Tiché místo: proč monstra ve filmu nepojídají lidi, které zabijí

Tiché místo představilo monstra, která zabijí každého člověka, který působí nějaký hluk. Jenže mimozemské nestvůry zabité lidi nejedí. Bez milosti udeří, své oběti zabijí, ale pak je okamžitě opouští. Takový akt jde proti základnímu principu dravec-kořist. Celá myšlenka ale odhaluje o mimozemšťanech důležitý fakt, který nejspíš potáhne vpřed děj třetího filmu série.

Snímky Tiché místo ukazují svět poté, co na Zemi náhle a nečekaně vniknou mimozemská monstra. Jsou to slepá stvoření, lovící podle zvuku, a zbývající přeživší jsou tak nuceni zůstávat v naprosté tichosti. Lee (John Krasinski) a Evelyn Abbottovi (Emily Blunt) vychovávají své děti v tomto novém světě a osvojují si způsoby, jak na nestvůry vyzrát. V průběhu filmů rodina pomalu odkrývá záhady kolem mimozemšťanů, citlivých na hluk. Jejich zranitelnost odhalí až naslouchátko dcery Reagan.

Původ nestvůr je nejasný

Tajemství netvorů je pro sérii Tiché místo stejně důležité, jako příběh rodiny Abbottových. Před svou smrtí v prvním filmu prováděl Lee rozsáhlé výzkumy, zkoumající návyky a motivaci mimozemšťanů. Tiché místo: Část II odhaluje trochu víc a ukazuje, že se zničehonic zřítili na Zemi. Třetí film se pravděpodobně zaměří na Evelyn a její děti, kteří zahájí likvidaci netvorů. Skutečnost, že monstra nezabíjí kvůli potravě, bude nakonec důležitým aspektem tohoto procesu.

Tiché místo Část 2 horor Emily Blunt
zdroj: Paramount Pictures

Největším odhalení prvního filmu je, že jsou mimozemšťané přecitlivělí na hluk. Když rodina slabost objeví, dozvídáme se, že mají monstra obrovské a zcela odkryté ušní kanálky. Jakýkoliv hluk je pro ně jako mučení a pronikavá zpětná vazba zvukovodu je pro ně naprosto vysilující. Jakmile stvůry zaslechnou hluk, před ničím se nezastaví, dokud ho neukončí. To vyvolává zarážející fakt, že se nestarají přímo o zabíjení lidí. Monstra prostě chtějí, aby se původ hluku zastavil.

Výhoda se mění na zdroj zkázy

Tiché místo pomalu buduje schopnost rodiny Abbottových nestvůry zničit. V prvním filmu se naučili, jak přežít a existovat s monstry bok po boku. Druhý snímek ukázal, jak se Evelyn s dětmi zdokonalují v umění zabíjení netvorů i ve skupině. Tiché místo: Část III tak ukáže, jak Abbottovi vymyslí způsob na vyhubení celého druhu. Zničení mimozemšťanů zahrnuje odhalení jejich slabých stránek, a největší slabinou je fakt, že je hluk ochromuje natolik, že nejsou schopni svou kořist zabít. To bude klíčem k tomu je zcela vyhubit. Je tak podivným paradoxem, že smrtící zabijácké instinkty nestvůr povedou k jejich vlastnímu vyhynutí.

Podobné články

Nejoblíbenější

Šokující příběh Gigi Jordan. Farmaceutická milionářka zavraždila svého osmiletého syna

Gigi Jordan namíchala svému synovi smrtící koktejl. Z jejího vysvětlení k motivu děsivého činu mrazí. Nyní je sama po smrti.

Znepokojivý pohled. Žralok dokáže vyvrhnout svůj vlastní žaludek ven

Vyhodit obsah žaludku zvládne i člověk, ale žralok ovládá trochu vyšší verzi a navíc to udělá zcela dobrovolně.

Lidé vařili jídlo dříve, než se předpokládalo. Pro náš vývoj to bylo zásadní

Na ohni propečené maso nastartovalo evoluční změny našeho druhu. Podle nových informací pravěcí lidé vařili jídlo dříve, než jsme mysleli.