Strážci Galaxie Vol. 3: režisér James Gunn potvrdil, že ve filmu někdo zemře

Strážci Galaxie Vol. 3 se pomalu připravují. Scénář piluje režisér James Gunn, který se za kameru chystaného filmu pro Marvel postaví potřetí. Strážci Galaxie jsou v MCU v podstatě jeho dítě. Očekávaný sequel ale zatím stále nemá stanovené datum premiéry. To a veliké zpoždění filmu je důsledkem toho, že dostal Gunn od Marvelu padáka, a když ho pro třetí pokračování znovu najali, připravoval už pro DC a Warner snímek The Suicide Squad (2021). Natáčení tak začne, až režisér tento projekt dokončí.

Co už víme

Optimistický Gunn se ale i tak rád podělí o nějaký ten detail z nadcházejícího filmu. Na nedávném večírku s promítáním prvních Strážců Galaxie naznačil, že se pokračování zaměří na příběh Rocketa, který prý Gunn plánuje od samého začátku. Dojde i na nějaký flashback, který odhalí mývalovu minulost a toho, kdo na něm dělal pokusy? Režisér také potvrdil, že se jeho bratr, herec Sean Gunn, vrátí jako Kraglin, který s partou Strážců zůstal po druhém díle. Youndu, který na jeho konci zemřel, je ale definitivně mrtvý a ve filmu nebude.

Strážci Galaxie Vol. 3: James Gunn potvrdil, že ve filmu někdo zemře
zdroj: facebook / James Gunn

Thor na palubě?

Fanoušci pak spekulují, jestli se neobjeví Chris Hemsworth jako Thor, jak naznačuje závěr Avengers: Endgame. To bude ale pravděpodobně vyjasněné událostmi ve snímku Thor: Love & Thunder, který má premiéru dřív.

Strážci Galaxie Vol. 3: James Gunn potvrdil, že ve filmu někdo zemře
zdroj: Marvel Entertainment

Bude se umírat

Aktuálně odhalil James Gunn další detail ohledně třetích Strážců Galaxie na instagramu. Jeden z fanoušků se ho na sociální síti zeptal, jestli ve filmu někdo zemře. Režisér překvapivě odpověděl a bylo to prosté „ano“. Odpověď ale vede spíše k více otázkám. Gunn neposkytl žádné další podrobnosti, takže není známo, jaké postavy se případná smrt týká a jestli půjde přímo o někoho z týmu nebo vedlejší charakter. Tak jako tak, režisér dobře ví, jak málo stačí k tomu, aby byli fanoušci nervózní a začali vymýšlet divoké spekulace.

Strážci Galaxie Vol. 3: James Gunn potvrdil, že ve filmu někdo zemře
zdroj: Marvel Entertainment

Gamora je z toho venku

Jediná postava ze Strážců Galaxie, která nedávno v MCU zemřela, je Gamora. Ta byla obětována, tedy zavražděna Thanosem v Avengers: Infinity War. Kvůli těmto událostem zemřeli i Black Widow a Iron Man, ale na rozdíl od obou stále existuje mladší verze Gamory. Strážci Galaxie Vol. 3 počítají s její účastí, ale sveřepá bojovnice bohužel neví nic o Star-Lordovi a ostatních, protože se k hrdinům připojila čerstvě. Část nového filmu se tak nejspíš zaměří na Petera Quilla, který se bude snažit své milované připomenout osobu, kterou se nakonec stane.

Gamora
zdroj: facebook.com / Guardians of the Galaxy

Podaří se překonat emoce z dvojky?

Gunnovo odhalení ohledně třetích Strážců Galaxie také dává vzpomenout na scénu ze závěru druhého snímku, kdy zemřel Yondu. Tahle část patří bezesporu k tomu nejemotivnějšímu v celém MCU a určitě bude těžké ji v chystaném filmu překonat. Pokud Strážci Galaxie Vol. 3 přinesou jen smrt nějaké méně důležité vedlejší postavy, v porovnání s úmrtím Yondu bude působit nevýznamně. Fanouškům nicméně zbývá ještě hodně prostoru pro podobné teorie, protože Strážci Galaxie Vol. 3 jsou zatím daleko. Původní plánovaná premiéra v roce 2020 se po vyhazovu a opětovném najmutí Gunna natáhla a film neuvidíme dřív, než v roce 2023.

Michael Rooker - Yondu
zdroj: marvel.com

Podobné články

Nejoblíbenější

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.

Kolik lidí zabijí žraloci během jednoho roku?

Žraloci jsou fascinující tvorové s velmi špatnou reputací. Za kolik lidských životů ročně jsou ve skutečnosti zodpovědní?

Máte pocit, že vás vaše kočka neposlouchá? Podle studie je to nejspíš fakt

Pokud máte kočku, často můžete mít podezření, že vás neposlouchá. Vysvětlení přináší studie, zaměřená na reakce koček na různé hlasy.