MateBook X Pro je vlajkovou lodí nové řady notebooků Huawei

Nová řada notebooků Huawei přináší inovace designu i funkčních prvků. Vrcholným modelem je MateBook X Pro, za kterým následuje MateBook 13, D14 a D15. Všechny se mohou pochlubit celokovovým tělem, displeji s tenkými ráměčky a čtečkou otisků prstů, která je v tlačítku pro zapínání. Spolu s delší výdrží baterie a rychlým nabíjením také přichází rozšéřené možnosti sdílení v rámci ekosystému Huawei Share. Plochu smartphonu tak můžete zrcadlit přímo na displeji MateBooku.

MateBook X Pro je vlajkovou lodí nové řady notebooků Huawei
zdroj: huawei.com

Elegantní společník s displejem 3:2

Modely MateBook X Pro a MateBook 13 mají poměr stran displeje 3:2. Plocha před očima je tak na výšku znatelně vyšší, což usnadňuje práci a umožňuje přehlednější prohlížení webů nebo sociálních sítí. Při těchto činnostem scrollujeme směrem dolů a poměr stran 3:2 je tak využitelný lépe, než klasický poměr 16:9, na který jsme zvyklí u sledování filmů nebo hraní her. Dlouhá výdrž baterie, celokovové matné tělo a elegantní design z MateBooku dělají ideální pracovní pomůcku kamkoli s sebou. K nabíjení navíc postačí stejná usc-c nabíječka, jakou využívá smartphone.

Huawei Share
zdroj: huawei.com

Tenké rámečky si zamilujete

Rámečky nových MateBooků jsou velice tenké. V Huawei toho dosáhli především díky tomu, že se webkamera přestěhovala do klávesnice. Její umístění v horním rámečku je logické, ale zároveň znemožňuje dělat rámečky tenčí. Jejich zúžením se kromě hezčího vzhledu dosáhne zvětšení plochy displeje. Kamera je v MateBooku maskovaná jako tlačítko uprostřed klávesnice nahoře – stačí stisknout a lze volat s obrazem. Vzhledem k tomu, že tuto funkci většina uživatelů využívá spíše zřídka, bylo od umístění v rámečku upuštěno, aby se dosáhlo jejich maximálního ztenčení.

MateBook X Pro je vlajkovou lodí nové řady notebooků Huawei
zdroj: huawei.com

Čtečka nově i v tlačítku MateBooku

Smartphony se dnes již neobejdou bez rychlého odemykání díky čtečce otisků prstů. Zabezpečení pomocí hesla znamená jeho opětovné zadávání a čtečka nám umožňuje jeho psaní obejít. Každý MateBooku z nové řady Huawei má integrovanou čtečku otisků prstů ve spínacím tlačítku tak, jako mobilní telefony. Výrobce se pyšní její rychlostí a spolehlivostí, aby bylo možné notebook sepnout okamžitě.

Inovace Huawei Share

MateBooky od Huawei využívají operační systém Microsoft Windows 10. V rámci ekosystému společnosti Huawei Share došlo nově k vylepšení, které umožňuje okamžitě zrcadlit plochu vašeho smartphonu přímo na displeji notebooku. Zprávy nebo konverzace v aplikacích pro komunikaci je tak možné psát přímo na klávesnici, přičemž se tato činnost propisuje současně i v telefonu. V klidu tak můžete od notebooku odejít a rozepsanou zprávu dokončit a odeslat z telefonu.

Huawei Share
zdroj: huawei.com

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.