Smrtonosná zbraň skončila. Proč televizní seriál nepokračuje v natáčení?

Na úvod je třeba říct, že žánrovou klasiku, kde zahráli nesourodé duo policistů Mel Gibson a Danny Glover, nelze ničím nahradit. Doba byla tehdy jiná a přála právě vzniku takových klenotů, jako je Smrtonosná zbraň. O pátém díle se mluvilo roky, původní herci i režisér a producent Richard Donner mezitím stárli. Bylo jasné, že se značka jednou znovu objeví, a přišlo to v roce 2016. První řada seriálu byla přes rozpaky přijata vcelku dobře, druhá o rok později ale zakončila neslavně – představitel Riggse, Clayne Clawford, byl ze série odejit. Třetí řada s jeho náhradou pak seriál definitivně pohřbila. Jak k tomu došlo?

Nevyhovující pracovní prostředí

Do televizní adaptace byli jako Martin Riggs a Roger Murtaugh obsazeni Clayne Clawford a Damon Wayans. První díly byly kritizovány, že nepřináší žádnou novou invenci a za nedostatečnou chemii mezi oběma parťáky. To ale hovoří spíše o dobrém herectví obou hlavních protagonistů, protože při odhalování pozadí vyšlo najevo, že se nemohou vystát. Vše eskalovalo během přípravy druhé série, kdy byl Damon Wayans v jedné scéně zraněn kouskem šrapnelu, když samotné natáčení řídil právě jeho herecký kolega Clayne Clawford.

Smrtonosná zbraň skončila. Proč televizní seriál nepokračuje v natáčení?
zdroj: facebook / Lethal Weapon FOX

Zvyšovat hlas je dnes jako napadení

Ven unikla audionahrávka, kde se spolu po této nešťastné události Wayans a Clawford zuřivě hádají. Později přibylo i video, kde rozzuřený Clawford křičí na jednoho člena štábu, který za nedopatřením stál. Dnešní chorobně korektní přístup ale nehledá viníka a rovnou trestá domnělé agresory. Tento výstup tak stál Clayforda místo, protože se ho televize Fox rozhodla okamžitě vyhodit. Smrtonosná zbraň tak přišla o jednu z hlavních postav a budoucnost seriálu byla ohrožena.

Clayne Clawford
zdroj: facebook / Lethal Weapon FOX

Tohle Stiffler nezachrání

Tvůrci se ale rozhodli pokračovat i navzdory tomu. Na konci druhé série tak postava Riggse umírá a pro třetí sezónu ho nahradil Wesley Cole, kterého zahrál Sean William Scott. Ano, to je Stiffler z Prciček. Asi není třeba říkat, že tohle nebyla dobrá volba. Ale možná je úplně jedno, kým by filmaři Clayforda nahradili – série se opírala o základy, které stanovily filmy, a v momentě odchodu Riggse by nejspíš šla celá televizní show do kytek, i kdyby casting obsadil kohokoliv.

Sean William Scott
zdroj: facebook / Lethal Weapon FOX

Zkusili to…

Riggsův vrah se následně zastřelí, takže jeho parťák Murtaugh nemůže zjistit okolnosti vraždy. Dalo by se říci, že si tvůrci s odchodem Clayforda poradili docela obstojně, ale bylo vcelku jasné, že to pro sérii znamená nevyhnutelný konec. Fanoušci samozřejmě volali po Clayfordově návratu. Televize Fox se pak rozhodla další natáčení ukončit, protože vyšlo najevo, že Damon Wayans sám uvažuje, že show opustí. A tak Smrtonosná zbraň zase odpočívá.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.