Toyota Hilux: větší komfort pro posádku a silnější motor v nabídce

Toyota Hilux není žádný nováček. Tradice modelové řady sahá do roku 1968 a aktuální čerstvý přírůstek střídá stávající generaci z roku 2015. V daném segmentu se jedná o nejprodávanější vůz v České republice. Nově bude k dispozici vznětový agregát o objemu 2,8 litru, který disponuje výkonem 150 kW (204 koní) a točivým momentem 500 Nm. V nabídce zůstává i stávající motor 2,4 D s výkonem 110 kW (150 koní), který má 400 Nm.

Toyota Hilux: větší komfort pro posádku a silnější motor v nabídce
zdroj: toyotanews.eu

Pracovní pick-up i rodinný vůz

Větší výkon vylepší schopnosti Hiluxu při tahání přívěsu, jehož hmotnost může být až 3,5 tuny. Samotný vůz pak snese zatížení 1 tunu. Kromě náhonu na zadní nápravu je k dispozici ručně přiřaditelný systém 4×4 pro jízdu v terénu. Ten má na pomoc automatický samosvorný diferenciál a asistent rozjezdu do kopce HAC. S nerovnostmi bojuje i systém aktivního řízení trakce A-TRC.

Nová technika a bezpečnostní systémy

Dotykový panel infotainmentu má nově větší úhlopříčku 8“ a podporuje Apple CarPlay a Android Auto. Při couvání pomůže zadní parkovací kamera a nově bylo přepracované také nastavení podvozku pro lepší komfort na silnici a odezvy plynového pedálu při jízdě v terénu. Výbava zahrnuje množství bezpečnostních systémů, jako je detekce vozů a chodců, rozpoznávání dopravních značek nebo adaptivní tempomat.

Toyota Hilux: větší komfort pro posádku a silnější motor v nabídce
zdroj: toyotanews.eu

Úspornost překvapí

Nový motor 2,8 by se měl při běžné jízdě vejít do osmi litrů na 100 km, což je uvěřitelný údaj. Dosavadní diesel 2,4 má totiž i při svižném cestování nebo jízdě terénem spotřebu 9 l/100 km. Nová Toyota Hilux přichází na trh s prodlouženou zárukou na 5 let nebo 250 000 km. Příchod další generace snížil cenu stávajícího modelu, která startuje na 847 000,- za 2 dveřovou variantu. Na fotkách je nový model ve výbavě Invincible, který má výraznější masku, ochranné lemy nárazníků i blatníků, parkovací senzory a další vychytávky. Startovat bude na 1 282 600 Kč.

Toyota Hilux: větší komfort pro posádku a silnější motor v nabídce
zdroj: toyotanews.eu

Podobné články

Nejoblíbenější

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.

Kolik lidí zabijí žraloci během jednoho roku?

Žraloci jsou fascinující tvorové s velmi špatnou reputací. Za kolik lidských životů ročně jsou ve skutečnosti zodpovědní?

Máte pocit, že vás vaše kočka neposlouchá? Podle studie je to nejspíš fakt

Pokud máte kočku, často můžete mít podezření, že vás neposlouchá. Vysvětlení přináší studie, zaměřená na reakce koček na různé hlasy.