MateBook X Pro je vlajkovou lodí nové řady notebooků Huawei

Nová řada notebooků Huawei přináší inovace designu i funkčních prvků. Vrcholným modelem je MateBook X Pro, za kterým následuje MateBook 13, D14 a D15. Všechny se mohou pochlubit celokovovým tělem, displeji s tenkými ráměčky a čtečkou otisků prstů, která je v tlačítku pro zapínání. Spolu s delší výdrží baterie a rychlým nabíjením také přichází rozšéřené možnosti sdílení v rámci ekosystému Huawei Share. Plochu smartphonu tak můžete zrcadlit přímo na displeji MateBooku.

MateBook X Pro je vlajkovou lodí nové řady notebooků Huawei
zdroj: huawei.com

Elegantní společník s displejem 3:2

Modely MateBook X Pro a MateBook 13 mají poměr stran displeje 3:2. Plocha před očima je tak na výšku znatelně vyšší, což usnadňuje práci a umožňuje přehlednější prohlížení webů nebo sociálních sítí. Při těchto činnostem scrollujeme směrem dolů a poměr stran 3:2 je tak využitelný lépe, než klasický poměr 16:9, na který jsme zvyklí u sledování filmů nebo hraní her. Dlouhá výdrž baterie, celokovové matné tělo a elegantní design z MateBooku dělají ideální pracovní pomůcku kamkoli s sebou. K nabíjení navíc postačí stejná usc-c nabíječka, jakou využívá smartphone.

Huawei Share
zdroj: huawei.com

Tenké rámečky si zamilujete

Rámečky nových MateBooků jsou velice tenké. V Huawei toho dosáhli především díky tomu, že se webkamera přestěhovala do klávesnice. Její umístění v horním rámečku je logické, ale zároveň znemožňuje dělat rámečky tenčí. Jejich zúžením se kromě hezčího vzhledu dosáhne zvětšení plochy displeje. Kamera je v MateBooku maskovaná jako tlačítko uprostřed klávesnice nahoře – stačí stisknout a lze volat s obrazem. Vzhledem k tomu, že tuto funkci většina uživatelů využívá spíše zřídka, bylo od umístění v rámečku upuštěno, aby se dosáhlo jejich maximálního ztenčení.

MateBook X Pro je vlajkovou lodí nové řady notebooků Huawei
zdroj: huawei.com

Čtečka nově i v tlačítku MateBooku

Smartphony se dnes již neobejdou bez rychlého odemykání díky čtečce otisků prstů. Zabezpečení pomocí hesla znamená jeho opětovné zadávání a čtečka nám umožňuje jeho psaní obejít. Každý MateBooku z nové řady Huawei má integrovanou čtečku otisků prstů ve spínacím tlačítku tak, jako mobilní telefony. Výrobce se pyšní její rychlostí a spolehlivostí, aby bylo možné notebook sepnout okamžitě.

Inovace Huawei Share

MateBooky od Huawei využívají operační systém Microsoft Windows 10. V rámci ekosystému společnosti Huawei Share došlo nově k vylepšení, které umožňuje okamžitě zrcadlit plochu vašeho smartphonu přímo na displeji notebooku. Zprávy nebo konverzace v aplikacích pro komunikaci je tak možné psát přímo na klávesnici, přičemž se tato činnost propisuje současně i v telefonu. V klidu tak můžete od notebooku odejít a rozepsanou zprávu dokončit a odeslat z telefonu.

Huawei Share
zdroj: huawei.com

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?