Cyberpunk 2077 měl při spuštění více než milion hráčů ve službě Steam

Více než milion hráčů na službě Steam zaznamenal Cyberpunk 2077 při svém spuštění 10. prosince. To je nejvíc, kolik kdy single-playerový herní titul při launchi dosáhl. Cyberpunk 2077 byl jednou z nejvíce, ne-li vůbec nejvíce očekávanou hrou roku 2020. Původně byl oznámen už v roce 2012 a po velkých odkladech měl dorazit v dubnu 2020. Vydání nabralo další zpoždění a studio CD Projekt Red se stalo terčem kritiky, že nechává své vývojáře v kancelářích pracovat hluboko přesčas, ve snaze vydat hru v termínu. I s tímto tlakem ale titul vyšel až v prosinci.

Záplava chyb

Cyberpunk 2077, který se odehrává v dystopické budoucnosti v metropoli Night City, získal obrovskou chválu za neuvěřitelně rozsáhlý systém tvorby postav, mechaniku otevřeného světa a jedinečný obsah, který hra nabízí. Na druhou stranu sklidil také kritiku za scény, které mohou vyvolávat záchvaty. Vývojáři už přislíbili, že tyto konkrétní scény ve hře budou pozměněny. Ke smůle pro přepracované studio CD Projekt Red, navzdory zdlouhavému procesu vydání hry je Cyberpunk 2077 plný chyb a bugů.

O hru je obrovský zájem

Tyto faktory ale nijak nezmírnily nadšení fanoušků a hráčská základna je už teď monumentální. Oblíbený herní market Steam zveřejnil čísla, která ukazují, že skrz tuto platformu spustilo Cyberpunk 2077 ve chvíli vydání více než jeden milion hráčů. To je pro hru jednoho hráče doposud nevídaný rekord, který se žádnému titulu předtím nepovedl. Příliv hráčů dokonce způsobil zhroucení webu, což znamená, že i přes toto rekordní číslo se na některé z těch, kteří na Cyberpunk 2077 vyčkávali, v moment launche nedostalo.

Cyberpunk 2077 měl při spuštění přes milion hráčů ve službě Steam
zdroj: cyberpunk.net

Oprava je na cestě

Přes veškerý hype a chaos, který Cyberpunk 2077 před vydáním doprovázel, lidé v CD Projekt Red nyní pilně pracují na tom, aby hra splnila očekávání svých fanoušků. Chystaný patch slibuje opravit většinu problémů a chyb ve hře. Nezbývá než doufat, že budou tyto hlášené bugy brzy věcí minulosti pro všechny, kteří se budou pohybovat v Night City po boku Johnyho Silverhanda, ztvárněného Keanu Reevesem. Pro zajímavost, osm milionů licencí hry bylo prodáno ještě před jejím vydáním.

Přes všechno, co se kolem hry aktuálně děje, se CD Projekt Red dívá na její budoucnost. Ven již prosakují náznaky na chystané DLC, stejně jako několik rozšíření. Tentokrát vývojáři nepochybně zajistí, aby byl Cyberpunk 2077 a veškerý další obsah vším, v co nedočkaví fanoušci doufali.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.