Toyota Hilux: větší komfort pro posádku a silnější motor v nabídce

Toyota Hilux není žádný nováček. Tradice modelové řady sahá do roku 1968 a aktuální čerstvý přírůstek střídá stávající generaci z roku 2015. V daném segmentu se jedná o nejprodávanější vůz v České republice. Nově bude k dispozici vznětový agregát o objemu 2,8 litru, který disponuje výkonem 150 kW (204 koní) a točivým momentem 500 Nm. V nabídce zůstává i stávající motor 2,4 D s výkonem 110 kW (150 koní), který má 400 Nm.

Toyota Hilux: větší komfort pro posádku a silnější motor v nabídce
zdroj: toyotanews.eu

Pracovní pick-up i rodinný vůz

Větší výkon vylepší schopnosti Hiluxu při tahání přívěsu, jehož hmotnost může být až 3,5 tuny. Samotný vůz pak snese zatížení 1 tunu. Kromě náhonu na zadní nápravu je k dispozici ručně přiřaditelný systém 4×4 pro jízdu v terénu. Ten má na pomoc automatický samosvorný diferenciál a asistent rozjezdu do kopce HAC. S nerovnostmi bojuje i systém aktivního řízení trakce A-TRC.

Nová technika a bezpečnostní systémy

Dotykový panel infotainmentu má nově větší úhlopříčku 8“ a podporuje Apple CarPlay a Android Auto. Při couvání pomůže zadní parkovací kamera a nově bylo přepracované také nastavení podvozku pro lepší komfort na silnici a odezvy plynového pedálu při jízdě v terénu. Výbava zahrnuje množství bezpečnostních systémů, jako je detekce vozů a chodců, rozpoznávání dopravních značek nebo adaptivní tempomat.

Toyota Hilux: větší komfort pro posádku a silnější motor v nabídce
zdroj: toyotanews.eu

Úspornost překvapí

Nový motor 2,8 by se měl při běžné jízdě vejít do osmi litrů na 100 km, což je uvěřitelný údaj. Dosavadní diesel 2,4 má totiž i při svižném cestování nebo jízdě terénem spotřebu 9 l/100 km. Nová Toyota Hilux přichází na trh s prodlouženou zárukou na 5 let nebo 250 000 km. Příchod další generace snížil cenu stávajícího modelu, která startuje na 847 000,- za 2 dveřovou variantu. Na fotkách je nový model ve výbavě Invincible, který má výraznější masku, ochranné lemy nárazníků i blatníků, parkovací senzory a další vychytávky. Startovat bude na 1 282 600 Kč.

Toyota Hilux: větší komfort pro posádku a silnější motor v nabídce
zdroj: toyotanews.eu

Podobné články

Nejoblíbenější

Skutečně dokážeme cítit pach strachu a dalších emocí?

Při komunikaci se spoléháme hlavně na jazyk a zrak. Jak podstatnou roli hraje u lidí nos a dokážeme pomocí čichu cítit strach?

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?