Nový iPhone SE 2. generace oficiálně představen. Apple ho nabízí za nečekaně nízkou cenu

Nový iPhone SE byl otazníkem, který visel ve vzduchu dlouho. Apple ho nyní představil v tichosti a bez okázalého vystoupení. Spekulace jsou u konce: iPhone SE 2. generace vypadá stejně, jako iPhone 8. Jediným rozdílem je logo na skleněných zádech, které se po vzoru aktuálních modelů přesunulo doprostřed. Zachován zůstal 4,7“ LCD Retina displej s klasickým rámečkem a nechybí ani domovské tlačítko s Touch ID. Právě na něj nedají mnozí uživatelé dopustit.

iPhone SE 2. generace byl představen. Apple šel s cenou nečekaně dolů
zdroj: apple.com

Tělo osmičky, srdce jedenáctky

Tahákem bude výkonné srdce, procesor A13 Bionic, který má iPhone 11 a 11 Pro. Stejně tak se navýšila pamět RAM na 3 GB. Kapacita baterie je stejná, jako u iPhonu 8 (1900 mAh), s dobíjením přes lighting kabel nebo bezdrátově. Stejné zůstaly i dvě kamery, jedna přední (7 Mpx) a jedna zadní (12 Mpx). Výhodou displeje je pak haptická odezva 3D Touch, kterou současné iPhony odemykané obličejem nemají. Nový iPhone SE se tak dá označit za takový zvláštní slepenec, který cestuje časem.

Voděodolnost až 30 minut v hloubce do 1 metru
zdroj: apple.com

Návrat ke klasice

iPhone SE 2. generace necílí na ty, kteří si chtějí pořídit technologickou novinku nebo nejlepší model. Apple se zaměřil na uživatele, kteří mají starší zařízení, jako iPhone 6 nebo 7. Spousta z nich preferuje klasický vzhled s rámečkem a hlavně home button s Touch ID – tento model vše nabízí s nejnovější čipovou sadou A13 Bionic a jistotou, že bude u telefonu možné další roky aktualizovat software. Uživatelé, kteří tak váhali s přechodem na novější model kvůli ceně nebo absenci tlačítka mohou zvážit upgrade.

Home Button a Touch ID
zdroj: apple.com

Kompaktní rozměry do kapsy

Dřívější spekulace si pohrávaly s myšlenkou, že Apple vypustí přístroj stejné velikosti, jako byl původní SE (zkratka Special Edition). Ten se stal nečekaným hitem po vydání v roce 2016, kdy byl představen model 6s, ale mnoho uživatelů chtělo tehdy spíše malý smartphone. Odpovědí Applu byl právě iPhone SE, který měl stejná střeva jako 6s, ale vzhled a rozměry totožné, jako milovaný model 5S z roku 2013. Dnes už by se 4“ úhlopříčka displeje s velkým zájmem nesetkala. To ale neplatí pro „ostré“ hrany, které podle všeho přivede zpět k životu až model 12.

iPhone SE 2. generace byl představen. Apple šel s cenou nečekaně dolů
zdroj: apple.com

Nejdostupnější nový iPhone

Čerstvý model je k dispozici ve třech barevných provedeních: black, white a product red. Zajímavostí je pořizovací cena, která je na Apple skutečně nestandardně nízká. Nový iPhone SE startuje na částce 12.990 Kč za 64 GB variantu. Zvolit se ale dá i 128 GB za 14.490 Kč nebo 256 GB za 17.590 Kč. Předprodej u nás bude zahájen 17. dubna 2020.

iPhone SE 2. generace byl představen. Apple šel s cenou nečekaně dolů
zdroj: apple.com

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.