Nová generace C4 sází na eleganci. Dorazí i elektrická verze ë-C4

Citroën C4 rozvíjí segment crossoverů, které se v Evropě začínají těšit velké oblibě. Nová generace dostala elegantnější vzhled, o který se stará zejména svažující se střecha na zádi automobilu. Vůz je celkově vyšší a je tak dalším modelem, který smazává hranici mezi hatchbackem a malým SUV. V nabídce budou zážehové i vznětové motory a nově bude k dispozici i zcela elektrická verze ë-C4.

Nová generace C4 sází na eleganci. Dorazí i elektrická verze ë-C4
zdroj: citroencommunication-echange.com

Dynamičtější tvar karoserie navazuje na designové změny řad C3 a C5 Aircross nebo C4 Cactus, které už se dočkaly modelové obměny. Jinak si Citroën zachovává svou vlastní tvář, která je poměrně charakteristická a výrazně odlišná od konkurenčních nabídek. Zároveň dorazí verze ë-C4, která se stane pátým vozem značky s plně elektrickým pohonem. Neznamená to ale, že C4 přijde o konvenční pohonné jednotky – dostupná bude jak s benzínovým, tak s dieselovým motorem PureTech od automobilového koncernu PSA.

Nová generace C4 sází na eleganci. Dorazí i elektrická verze ë-C4
Copyright William CROZES @ Continental Productions

Devizou Citroënu jsou tlumiče s hydraulickými dorazy, které mění komfort pro cestování v kabině. Nepřijde o ně ani nová C4. Změn se dočkal také interiér, který vypadá přehledněji a dominuje mu středový infotainment, bez kterého se už automobilové novinky neobejdou. Digitální přístrojovka je dnes také samozřejmost a nově bude mít řidič možnost za jízdy vyklopit head-up displej. Další specifikace odhalí Citroën 30. června, kdy bude mít vůz premiéru.

Nová generace C4 sází na eleganci. Dorazí i elektrická verze ë-C4
zdroj: citroencommunication-echange.com

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?