Nový snímek The Batman se představuje na prvních fotkách z natáčení

Některým jistě neuniklo, že se připravuje nový film o netopýřím muži. Snímek zatím nese prostý název The Batman a je dost možné, že jméno zůstane oficiální. Do hlavní role byl obsazen Robert Pattison, kterého proslavila Twilight sága, upíří romance pro náctileté. Na rozdíl od své prkenné kolegyně Kristen Stewart ale později ukázal, že něco zahrát umí. Do role nového Batmana byl horkým kandidátem a nakonec roli získal. Natáčení odstartovalo na konci ledna.

The Batman se představuje na prvních fotkách z natáčení
zdroj: twitter.com/limitlessjest

Nový oblek a staří protivníci

K dispozici jsou náhledy na nový Batmanův oblek a první fotky z natáčení, které zatím proběhlo v Londýně a pak ve skotském Glasgow. Na některých záběrech je v kostýmu Pattison, ale převládá kaskadér, protože se natáčí akce na motorce. Druhý jezdec by mohla být Selina Kyle, tedy Catwoman, kterou si ve snímku zahraje Zoë Kravitz. Režíruje Matt Reeves a známe už i další obsazení – Colin Farrell se objeví překvapivě jako Penguin/Tučňák, Paul Dano jako Riddler/Hádankář a Jeffrey Wrigh jako Komisař Gordon, který tak bude poprvé černé pleti. Věrného Alfréda si zahraje „Glum“ a mistr grimas Andy Serkis.

The Batman se představuje na prvních fotkách z natáčení
zdroj: newtimes.cz

Dlouhodobý potenciál

Mnozí z nás mají stále v paměti dokonalého Temného rytíře od Christophera Nolana. Obsazení Bena Afflecka do propojeného univerza DC Comics budilo rozpaky, ale herec se nakonec více než osvědčil. Je škoda, že se nepokračuje právě s ním, přestože se s touhle variantou nějakou chvíli počítalo. Nic naplat, neúprosná kola hollywoodské mašinérie se točí stále dál a Warner Bros. jen tak nenechá značku Batman ležet ladem. Do budoucna se počítá s dalšími navazujícími filmy, což je také důvod, proč byl do hlavní role vybrán mladší herec.

Strach a špína v Gotham City

Podle dostupných informací se bude The Batman odehrávat v době, kdy už Bruce Wayne nějakou dobu funguje se svojí tajnou identitou a řeší další detektivní případ. V Gothamu bují zločin a hrdinu potkáváme ve chvíli, když se ve městě ukrývá celá řada klasických Batmanových protivníků. Obsazen byl i Matthew McConaughey, jehož role zatím nebyla potvrzena. Podle spekulací by se měl ale objevit jako okresní prokurátor Harvey Dent, později známý jako Two-Face, což by byla skvělá volba. Česká premiéra filmu je 24. června 2021.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.