Huawei Mate 40 Pro: futuristický design, příjem 5G a ovládání pohledem

Huawei Mate 40 Pro je další stupeň této prémiové řady. Na první pohled zaujme Space Ring na zádech přístroje, originální prvek smartphonů Huawei Mate. Tím se výrazně odlišuje od kulatých čoček fotoaparátů konkurenčních výrobců. Mate 40 Pro je připravený pro příjem sítě 5G, vylepšena byla přední i zadní kamera a schopnost smartphonu zacházet s energií baterie, která má 4400 mAh. Srdcem je nejnovější čipset řady Kirin 9000, který poskytuje výrazně vyšší výkon oproti svému předchůdci.

Huawei Mate 40 Pro: futuristický design, příjem 5G a ovládání pohledem
zdroj: consumer.huawei.com

Revoluční širokoúhlé natáčení

Velkých změn se dočkalo natáčení videí s kamerovým systémem Leica. Huawei Mate 40 Pro má filmový objektiv Dual Cine Camera, který umožňuje natáčet vysoce kvalitní záběry v rozlišení 4K. Funkce stacionárního zamíření při tom uživateli usnadňuje práci. Proti extrémně světelnému kontrastu bojuje XD Fusion HDR Engine, který umožňuje zachycovat snímky i za takto nevýhodných podmínek.

Huawei Mate 40 Pro: futuristický design, příjem 5G a ovládání pohledem
zdroj: consumer.huawei.com

Širokoúhlý Cine objektiv pak nabízí ještě širší zorné pole pro zachycení panoramat a extrémně širokých záběrů. Algoritmy pro korekci zkreslení pak takové snímky vyrovnávají. Širokoúhlá videa lze dokonce natáčet i na přední kameru. Ta umí zároveň pořizovat Slow-Motion Selfie, takže o dramatičnost záběru nebude nouze.

Ovládání chytrými gesty

Smartphone se aktivuje pouhým pohybem ruky nad displejem s úhlopříčkou 6,76″. Funkce Eyes on Display ho umožní aktivovat i pouhým pohledem na přístroj. Tako vychytávka má schopnost ztlumit vyzvánění volajícího, jakmile se na smartphone podíváte, a naopak držet displej v aktivitě bez přechodu na automatické uspání, pokud mu věnujete pozornost.

Eyes on Display
zdroj: consumer.huawei.com

Pokročilé možnosti ochrany

Huawei Mate 40 Pro je vybaven operačním systémem EMUI 11, který běží na Androidu 10. Nové funkce se soustředí na ochranu uživatele chytrého zařízení. Před odesláním obrázku nebo fotky může uživatel ze souboru odstranit osobní nebo jakékoli citlivé údaje, mezi které patří čas, umístění a poloha nebo podrobnosti o využívaném zařízení.

Huawei Mate 40 Pro: futuristický design, příjem 5G a ovládání pohledem
zdroj: consumer.huawei.com

Mezi další výtečné parametry patří ultrarychlé 65W nabíjení, možnost reverzního nabíjení (dobíjení jiných zařízení) nebo možnost integrace 2 TB paměťové karty. Novinka bude na českém trhu k dispozici v pěti barevných provedeních za cenu 33.990 Kč.

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?