Strážci Galaxie Vol. 3: režisér James Gunn potvrdil, že ve filmu někdo zemře

Strážci Galaxie Vol. 3 se pomalu připravují. Scénář piluje režisér James Gunn, který se za kameru chystaného filmu pro Marvel postaví potřetí. Strážci Galaxie jsou v MCU v podstatě jeho dítě. Očekávaný sequel ale zatím stále nemá stanovené datum premiéry. To a veliké zpoždění filmu je důsledkem toho, že dostal Gunn od Marvelu padáka, a když ho pro třetí pokračování znovu najali, připravoval už pro DC a Warner snímek The Suicide Squad (2021). Natáčení tak začne, až režisér tento projekt dokončí.

Co už víme

Optimistický Gunn se ale i tak rád podělí o nějaký ten detail z nadcházejícího filmu. Na nedávném večírku s promítáním prvních Strážců Galaxie naznačil, že se pokračování zaměří na příběh Rocketa, který prý Gunn plánuje od samého začátku. Dojde i na nějaký flashback, který odhalí mývalovu minulost a toho, kdo na něm dělal pokusy? Režisér také potvrdil, že se jeho bratr, herec Sean Gunn, vrátí jako Kraglin, který s partou Strážců zůstal po druhém díle. Youndu, který na jeho konci zemřel, je ale definitivně mrtvý a ve filmu nebude.

Strážci Galaxie Vol. 3: James Gunn potvrdil, že ve filmu někdo zemře
zdroj: facebook / James Gunn

Thor na palubě?

Fanoušci pak spekulují, jestli se neobjeví Chris Hemsworth jako Thor, jak naznačuje závěr Avengers: Endgame. To bude ale pravděpodobně vyjasněné událostmi ve snímku Thor: Love & Thunder, který má premiéru dřív.

Strážci Galaxie Vol. 3: James Gunn potvrdil, že ve filmu někdo zemře
zdroj: Marvel Entertainment

Bude se umírat

Aktuálně odhalil James Gunn další detail ohledně třetích Strážců Galaxie na instagramu. Jeden z fanoušků se ho na sociální síti zeptal, jestli ve filmu někdo zemře. Režisér překvapivě odpověděl a bylo to prosté „ano“. Odpověď ale vede spíše k více otázkám. Gunn neposkytl žádné další podrobnosti, takže není známo, jaké postavy se případná smrt týká a jestli půjde přímo o někoho z týmu nebo vedlejší charakter. Tak jako tak, režisér dobře ví, jak málo stačí k tomu, aby byli fanoušci nervózní a začali vymýšlet divoké spekulace.

Strážci Galaxie Vol. 3: James Gunn potvrdil, že ve filmu někdo zemře
zdroj: Marvel Entertainment

Gamora je z toho venku

Jediná postava ze Strážců Galaxie, která nedávno v MCU zemřela, je Gamora. Ta byla obětována, tedy zavražděna Thanosem v Avengers: Infinity War. Kvůli těmto událostem zemřeli i Black Widow a Iron Man, ale na rozdíl od obou stále existuje mladší verze Gamory. Strážci Galaxie Vol. 3 počítají s její účastí, ale sveřepá bojovnice bohužel neví nic o Star-Lordovi a ostatních, protože se k hrdinům připojila čerstvě. Část nového filmu se tak nejspíš zaměří na Petera Quilla, který se bude snažit své milované připomenout osobu, kterou se nakonec stane.

Gamora
zdroj: facebook.com / Guardians of the Galaxy

Podaří se překonat emoce z dvojky?

Gunnovo odhalení ohledně třetích Strážců Galaxie také dává vzpomenout na scénu ze závěru druhého snímku, kdy zemřel Yondu. Tahle část patří bezesporu k tomu nejemotivnějšímu v celém MCU a určitě bude těžké ji v chystaném filmu překonat. Pokud Strážci Galaxie Vol. 3 přinesou jen smrt nějaké méně důležité vedlejší postavy, v porovnání s úmrtím Yondu bude působit nevýznamně. Fanouškům nicméně zbývá ještě hodně prostoru pro podobné teorie, protože Strážci Galaxie Vol. 3 jsou zatím daleko. Původní plánovaná premiéra v roce 2020 se po vyhazovu a opětovném najmutí Gunna natáhla a film neuvidíme dřív, než v roce 2023.

Michael Rooker - Yondu
zdroj: marvel.com

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.