Samaritán: Sylvester Stallone jako superhrdinský Rocky & Rambo v jednom

Sylvester Stallone je tu s další variantou smolaře se srdcem na správném místě. Titulní postava snímku Samaritán je v podstatě superhdinskou verzí obou kultovních rolí herce. Těmi jsou samozřejmě Rocky Balboa a John Rambo. Stallone vybudoval svou kariéru hraním outsiderů, kteří v sobě skrývají víc vůle a vnitřní síly, než se na první pohled zdá. Samaritán mu poskytne další příležitost, jak v tomhle zavedeném řádu pokračovat. V traileru se ukazuje Stallone jako sousedský dobrák se superhrdinskou silou a dává herci možnost, aby si také uždíbl svůj kus ze současného nejlukrativnějšího žánru kinematografie.

Nejtvrdší rány znovu rozdává život

Samaritán představí Stalloneho jako titulního hrdinu, který žije v ústraní poté, co byl mnoho let považován za mrtvého. Jakmile vystoupí z krytí kvůli obraně mladého chlapce před tyrany, je Samaritán vtažen zpět do událostí, které vyžadují zapojení jeho schopností. V ukázce je vidět, že má Samaritán nadlidskou sílu, hbitost, odolnost a také urychlený proces léčení.

Vsadit na stejné rysy, díky kterým byly po několik generací tak úspěšné snímky Rocky a Rambo, je chytrý tah. Nejen, že Samaritán umožňuje, aby se Stallone dostal do role, která mu sedí a cítí se v ní dobře, ale zároveň může film podpořit jeho další frančízy. Rocky nebo Rambo mají úspěch zasloužený, ale příliš realističtí nejsou, stejně jako tým Postradatelných. Realismus je ale pro superhrdinský žánr daleko méně důležitý. To znamená, že Samaritán nechává herci volnost dělat to, co umí nejlépe, aniž by se potenciálně dostával do hledáčku kritiků, kteří si často dobírají jeho ikonické postavy.

zdroj: Prime Video / YouTube

Samaritán vypadá mnohem lépe, než jsme čekali

Filmy o superhrdinech tvoří každoročně významnou část nejvýdělečnějších snímků a žánr v současnosti prakticky zaručuje sledovanost. Samozřejmě, Samaritán není součástí žádné větší frančízy nebo komiksové stáje. Přesto, díky kombinaci Stalloneho hvězdné pověsti a oblíbenosti outsiderů, které hraje, má film potenciál uhodit na správnou strunu. Postavy Rockyho a Ramba jsou celosvětově úspěšné a Samaritán si vypůjčuje aspekty z obou charakterizací těchto protagonistů.

Na druhou stranu, neuvěřitelný úspěch obou těchto legendárních sérií byl zažehnutý už v 70.-80. letech a čerpá z nich dodnes. Není proto zaručené, že dokáže Samaritán přilákat do kin široký počet dnešních diváků. Film ale míří primárně na Prime Video, kde diváky bezpochyby osloví. Samaritán má ve svém rohu všechny výhody, které může Sylvester Stallone uplatnit. Herec vstupuje do žánru superhrdinů a nezbývá než doufat, že mu bude kromě postavy na tělo sedět i příběh filmu.

Samaritán má premiéru 26. srpna 2022 na službě Prime Video. Do českých kin snímek vstoupí 1. září 2022.

zdroj: Polygon

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.