Spawn: chystá se remake filmu, který by konečně spojil komiks a horor

Spawn je komiksový superhrdina, který se po představení charakterů jako Deadpool nebo Joker dostal zpět do hledáčku filmové produkce. Zřejmě tak dozrála doba, kdy široké publikum přijme i takto zvrácený charakter. Spawn je zplozenec pekla, má za sebou temný osud, je znetvořený fyzicky i duševně a se zloduchy se vůbec nemaže – likviduje je tím nejbrutálnějším způsobem. Příběhy jsou v podstatě hororové a uchopit takový materiál za správný konec by nám mohlo dát film, který uspokojí i ty nejnáročnější fandy drsných komiksů.

Dočkáme se hororového superhrdiny?

Spawn vyšel s prvním číslem v roce 1992 pod hlavičkou Image Comics. Na svědomí ho má věhlasný kreslíř Todd McFarlane, který se proslavil nejvíc tvorbou Spider-Mana, ale na jeho kontě je i The Incredible Hulk nebo legendární Batman: Year Two. Právě ten potvrdil, že se scénář chystaného filmu dolaďuje. Hlavním hrdinou je nešťastník Albert Francis Simmons, známý jako Al. Bývalý mariňák, později agent CIA a nakonec člen Black OPS je zabit v Botswaně jedním ze svých kolegů, protože se stal nepohodlným. Jeho duše putuje do Pekla, protože má na rukou mnoho lidských životů. S démonem tady uzavře smlouvu: svěří duši ďáblovi za to, že může naposledy vidět svou ženu.

Spawn: chystá se remake filmu, který by konečně spojil komiks a horor
zdroj: newtimes.cz

Ve službách Pekla

I tady je ale podveden, protože na zemi mezitím uběhly celé roky, jeho žena je znovu vdaná a má dceru. Al navíc nevypadá jako člověk a je z něj pekelný netvor, což znamená i jeho jméno Spawn – Zplozenec. Démon mu potom praví, že musí bojovat ve službách pekla. Spawn, který nemá žádný jiný důvod existence, se do toho pustí a řeze gangstery, pedofily a vrahy bez slitování. Jeho zesílené tělo je schopné metamorfózy, takže vystrkuje z těla ostny nebo řetězy a další vychytávky. Něco jako Deadpool, Ghost Rider a Venom dohromady. A tady se nabízí myšlenka, že si námět zaslouží nové zpracování.

Tohle chceme vidět v kině!

Spawn už se ve filmu objevil v roce 1997. Akční béčko bylo hitem VHS a filmem, který vyplňoval noční časy televizního vysílání. V kostýmu hrdiny a za znetvořenou tváří se skrýval mistr bojových umění Michael Jai White. Snímek je cirkusová šaškárna, která dostala rating PG-13, což je u nás 12+ let a přes snahu o temnou atmosféru neobsahoval žádnou brutalitu. Aktuální situace ukazuje, že pro reboot nazrál správný čas a film by ustál i přístupnost od 18ti let. Chce to slušný rozpočet, dobrý scénář a správného režiséra. Ostatně jako každý film, ale tady se toho dá pohnojit hodně. Budeme doufat, že dostane Spawn druhou férovou šanci.

Podobné články

Nejoblíbenější

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.

Kolik lidí zabijí žraloci během jednoho roku?

Žraloci jsou fascinující tvorové s velmi špatnou reputací. Za kolik lidských životů ročně jsou ve skutečnosti zodpovědní?