Nejděsivější sériový vrah: kriminalisté odtajnili nové důkazy v naději, že identifikují dosud neznámé oběti

Kdo je nejděsivější sériový vrah všech dob? Záleží, koho se ptáte, vzhledem k tomu, že se skutky těchto jedinců dají jen obtížně poměřovat. Mezi nejslavnější sériové vrahy patří bezpochyby John Wayne Gacy nebo Ted Bundy. Jiní ale namítnou, že se žádný žebříček neobejde bez jmen jako Ed Gein, Jack Rozparovač nebo H. H. Holmes. Seznam sériových vrahů odtud ale jen začíná. Všichni jsou vinni strašlivými a tragickými zločiny. Z psychologického hlediska jsou však jejich skutky fascinujícím materiálem ke studování.

Je možné zhodnotit v nějakém pořadí ohavné činy, jakých se dopustili sérioví vrazi? Podle rozhovoru s forenzním psychologem a profesorem Columbia University, Michaelem Stonem, lze použít třístupňový systém. Podle toho je můžeme rozdělit na ty, kteří impulzivně spáchají násilný trestný čin, pouze mírně psychotické jedince, a nakonec extrémně psychotické. Kdo by mohl být nejhorší sériový vrah všech dob? Odpověď hledal ve svém true-crime pořadu Mike Oh.

Skutečný rozsah jeho činů neznáme

Podle jeho posudku je nejděsivější sériový vrah Israel Keyes, který byl zatčen v roce 2012 v souvislosti se zmizením mladé ženy na Aljašce. Oficiálně je spojován pouze se třemi vraždami, jenže ve vazbě se přiznal k mnoha dalším. Keyes, narozený v roce 1978, spáchal sebevraždu za mřížemi krátce poté, co byl v roce 2012 uvězněn. Věří se, že za svůj život zabil celkem 11 lidí, ne-li víc. V dětství byl Keyes fascinován ohněm a také mučil zvířata, což jsou nechvalně známé znaky sériových vrahů.

Israel Keyes vyeskaloval ze sexuálního napadení k vraždám, jejichž rozsah plně neznáme. Docházet k nim mělo v letech 2001 až 2012. Přestože je Keyes spojen jen se třemi vraždami, „každá z nich byla sama o sobě strašlivá,“ popisuje Mike Oh. Jeho rozsáhlé cestování po území Spojených států vede policii k přesvědčení, že měl podíl na řadě dalších odložených případů po celé zemi.

Keyes byl fanouškem sériových vrahů

Dalším mrazivým detailem o Israeli Keyesovi je to, jak pečlivě studoval metody a vzorce nechvalně proslulých sériových vrahů, kteří tu byli před ním. „Dobře se učil a věděl, co dělá,“ řekl dále Oh. Během intenzivního výslechu spáchal Keyes sebevraždu pomocí žiletky, kterou někdo propašoval do jeho vězeňské cely. Dříve předtím se také pokoušel uškrtit pomocí prostěradel.

Mike Oh vysvětluje, že se Keyes zaměřoval na své oběti zcela náhodně, a když byl konečně dopaden, „vesele se přiznal k jedné vraždě, smál se během většiny rozhovorů, a nakonec se sám zabil a ještě u toho svou vlastní krví maloval na stěny satanistické symboly,“ řekl Oh. „Skutečně zaškrtával všechna ta políčka, o kterých nechcete, aby je někdo zaškrtl, a pravděpodobně zaškrtal mnoho dalších, o kterých se nikdy nedozvíme.“

„Jen si poslechněte zvuk jeho smíchu, a jak často se směje v policejních rozhovorech,“ řekl Mike Oh s tím, že byl Keyes naprosto zkažený. Mnohé z rozhovorů jsou nyní k dispozici ke shlédnutí na YouTube. Federální úřad pro vyšetřování doufá, že to umožní najít případné vodítko k nedořešeným případům. Podle názoru Mike Oha, nejděsivější sériový vrah „…by možná zabil pár lidí jen svým vystupováním.“

zdroj: History, National Public Radio, Biography, CBS News

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.