Streamovací služby a výběr toho nejlepšího u nás: Netflix, HBO GO, Prime Video a Disney+

V dnešní době si díky ceně za vstupenku do kina musíte hodně vybírat, na jaký film se půjdete podívat. Do kina už chodíme spíše pro zážitek z velkého plátna a pro skvělý zvuk. Ve chvílích, kdy nemáte náladu na přesun do kina nebo chuť marně přepínat kanály televizního vysílání, jsou tu streamovací služby. Na nich najdete spoustu starších i nových filmů a originálních seriálů. Jakou platformu si vybrat? Porovnali jsme pro a proti za vás.

Streamovací služby a to nejlepší u nás: Netflix, HBO GO, Prime a Disney+
zdroj: netflix.com

Netflix – jednička ve streamování

Nejznámější a podle statistik nejpopulárnější streamovací službou je Netflix. Najdete tu doslova tisíce filmů a seriálů, z nichž je už dnes kolem devítiset filmů k dispozici s českými titulky. Necelá stovka je dokonce opatřena i českým dabingem. Velkou výhodou u Netflixu je to, že má českou lokalizaci, takže tam najdete spoustu českých komedií a pohádek.

Kolik zaplatíte

Cena měsíčního členství se liší. Netflix poskytuje celkem 3 tarify: Basic je za 199 Kč, ale neobsahuje HD rozlišení. Standard je zlatá střední cesta v ceně 259 Kč a Premium za 319 Kč nabídne neomezený přístup i možnost službu kdykoli zrušit. Tarify se liší také v tom, na kolika obrazovkách chcete vybrané filmy sledovat současně (1, 2 a 4). Každý si tak najde, co mu vyhovuje.

Měsíc zdarma na vyzkoušení

Netflix má i zkušební lhůtu. Pokud se chcete ujistit, jestli do toho půjdete, máte k dispozici jeden měsíc zdarma.

Streamovací služby a to nejlepší u nás: Netflix, HBO GO, Prime a Disney+
zdroj: play.hbogo.com

HBO GO – přístup k nejnovějším kinofilmům

Další streamovací službou je HBO GO, kde najdete okolo 1500 filmů a seriálů. Naprostá většina z nich je opatřena českými titulky. S dabingem moc nepočítejte. HBO GO je dobrou volbou pro milovníky filmů a seriálů novějšího data. Nabízí také filmy a seriály vlastní produkce, které můžete vidět jenom na této platformě.

Kolik zaplatíte

Mezi výhody patří určitě cena. HBO GO poskytuje jen jeden jediný tarif, a to je 159 Kč nebo 5,99 Eur za měsíc. Za tuto jednotnou sumu máte k dispozici všechny filmy v té nejlepší kvalitě.

Týden na zkoušku

I HBO poskytuje zkušební dobu, což je v tomto případě jen sedm dní. Ale na ujištění vám to postačí.

Streamovací služby a to nejlepší u nás: Netflix, HBO GO, Prime a Disney+
zdroj: primevideo.com

Amazon Prime Video – pro nenáročné, ale s Twichem

Pokud se rozhodnete pořídit si Amazon Prime Video, dostanete přístup k zajímavým filmům a seriálům, ale jejich počet určený pro Českou republiku není tak rozsáhlý, jako třeba ve Spojených státech. Nečekejte ani český dabing nebo titulky. Někteří ale ocení, že je Amazon spárovaný s platformou Twitch. Takže za jednu cenu dostanete i Twitch Prime, který poskytuje různé herní odměny a speciální odběry vašich oblíbených streamerů.

Kolik zaplatíte

Prvních šest měsíců budete mít Prime Video jen za 75 korun měsíčně. Po uplynutí této lhůty vás bude stát 150 korun za měsíc. Na vyzkoušení máte týden zdarma. Tuhle volbu doporučujeme hráčům, kteří nesledují filmy denně, ale jen příležitostně. Pokud ale chcete mít velký výběr televizního obsahu, tak si raději zvolte jinou streamovací službu.

Streamovací služby a to nejlepší u nás: Netflix, HBO GO, Prime a Disney+
zdroj: disneyplus.com

Disney+ od roku 2021

Nejnovějším přírůstkem mezi streamovací služby je Disney+. Problém je v tom, že Disney+ ještě není dostupný v České republice, takže k jeho spuštění budete zatím potřebovat VPN. S Disney+ nepočítejte minimálně do roku 2021, ale rozhodně je na co se těšit. Disney+ se skládá z několika knihoven filmových studií jako Lucasfilm, Marvel Studios, Pixar, National Geographic a 20th Century Fox.

Nejen Pixarovky a Star Wars

Disney zároveň vydal prohlášení, že na jejich platformě nebudou žádné filmy s ratingem R a bude se zaměřovat na „rodinnou zábavu“. Právě proto bude součástí Disney+ také platforma HULU, ze které Disney vlastní 67 %. HULU se bude zaměřovat na klasický „obecný“ filmový obsah jako ostatní platformy, takže se nemusíte bát, že bude Disney+ jen samá pohádka a super-hrdinové.

Kolik zaplatíte

Cena za Disney+ je 7 euro měsíčně. Odhadovaná částka v České republice bude okolo 180 korun měsíčně. Což není vůbec špatné s ohledem na to, jaké množství obsahu Disney+ nabízí. Jaká bude zkušební lhůta se v tuto chvíli neví. Budeme se těšit, s čím k nám Disney dorazí.

Streamovací služby nadobro změnily přístup ke sledování filmů a seriálů. Jaké zkušenosti s nimi máte?

Ondřej Čapek
Just some guy writing on the internet.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.