Johnny Depp dostane 16 milionů dolarů, přestože opustil Fantastická zvířata 3

Johnny Depp stihl natočit jen jedinou scénu pro Fantastická zvířata 3, než ho studio Warner Bros. vyzvalo k rezignaci, aby z filmu odstoupil. Herec za svoji účast přesto dostane plný honorář, který činí 16 milionů dolarů (cca 358 milionů korun). Herec se k frančíze Harryho Pottera připojil krátce předtím, než do kin v roce 2016 vstoupil snímek Fantastická zvířata a kde je najít. Později vyšlo najevo, že byl Johnny Depp obsazen jako temný čaroděj Gellert Grindewald. V době obsazení byl herec obviněn z domácího násilí, které proti němu vznesla v témže roce jeho bývalá manželka Amber Heard. Lidé z Warner Bros. i autorka Harryho Pottera a Fantastických zvířat J. K. Rowling tehdy stáli za Deppem.

Potvrdil účast, teď s rolí skončil

Celá kontroverze pokračovala i během vydání druhého filmu Fantastická zvířata: Grindewaldovy zločiny z roku 2018, kde měl Deppův čaroděj mnohem více prostoru. Snímek ale neudělal dojem na kritiky ani fanoušky. To vedlo k tomu, že si studio Warner Bros. a Rowlingová vzali více času pro práci na dalším pokračování. Natáčení Fantastických zvířat 3 navíc nabralo zpoždění díky pandemii koronaviru, stejně jako mnohé další produkce. Kromě opožděné premiéry ale projekt nedávno opustil Johny Depp a důvody jeho absence se dostaly na povrch.

Hvězdný kontrakt

Fantastická zvířata 3 odstartovala produkci 20. září a Depp stihl natočit jedinou scénu. Kvůli hercovu prémiovému kontraktu ale dostane plný plat, který dělá více než 16 milonů dolarů. Deppova smlouva totiž stanovuje, že bude honorář vyplacen v plné výši i v případě, že film není dotočený nebo je jeho role přeobsazena. Říká se tomu pay-or-play contract a je to poměrně bežná věc v případě, že jste velká hollywoodská hvězda.

Síla bulvárních novinářů

Celá situace s Deppovou účastí se změnila ve chvíli, kdy herec před britským soudem prohrál žalobu za pomluvu, když ho bulvární plátek The Sun označil pojmem „wife-beater“. Deppův status zůstal podle všeho u Warnerů v rovnováze, dokud soud nepřišel s rozhodnutím. Šéf Warner Bros. Toby Emmerich poté požádal herce, jestli by roli Grindewalda opustil, aby snímek nezískal příliš negativní pozornosti díky celé hercově kauze. Soud tak uznáním pošpinění hollywoodské star otevřel dvěře nečemu, s čím nechce být studio ani frančíza Fantastických zvířat spojována. Je třeba zdůraznit, že Johny Depp nebyl vyhozen. S návrhem studia souhlasil.

Dva herci, dva platy

Warner Bros. tak nemůže dělat nic kromě vyplacení celého honoráře Deppovi. Navíc, protože roli přeobsadí, bude muset vyplatit také další honorář, což zvýší celkové náklady, které Warneři za film zaplatí. Vzhledem k tomu, že se jedná o další pokračování frančízy Harryho Pottera, studio nejspíš očekává, že se peníze vrátí. I když nebyly Grindewaldovy zločiny v pokladnách tak úspěšné jako první Fantastická zvířata, snímek přesto přinesl zisk. Pokud je třetí díl lepším samostatným filmem a bude přijat pozitivněji, mohl by své předchůdce v tržbách překonat.

Žádný vítěz ani poražený

Odstranění herce bude nepříjemné jak pro fanoušky, tak pro studio, protože Depp se jako Grindewald objevil už ve dvou filmech. V současné chvíli spousta lidí bojkotuje vše, co je spojeno s J. K. Rowlingovou, kvůli jejím „pochybným“ vyjádřením na sociálních sítích. Fantastická zvířata 3 si tak nemohla dovolit být zapletena do další kontroverze. Ponechme stranou fakt, že Depp u svého vlastního soudu s exmanželkou vytáhl odposlechy, kde ho Amber Heard uráží a doslova mu říká, že jí jako ženě uvěří soud cokoliv. Studio zkrátka chrání své investice. Dá se očekávat, že Deppova natočená scéna pro Fantastická zvířata 3 ve filmu nebude použita a štáb ji znovu přetočí s novým hercem.

zdroj: IndieWire

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.