Škoda Octavia jde s cenou dolů. Důvodem je nižší základní výbava a slabší motor

Aktuální Škoda Octavia se po stránce designu opravdu povedla. Na trh byla uvedena už na podzim roku 2019, ale za slibovanou startovní cenu 456 900 Kč ji nešlo objednat. Možnost pořídit novou Octavii za tuto částku nabízí varianta Active až nyní. Představen byl nový základní tříválcový motor 1,0 TSI Evo s výkonem 81 kW (110 koní), takže se nejedná o žádného lenocha. Ani výbava ale nezchudla tolik, jak by se mohlo na první dojem zdát.

Slušný základ

Standardem výbavy Active je sedm airbagů, tempovat s omezovačem rychlosti, asistent pro udržování jízdního pruhu nebo asistent rozpoznávání únavy. Zůstalo elektronické ovládání všech oken i vnějších zpětných zrcátek s vyhříváním, ovládání sedadla řidiče a také startování tlačítkem. Infotainment Swing s 8,25“ obrazovkou zůstal také beze změny, včetně funkce zrcadlení chytrého telefonu přes Bluetooth. Součástí jsou nečekaně i přední full-LED světlomety.

Škoda Octavia jde s cenou dolů. Důvodem je nižší základní výbava
zdroj: skoda-storyboard.com

Klima přes dotykový panel

Co bude muset řidič Octavie v základní výbavě oželet je automatická klimatizace – k dispozici je jen manuální. To pro kdekoho nehraje žádnou roli, ale faktem je, že klasické otočné ovladače tu chybí. K nastavení klimatizace se tak musíte proklikat skrz dotykový panel, což není zrovna praktické. Chybět bude také multifunkční ovládání na volantu. Jinak je Škoda Octavia je ve výbavě Active dostupná i se čtyřválcovými motory 1.5 TSI ACT (110 kW) a 2.0 TDI Evo (85 kW), ale samozřejmě se pak do ceny pod 500 tisíc nedostanete.

Škoda Octavia jde s cenou dolů. Důvodem je nižší základní výbava
zdroj: skoda-storyboard.com

Něco navíc se vyplatí

Škoda nabízí slibovanou cenovku v rámci akční nabídky 125 let, který poskytuje ono cenové zvýhodnění pro základní model. Pořizovací cenu také navýší jakákoli změna barvy – pouze vyobrazený odstín „modrá energy“ není za příplatek. I tak ale pořídíte rozumně vybavenou novou Octavii do půl milionu. Doporučili bychom paket Active PLUS, který přidá parkovací senzory vzadu, 16“ hliníková kola, kožený volant a hlavici řadící páky. K tomu ještě 4 reproduktory navíc, to vše za 15 tisíc. Tohle a změna barvy tak budou nejnutnější investice, které vaši celkovou cenu navýší.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.