Toyota Hilux: větší komfort pro posádku a silnější motor v nabídce

Toyota Hilux není žádný nováček. Tradice modelové řady sahá do roku 1968 a aktuální čerstvý přírůstek střídá stávající generaci z roku 2015. V daném segmentu se jedná o nejprodávanější vůz v České republice. Nově bude k dispozici vznětový agregát o objemu 2,8 litru, který disponuje výkonem 150 kW (204 koní) a točivým momentem 500 Nm. V nabídce zůstává i stávající motor 2,4 D s výkonem 110 kW (150 koní), který má 400 Nm.

Toyota Hilux: větší komfort pro posádku a silnější motor v nabídce
zdroj: toyotanews.eu

Pracovní pick-up i rodinný vůz

Větší výkon vylepší schopnosti Hiluxu při tahání přívěsu, jehož hmotnost může být až 3,5 tuny. Samotný vůz pak snese zatížení 1 tunu. Kromě náhonu na zadní nápravu je k dispozici ručně přiřaditelný systém 4×4 pro jízdu v terénu. Ten má na pomoc automatický samosvorný diferenciál a asistent rozjezdu do kopce HAC. S nerovnostmi bojuje i systém aktivního řízení trakce A-TRC.

Nová technika a bezpečnostní systémy

Dotykový panel infotainmentu má nově větší úhlopříčku 8“ a podporuje Apple CarPlay a Android Auto. Při couvání pomůže zadní parkovací kamera a nově bylo přepracované také nastavení podvozku pro lepší komfort na silnici a odezvy plynového pedálu při jízdě v terénu. Výbava zahrnuje množství bezpečnostních systémů, jako je detekce vozů a chodců, rozpoznávání dopravních značek nebo adaptivní tempomat.

Toyota Hilux: větší komfort pro posádku a silnější motor v nabídce
zdroj: toyotanews.eu

Úspornost překvapí

Nový motor 2,8 by se měl při běžné jízdě vejít do osmi litrů na 100 km, což je uvěřitelný údaj. Dosavadní diesel 2,4 má totiž i při svižném cestování nebo jízdě terénem spotřebu 9 l/100 km. Nová Toyota Hilux přichází na trh s prodlouženou zárukou na 5 let nebo 250 000 km. Příchod další generace snížil cenu stávajícího modelu, která startuje na 847 000,- za 2 dveřovou variantu. Na fotkách je nový model ve výbavě Invincible, který má výraznější masku, ochranné lemy nárazníků i blatníků, parkovací senzory a další vychytávky. Startovat bude na 1 282 600 Kč.

Toyota Hilux: větší komfort pro posádku a silnější motor v nabídce
zdroj: toyotanews.eu

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?