Nová generace C4 sází na eleganci. Dorazí i elektrická verze ë-C4

Citroën C4 rozvíjí segment crossoverů, které se v Evropě začínají těšit velké oblibě. Nová generace dostala elegantnější vzhled, o který se stará zejména svažující se střecha na zádi automobilu. Vůz je celkově vyšší a je tak dalším modelem, který smazává hranici mezi hatchbackem a malým SUV. V nabídce budou zážehové i vznětové motory a nově bude k dispozici i zcela elektrická verze ë-C4.

Nová generace C4 sází na eleganci. Dorazí i elektrická verze ë-C4
zdroj: citroencommunication-echange.com

Dynamičtější tvar karoserie navazuje na designové změny řad C3 a C5 Aircross nebo C4 Cactus, které už se dočkaly modelové obměny. Jinak si Citroën zachovává svou vlastní tvář, která je poměrně charakteristická a výrazně odlišná od konkurenčních nabídek. Zároveň dorazí verze ë-C4, která se stane pátým vozem značky s plně elektrickým pohonem. Neznamená to ale, že C4 přijde o konvenční pohonné jednotky – dostupná bude jak s benzínovým, tak s dieselovým motorem PureTech od automobilového koncernu PSA.

Nová generace C4 sází na eleganci. Dorazí i elektrická verze ë-C4
Copyright William CROZES @ Continental Productions

Devizou Citroënu jsou tlumiče s hydraulickými dorazy, které mění komfort pro cestování v kabině. Nepřijde o ně ani nová C4. Změn se dočkal také interiér, který vypadá přehledněji a dominuje mu středový infotainment, bez kterého se už automobilové novinky neobejdou. Digitální přístrojovka je dnes také samozřejmost a nově bude mít řidič možnost za jízdy vyklopit head-up displej. Další specifikace odhalí Citroën 30. června, kdy bude mít vůz premiéru.

Nová generace C4 sází na eleganci. Dorazí i elektrická verze ë-C4
zdroj: citroencommunication-echange.com

Podobné články

Nejoblíbenější

Skutečně dokážeme cítit pach strachu a dalších emocí?

Při komunikaci se spoléháme hlavně na jazyk a zrak. Jak podstatnou roli hraje u lidí nos a dokážeme pomocí čichu cítit strach?

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?