Odpůrci Amber Heard oživili petici za obsazení Johnnyho Deppa ve snímku Piráti z Karibiku 6

Fanoušci Johnnyho Deppa vzkřísili petici z roku 2020, která požaduje, aby společnost Walt Disney obsadila herce zpět do role kapitána Jacka Sparrowa v šestém filmu série Piráti z Karibiku. V petici stojí, že bylo rozhodnutí o vyřazení Deppa z frančízy učiněné „kvůli tomu, že jeho bývalá manželka Amber Heard lhala a tvrdila, že ji Depp bil.“ Stanovisko dále uvádí, že protože „bylo prokázáno, že ji nebil,“ měl by být Johnny Depp znovu najatý pro další film Pirátů z Karibiku.

„Prosím, změňte názor a nevydávejte tento film bez Johnnyho Deppa,“ žádá autorka petice, která se obrací přímo na společnost The Walt Disney Company. „Ano, možná bez něj ušetříte peníze, ale nikoho na světě ten film nezajímá, pokud v něm (Depp) nebude. Přehodnoťte své rozhodnutí!“

Co zažehlo vleklý spor?

Johnny Depp se objevil jako Jack Sparrow ve všech pěti filmech Piráti z Karibiku, které odstartoval snímek Prokletí Černé perly v roce 2003. Depp se stal v této roli nesmírně populární a v roce 2022 se díky procesu objevila další petice, která požaduje totéž: aby se herec vrátil jako Kapitán Jack v šestém filmu frančízy.

V prosinci 2018 napsala Amber Heard příspěvek pro The Washington Post, ve kterém popisovala své zkušenosti s domácím násilí. Johnny Depp podal v březnu roku 2019 na exmanželu žalobu za pomluvu s požadavkem odškodného 50 milionů dolarů. Prohlásil, že Heard lhala a pomluvila ho. Na to Amber Heard zareagovala tak, že podala protižalobu s požadavkem 100 milionů dolarů, také za pomluvu. Během procesu začíná vyplývat na povrch to, co mnozí tušili. Heard herce terorizovala a dokonce byla přistižena při lhaní pod přísahou. Přesto není jasné, kdo nakonec vyhraje.

Fanoušci nejspíš doufají marně

Deppův agent Christiano Carino během procesu prohlásil, že herec přišel o roli kapitána Jacka Sparrowa ve filmu Piráti z Karibiku 6 v důsledku článku, který nechala Amber Heard otisknout. Podle jeho slov herec přišel o téměř 22,5 milionů dolarů výplaty od společnosti Disney. Johnny Depp během procesu souhlasil s prohlášením, že pokud by se Disney vrátil s nabídkou na jeho návrat, „nic na světě“ by ho nepřimělo se pro šestý film série vrátit. Pokud by však petice skutečně přiměla hlavouny z Disney k jednání, možná by herec názor změnil.

Johnny Depp do šestých Pirátů z Karibiku, požadují odpůrci Amber Heard
zdroj: Walt Disney Studios Motion Pictures

Problémů bylo ale víc. V listopadu 2020 byl Johnny Depp požádán společností Warner Bros., aby odstoupil z role Gellerta Grindewalda ve filmu Fantastická zvířata: Brumálova tajemství. Důvodem byl právě jeho chaotický a veřejně propíraný rozvod s Amber Heard. Herec se pustil do vleklé právní bitvy s bulvárním deníkem The Sun, který žaloval za urážku na cti poté, co byl v titulku označen jako „wife-beater“. Soud ale nakonec prohrál. Depp se poté nechal slyšet, že se ocitl na černé listině Hollywoodu. Vydal prohlášení, ve kterém se postavil proti „cancel culture“, a vyzval své fanoušky, ať udělají totéž.

Snímek Brumbálova tajemství vyhořel

Nutno dodat, že za odstoupení z Fantastických zvířat 3 dostal Depp honorář 16 milionů dolarů jako vyplacení „újmy“. Společnost Warner Bros. považovala tuto sumu za schůdnější cestu, než aby nechala Deppa v roli Grindewalda. Ať už za to může Deppova neúčast nebo ne, Brumbálova tajemství jsou obřím propadákem. Snímek s rozpočtem 200 milionů dolarů (+zhruba 100 milionů na propagaci) vydělal kolem 365 milionů dolarů, takže se zatím taktak zaplatil. Po měsíci v kinech už vytáhne navíc jen drobné, takže musí ve Warneru přehodnotit strategii. Jejich rozhodnutí je přišlo draho.

zdroj: change, The Washington Post, Marca, The Guardian, The Numbers

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.