MINI John Cooper Works Countryman dostane mimořádný výkon

Nové MINI John Cooper Works Countryman pokračuje v závodním charakteru vozu, který nastavila současná generace. Omlazený model, který bude uveden na trh v listopadu, dostane přeplňovaný čtyřválec s vákonem 225 kW (306 koní) a maximálním točivým momentem 450 Nm. Akcelerace z 0 na 100 km/h tak dosahuje hodnoty 5,1 s a provází ji agresivní zvuk, lahodící uchu každého zapáleného řidiče. O ten se stará mimo jiné i sportovní výfukový systém, jehož koncovky mají zvětšený průměr na 95 mm.

MINI John Cooper Works Countryman dostane mimořádný výkon
zdroj: press.bmwgroup.com

Zaměření na jízdu

Countryman je vybaven osmistupňovou automatickou převodovkou Steptronic Sport a standardně instalovaným pohonem všech kol. Díky tomu je vůz schopný vynikat na jakémkoli typu povrchu. Má bohatou výbavu a bezpočet doplňků, ale mluví za něj hlavně jeho sportovní charisma. Tento automobil je dělaný pro potěšení řidiče z jízdy samotné a zakládá si i na svém propracovaném podvozku.

MINI John Cooper Works Countryman dostane mimořádný výkon
zdroj: press.bmwgroup.com

Na cesty i do města

MINI je vůz prémiové značky, který spojuje několik segmentů dohromady. Vysoký výkon, sportovní naladění, expresivní vzhled, ale zároveň variabilní interiér a zvětšený zavazadlový prostor, která nabídne objem až 1390 l. Spolu s jeho kompaktními rozměry je tak ideální nejen na delší cestování, ale i do městské džungle. Kombinovaná spotřeba paliva je 7,3 l na 100 km, ale vzhledem k motorizaci a chuti automobilu zrychlovat se dá čekat, že bude spotřeba při ostřejší jízdě vyšší.

MINI John Cooper Works Countryman dostane mimořádný výkon
zdroj: press.bmwgroup.com

Přijíždí v nových barvách

Brzdový systém zahrnuje čtyřlistové pevné třeny vpředu a jednolistové plovoucí třmeny vzadu. Jsou dobře viditelné skrz 18“ kola díky červené barvě Chili Red. V nabídce barev pro karoserii nově přibyl světle šedý metalický lak White Silver, zelená metalíza Sage Green a exteriérový paket Piano Black. Ten nahradí chromované rámečky světlometů, masky chladiče a klik dveří lesklou černou barvou. Adaptivní LED světlomety vpředu i vzadu mají nový design a k dispozici budou i ve variantě s variabilní distribucí světla a matrixovou funkcí pro dálková světla.

Nonstop online

V interiéru jsou nové výrazné ozdobné prvky. Volitelný je digitální přístrojový panel za volantem nebo 8,8“ centrální dotykový displej. MINI John Cooper Works Countryman bude neustále online díky SIM kartě, která je ve voze napevno nainstalovaná. Volitelná navigace vozu tak poskytuje informace o dopravní situaci v reálném čase a MINI Online portál podporuje AppleCarPlay a hlasový asistent Amazon Alexa.

MINI John Cooper Works Countryman dostane mimořádný výkon
zdroj: press.bmwgroup.com

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.