonce změní konvenční název franšízy, aby ji připravil na novou kapitolu. Snímek vzniká pod pracovním názvem Skull. Pokud se film povede a bude úspěšný, mohlo by to vést k dalšímu setkání s Predátorem v různých časových obdobích historie. Predátor 2 končí scénou, kdy postava Dannyho Glovera dostane od velitele vesmírných lovců křesadlovou pistoli z roku 1715, jako znamení respektu. Postavit Predátora do 18. století je určitě zajímavá myšlenka. Snad už tentokrát filmaři a producenti uchopí téma za správný konec. Není ale jasné, jestli film dostane rating R nebo bude přístupný od dvanácti let. Druhá varianta se fanouškům zamlouvat rozhodně nebude.

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?