iPhone 12 mini: Apple představil kompaktní model s podporou 5G

Na své videokonferenci Apple představil nové produkty, mezi nimiž nechyběl letošní iPhone 12. Ten dorazí ve čtyřech variantách: iPhone 12, iPhone 12 mini a prémiový iPhone 12 Pro a 12 Pro Max. Spousta uživatelů ocení právě čerstvý model 12 mini, který dosavadní nabídku nabourává. Jeho rozměry jsou ještě menší, než má aktuálně nabízený iPhone SE (2020). Jinak není o nic ochuzen a Apple ukazuje, že ví, co to znamená udělat „malý“ telefon. Tedy okrájet rozměry, ale zachovat všechny parametry.

Nejrychlejší ze všech

iPhone 12 mini má hranaté boky, stejně jako celá rodina nových smartphonů. Ty dobře známe z iPhonu 4 nebo 5 a nový design s nadšením vítáme. Všechny představené telefony podporují 5G sítě a jejich srdcem je nový čipset Apple A14 Bionic. Ten má šestijádrový procesor, který je podle Applu o celých 50 % rychlejší, než kterýkoli čipset u konkurence. Šestnáctijádrový Neural Engine, který je součástí CPU, zvládne až 11 bilionů operací za sekundu.

iPhone 12 mini: Apple představil kompaktní model s podporou 5G
zdroj: apple.com

Skutečně malý

Se stále narůstajícími rozměry smartphonů se objevují hlasy, volající po kompaktním telefonu. iPhone 12 mini je aktuálně vůbec nejmenší, ale zároveň nejvýkonnější 5G smartphone na světě. Pro srovnání, iPhone 12 je o 11 % tenčí, 15% menší a 16% lehčí než iPhone 11. Jeho výška je 146,7 mm, šířka 71,5 mm a tloušťka 7,4mm. iPhone 12 Mini jde ještě dál: výška je jen 131,5mm, šířka 64,2mm a tloušťka 7,4mm. Je tak podstatně menší, než iPhone 6/7/8/SE. Na přední straně je ale OLED panel s rozměrem 5,4“. Plocha displeje by tak měla být dostatečná, zatímco s sebou nosíte opravdu telefon do kapsy.

Nejodolnější iPhone

Displej samotný prošel velkým upgradem. Super Retina XDR má rozlišení 2340 × 1080 bodů s jemností 476 pixelů na palec. Nové krycí sklo displeje Apple pojmenoval Ceramic Shield a obsahuje nanokeramické krystaly. Podle slov Applu je tak iPhone 12 celkově 4x odolnější, než předchozí iPhony.

iPhone 12 mini: Apple představil kompaktní model s podporou 5G
zdroj: apple.com

Co se týká fotoaparátu, mají iPhone 12 a iPhone 12 mini shodně dvě zadní 12MPx čočky. Ultraširokoúhlý objektiv zachoval světlost f/2,4, jako má iPhone 11, zatímco širokoúhlá čočka vylepšila světlost z f/1,8 na f/1,6. To znamená, že zachytí o 27 % více světla, než u iPhonu 11. Poznat to bude při nočním režimu v kombinaci s Deep Fusion. Tuto funkci nově podporuje i přední fotoaparát.

Pět barevných variant

iPhone 12 a iPhone 12 mini jsou k dispozici v pěti barvách: černá, bílá, červená, světle zelená a modrá. Cenovka pro iPhone 12 startuje na 24 990 Kč za 64 GB interní paměti, zatímco iPhone 12 mini začíná na ceně 21 990 Kč ve stejné variantě.

iPhone 12 mini: Apple představil kompaktní model s podporou 5G
zdroj: apple.com

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.