Škoda Octavia jde s cenou dolů. Důvodem je nižší základní výbava a slabší motor

Aktuální Škoda Octavia se po stránce designu opravdu povedla. Na trh byla uvedena už na podzim roku 2019, ale za slibovanou startovní cenu 456 900 Kč ji nešlo objednat. Možnost pořídit novou Octavii za tuto částku nabízí varianta Active až nyní. Představen byl nový základní tříválcový motor 1,0 TSI Evo s výkonem 81 kW (110 koní), takže se nejedná o žádného lenocha. Ani výbava ale nezchudla tolik, jak by se mohlo na první dojem zdát.

Slušný základ

Standardem výbavy Active je sedm airbagů, tempovat s omezovačem rychlosti, asistent pro udržování jízdního pruhu nebo asistent rozpoznávání únavy. Zůstalo elektronické ovládání všech oken i vnějších zpětných zrcátek s vyhříváním, ovládání sedadla řidiče a také startování tlačítkem. Infotainment Swing s 8,25“ obrazovkou zůstal také beze změny, včetně funkce zrcadlení chytrého telefonu přes Bluetooth. Součástí jsou nečekaně i přední full-LED světlomety.

Škoda Octavia jde s cenou dolů. Důvodem je nižší základní výbava
zdroj: skoda-storyboard.com

Klima přes dotykový panel

Co bude muset řidič Octavie v základní výbavě oželet je automatická klimatizace – k dispozici je jen manuální. To pro kdekoho nehraje žádnou roli, ale faktem je, že klasické otočné ovladače tu chybí. K nastavení klimatizace se tak musíte proklikat skrz dotykový panel, což není zrovna praktické. Chybět bude také multifunkční ovládání na volantu. Jinak je Škoda Octavia je ve výbavě Active dostupná i se čtyřválcovými motory 1.5 TSI ACT (110 kW) a 2.0 TDI Evo (85 kW), ale samozřejmě se pak do ceny pod 500 tisíc nedostanete.

Škoda Octavia jde s cenou dolů. Důvodem je nižší základní výbava
zdroj: skoda-storyboard.com

Něco navíc se vyplatí

Škoda nabízí slibovanou cenovku v rámci akční nabídky 125 let, který poskytuje ono cenové zvýhodnění pro základní model. Pořizovací cenu také navýší jakákoli změna barvy – pouze vyobrazený odstín „modrá energy“ není za příplatek. I tak ale pořídíte rozumně vybavenou novou Octavii do půl milionu. Doporučili bychom paket Active PLUS, který přidá parkovací senzory vzadu, 16“ hliníková kola, kožený volant a hlavici řadící páky. K tomu ještě 4 reproduktory navíc, to vše za 15 tisíc. Tohle a změna barvy tak budou nejnutnější investice, které vaši celkovou cenu navýší.

Podobné články

Nejoblíbenější

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?

Londýnská mapa veřejných toalet? Skrytý průvodce pro gaye

Nenápadný průvodce po veřejných toaletách města navedl "uvědomělého" čtenáře na ta správná diskrétní místa pro náhodnou schůzku.