The Witcher: 4. a 5. sezóna seriálového Zaklínače zahájí produkci současně

Zatímco produkce Zaklínače od Netflixu právě dokončila natáčení 3. řady seriálu, v plánu je velmi brzké zahájení práce na následujících sezónách. Podle všeho by se měla začít vyrábět 4. série s tím, že bude bezprostředně po ní následovat 5. série, a to jak psaním scénáře, tak samotným natáčením. Přestože se seriálový The Witcher nedrží knižní předlohy, mezi diváky se show těší popularitě.

Přístup produkce ukazuje na poněkud krkolomné tempo výroby seriálu. Netflix se nepochybně snaží kout železo, dokud je žhavé. Návrhy scénáře pro 3. řadu Zaklínače představili scénáristé pouhé tři měsíce poté, co 2. řada dokončila produkci, a ještě si ani neodbyla premiéru na streamovací platformě.

Pracovat na dvou sériích pro televizní show najednou může být poměrně složité a vyčerpávající. Podobnou strategii ale Netflix uplatnil nedávno a má s ní zkušenosti. Seriál Vikings: Valhalla se natáčel v podstatě celý najednou a všechny tři sezóny od sebe dělily jen několikaměsíční mezery. První sezóna měla premiéru v únoru 2022 a další budou teprve následovat.

Proč najednou?

Podobné pádící tempo produkce má i několik výhod. Hlavní hvězda seriálu, Henry Cavill, je žádaným hercem, a případné rozprostření natáčení na několik let mu jeho rozvrh komplikuje. Tento postup mu tak usnadní plánování dalších projektů. Na druhou stranu, hraní Geralta je pro něj pohodlnou jistotou.

Další výhoda spočívá v přípravě na možnost nečekaného přerušení natáčení, ať už z jakéhokoli důvodu. Pokud by bylo třeba celou produkci pozastavit, existuje určitá flexibilita, daná tím, že budou další dvě sezóny připravené dopředu. Netflix v takovém případně nebude muset svoje plány měnit.

1. a 2. sezóna seriálu The Witcher/Zaklínač je k dispozici na Netflixu. Navzdory předpokladům vypustit následující řadu koncem roku 2022, dorazí 3. sezóna zřejmě někdy v polovině roku 2023.

zdroj: Redenian Intelligence, Variety, PC Gamer

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.