Zaklínač: 2. série obsahuje flashbacky, ale časová osa bude jen jedna

Seriálový Zaklínač přitáhl během prvního měsíce na Netflixu 76 milionů diváků. První série se dočkala kladného přijetí, ale nejvíc diváků si stěžovalo na nepřehledné vyprávění příběhu, kdy se spolu navzájem prolínají tři časové osy. Přestože se Zaklínač od Netflixu přímo nedrží knižní předlohy, znalí čtenáři se rychle zorientovali. Ostatní ale přes zamotaný děj, do kterého ještě zasahují flasbacky, často ztráceli notu. Tvůrci seriálu k tomu ale měli dobrý důvod.

Chaotické vyprávění

Geralt z Rivie, hlavní protagonista předlohy od Andrzeje Sapkowského, se v knihách setká s Yennefer a Ciri až později. Jenže první řada seriálu představila hlavní postavy na počátku, protože je to pro potřeby televizní show nutné. Spisovatel může nechat do příběhu vstoupit charaktery postupně, zatímco diváka s nimi museli scénáristé seznámit hned zkraje. Od milovníků Sapkowského díla si postup přirozeně vysloužil nespokojené ohlasy, ostatně jako každá zfilmovaná kniha. Druhá sezóna tohle napraví.

Zaklínač: 2. série obsahuje flashbacky, ale časová osa bude jen jedna
zdroj: Netflix

Tvůrci slíbili jednu dějovou linku

Všechny postavy – Geralt, Yennefer, Triss i Ciri – nyní fungují na stejné časové ose. Sledovat druhou sérii Zaklínače tak bude mnohem jednodušší. I tak bude vyprávění příběhu obsahovat flashbacky a flash-forward, což je dějové okno směrem dopředu v ději. Dějová linka bude ale stále jen jedna.

Dorazí Vesemir

Ve druhé řadě se představí další důležitá postava, zaklínač Vesemir, do jehož role byl obsazen dánský herec Kim Bodnia. Vesemir je Geraltův mentor, kolega a dobrý přítel, který ho trénoval v dovednostech zaklínačů na tvrzi Kaer Morhen. Zkušený bojovník byl díky svým bohatým zkušenostem v domovské pevnosti školy Vlka zároveň instruktorem šermu pro všechny nové členy. Podle knih i her se také spolu s Geraltem podílí na výcviku Ciri.

Zaklínač: 2. série obsahuje flashbacky, ale časová osa bude jen jedna
zdroj: Kim Bodnia Official Fansite

Pokračování až za rok

Obsazeni byli také další zaklínači školy Vlka – Yasen Atour jako Coen, Paul Bullion jako Lambert a Thue Ersted Rasmussen jako Eskel. Podle všeho se tak podíváme do minulosti na Geraltův výcvik na Kaer Morhen. Díky prodlevě v natáčení kvůli pandemii se druhá série dočká premiéry až koncem roku 2021.

Podobné články

Nejoblíbenější

Skutečně dokážeme cítit pach strachu a dalších emocí?

Při komunikaci se spoléháme hlavně na jazyk a zrak. Jak podstatnou roli hraje u lidí nos a dokážeme pomocí čichu cítit strach?

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?