Predátor 5: prequel představí první návštěvu lovce na naší planetě

Predátor 5 se bude zabývat prvním pobytem vesmírných lovců na Zemi. Filmaři chtějí diváky znovu nalákat, a tak se rozhodli vzít je na samotný začátek. Producenti John Davis a John Fox odhalili další směr franšízy pro portál Collider, přičemž přirovnali naladění nadcházejícího filmu k atmosféře snímku The Revenant. Davis upřesnil, že se jedná skutečně o první návštěvu Predátora na Zemi, a ven postupně prosakují další informace.

Kovbojové a Predátoři

Snímek se odehrává v Severní Americe v době Občanské války. Hlavní hrdinkou je Kee (Amber Midthunder), dcera náčelníka indiánů. Ta se snaží prokázat své schopnosti bojovníka, navzdory patriarchální společnosti kmene Komančů. Na tomto pozadí v oblasti přistává návštěva z vesmíru. Predátor 5 tak ignoruje snímek Alien vs Predátor. Ten ukázal, že byli Predátoři na Zemi v kontaktu s mnohem staršími kulturami, jako jsou staří Egypťané nebo Mayové. Není to neobvyklý postup, protože franšízu Predátora stejně tak ignoruje pokračování vetřelců Prometheus z roku 2012. Snímek navíc vzniká pod hlavičkou Disney, který je nyní vlastníkem společnosti 20th Century Fox.

Džungle mu sluší

První Predátor z roku 1987 s Arlnodem Schwarzeneggerem byl kasovním i diváckým hitem, který si vysloužil v roce 1990 pokračování. Predátor 2 se přesunul z džungle do velkoměsta, film se změnil v akční béčko a nádech hororu byl pryč. Po třináctileté mezeře přišel Vetřelec vs. Predátor (2004), který proti sobě po vzoru komiksů a videoher postavil dvě vesmírná monstra. Kritiky ani fanoušky film nepotěšil, a pokračování z roku 2007 dopadlo ještě mnohem hůř.

Samotný Predátor se vrátil v roce 2010 se snímkem Predátoři. Film konečně vrátil franšíze její zašlý lesk, ale přesto bylo jeho přijetí diváky smíšené. Hodnocení narušilo hlavně srovnávání s výborným originálem. Film vsadil na staré známé prostředí džungle, ale přenesl děj na cizí planetu a představil nové nápady. Jedná se přesně o ten film, který by po letech zasloužil zvednout hodnocení. V současné době je totiž považován za nejlepší pokračování franšízy. Následující Predátor: Evoluce z roku 2018 měl být velkým oživením série, ale naprosto pohořel jak u pokladen, tak u fanoušků. Producenti teď musí hledat jinou cestu, jak zaujmou současné publikum.

Kompletní restart

Nový film se snaží napodobit přístup, jaký má Prometheus v sérii Alien. Predátor 5 prozkoumá první setkání mimozemského druhu s lidmi a dokonce změní konvenční název franšízy, aby ji připravil na novou kapitolu. Snímek vzniká pod pracovním názvem Skull. Pokud se film povede a bude úspěšný, mohlo by to vést k dalšímu setkání s Predátorem v různých časových obdobích historie. Predátor 2 končí scénou, kdy postava Dannyho Glovera dostane od velitele vesmírných lovců křesadlovou pistoli z roku 1715, jako znamení respektu. Postavit Predátora do 18. století je určitě zajímavá myšlenka. Snad už tentokrát filmaři a producenti uchopí téma za správný konec. Není ale jasné, jestli film dostane rating R nebo bude přístupný od dvanácti let. Druhá varianta se fanouškům zamlouvat rozhodně nebude.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.