Spawn: chystá se remake filmu, který by konečně spojil komiks a horor

Spawn je komiksový superhrdina, který se po představení charakterů jako Deadpool nebo Joker dostal zpět do hledáčku filmové produkce. Zřejmě tak dozrála doba, kdy široké publikum přijme i takto zvrácený charakter. Spawn je zplozenec pekla, má za sebou temný osud, je znetvořený fyzicky i duševně a se zloduchy se vůbec nemaže – likviduje je tím nejbrutálnějším způsobem. Příběhy jsou v podstatě hororové a uchopit takový materiál za správný konec by nám mohlo dát film, který uspokojí i ty nejnáročnější fandy drsných komiksů.

Dočkáme se hororového superhrdiny?

Spawn vyšel s prvním číslem v roce 1992 pod hlavičkou Image Comics. Na svědomí ho má věhlasný kreslíř Todd McFarlane, který se proslavil nejvíc tvorbou Spider-Mana, ale na jeho kontě je i The Incredible Hulk nebo legendární Batman: Year Two. Právě ten potvrdil, že se scénář chystaného filmu dolaďuje. Hlavním hrdinou je nešťastník Albert Francis Simmons, známý jako Al. Bývalý mariňák, později agent CIA a nakonec člen Black OPS je zabit v Botswaně jedním ze svých kolegů, protože se stal nepohodlným. Jeho duše putuje do Pekla, protože má na rukou mnoho lidských životů. S démonem tady uzavře smlouvu: svěří duši ďáblovi za to, že může naposledy vidět svou ženu.

Spawn: chystá se remake filmu, který by konečně spojil komiks a horor
zdroj: newtimes.cz

Ve službách Pekla

I tady je ale podveden, protože na zemi mezitím uběhly celé roky, jeho žena je znovu vdaná a má dceru. Al navíc nevypadá jako člověk a je z něj pekelný netvor, což znamená i jeho jméno Spawn – Zplozenec. Démon mu potom praví, že musí bojovat ve službách pekla. Spawn, který nemá žádný jiný důvod existence, se do toho pustí a řeze gangstery, pedofily a vrahy bez slitování. Jeho zesílené tělo je schopné metamorfózy, takže vystrkuje z těla ostny nebo řetězy a další vychytávky. Něco jako Deadpool, Ghost Rider a Venom dohromady. A tady se nabízí myšlenka, že si námět zaslouží nové zpracování.

Tohle chceme vidět v kině!

Spawn už se ve filmu objevil v roce 1997. Akční béčko bylo hitem VHS a filmem, který vyplňoval noční časy televizního vysílání. V kostýmu hrdiny a za znetvořenou tváří se skrýval mistr bojových umění Michael Jai White. Snímek je cirkusová šaškárna, která dostala rating PG-13, což je u nás 12+ let a přes snahu o temnou atmosféru neobsahoval žádnou brutalitu. Aktuální situace ukazuje, že pro reboot nazrál správný čas a film by ustál i přístupnost od 18ti let. Chce to slušný rozpočet, dobrý scénář a správného režiséra. Ostatně jako každý film, ale tady se toho dá pohnojit hodně. Budeme doufat, že dostane Spawn druhou férovou šanci.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.