Diablo 2 Ressurected: jak importovat staré postavy do remasterované hry

Diablo 2 Ressurected nabízí zajímavou vychytávku. Hráče, kteří před lety hráli originální hru, nemusí mrzet, že si nezahrají své původní charaktery, na kterých odehráli desítky (stovky) hodin. Zvláště přínos je to pro fanoušky, kteří hru zapínali až do dnešních dnů.

Bez ohledu na to, jak staré vaše uložené postavy jsou, k jejich importu do Diablo 2 Ressurected stačí jen pár kroků. Mnozí možná kroutí hlavou, že své uložené pozice ztratili už před lety na nějakém dávno smazaném disku. Je ale spousta těch, kteří složku se „saves“ stále mají. Uložení do nové verze hry je naprosto jednoduché.

Jak na to?

Jakmile je nainstalované Diablo 2 Ressurected, stačí otevřít Tento počítač> Místní disk (C :)> Uživatelé> (Uživatelské jméno)> Saved Games. Zde musí být vytvořená složka Diablo 2 Ressurected, která se objeví automaticky, jakmile vytvoříte první postavu v remasterované hře. Do této složky pak jednoduše zkopírujte nebo přetáhněte soubory se jménem postavy, kterou chcete importovat. Zkušení hráči dobře vědí, že jsou to soubory s příponou .d2s na konci. Samozřejmě se musí jednat o offline charakter, což bohužel znamená, že tyto postavy není možné využít pro hru s dalšími hráči.

Diablo 2 Ressurected
zdroj: Blizzard Gamepress

Přenáší se kompletní statistiky postav, celý inventář i obsah truhly. Je to vynikající pro každého, kdo v Diablu 2 pilně kompletoval setové nebo unikátní vybavení, pečlivě hospodařil s místem a uschovával vzácné runy, aby dosáhl nejlepších statistik pro každý herní build. Tento prvek importu je veteránům hry dobře známý a je skvělé, že v Blizardu tuhle možnost umožnili i v nové, vyleštěné verzi.

Staré v novém

Dalším skvělým prvkem je i možnost přepínání vzhledu grafiky z remasterované na původní. Nazývá se Legacy Mode a je možné na něj přepnout v nulovém čase v menu nebo přímo během hraní. Samozřejmě dojde i k ořezu obrazovky. Lze si tak vychutnat remaster s kouzlem originálu tak, jak si ho pamatujeme.

Diablo 2 Ressurected je dostupné pro PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S a Nintendo Switch.

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?