Armor Wars: Marvel zcela mění plány pro spin-off Iron Mana

Přestože byl projekt Armor Wars oznámený jako show pro Disney+ koncem roku 2020, během posledních dvou let přišly jen minimální aktualizace. Don Cheadle měl být jako James Rhodes protagonistou ve svém prvním projektu MCU. V synopsi scénáře musí Rhodey čelit následkům toho, že se technologie Tonyho Starka dostane do nesprávných rukou.

Po velkém tichu kolem Armor Wars přichází nová zpráva a aktualizace. Projekt dostal před plánem výroby obrovský upgrade. Namísto vydání na Disney+ v podobě televizní série se nyní Armor Wars vyvíjí jako celovečerní film, který bude uvedený v kinech. Datum premiéry ještě nebylo potvrzeno. Don Cheadle si tak poprvé zahraje hlavní postavu ve vlastním snímku MCU.

Marvel přehodnotil situaci

Studio se prý zavázalo „vyprávět příběh správným způsobem“, čímž si v Marvelu uvědomili, že se pro projekt více hodí uvedení v podobě celovečerního snímku. Yassir Lester, kterého Marvel najal v létě 2020, aby napsal scénář k Armor Wars, údajně jako scénárista zůstává. Snímek stále nemá datum premiéry, ale pravděpodobně to bude někdy během Fáze 6 nebo později.

Armor Wars Marvel Iron Man War Machine
zdroj: Marvel Studios

Není to poprvé, kdy Marvel změnil projekt podobným způsobem. Hawkeye byl původně plánovaný jako film s Jeremy Rennerem v hlavní roli, než byl vyvinutý jako šestidílná série pro Disney+, aby uvedl postavu Kate Bishop. Clint Barton se tak svého vlastního filmu nedočkal, na rozdíl od Black Widow.

Diváci dávají přednost filmům

Zpráva je samozřejmě ze vše úhlů pohledu skvělá. Don Cheadle se tímto dostal do hlavní role celovečerního filmu v rámci MCU poprvé od svého debutu ve snímku Iron Man 2 z roku 2010. Jeho postavu diváci dobře znají, přestože strávil ve většině následujících projektů Marvelu na plátně jen několik minut. Zároveň to znamená, že má Marvel dostatečnou víru v příběh, který bude uveden do kinosálů.

Přestože jsou série MCU pro Disney+ vyvíjené s rozpočtem srovnatelným s filmy, musí seriály rozložit své financování do šesti epizod. Rozpočet musí pokrýt šest hodin příběhu, což je více než dvojnásobek stopáže, který má většina filmů MCU, s výjimkou tříhodinového snímku Avengers: Endgame. Důvod vzniku televizních sérií je ale jasný – Disney potřebuje oslovit nové předplatitele pro svoji streamovací platformu. Práva na frančízy Marvel nebo Star Wars jsou velkými esy v rukávu.

Proč se stal z Armor Wars celovečerní snímek?

Fakt, že Armor Wars vznikne jako film, v neposlední řadě umožní, aby odkaz Tonyho Starka pokračoval správným směrem na velkém plátně. Rozpočet filmového snímku také umožňuje, aby se objevila a zazářila řada nových obleků, stejně jako tomu bylo ve filmech Roberta Downey Jr. Televizní série na Disney+ jsou navíc kritizovány za roztažený děj a hluchá místa. Don Cheadle tak konečně dostane šanci přivést na plátno pořádný vstup jako zatím přehlížený War Machine.

Armor Wars Marvel Iron Man War Machine
zdroj: Marvel Studios

Kromě Armor Wars nedávno Marvel vypustil překvapení v podobě ohlášení Deadpoola 3 s Hugh Jackmananem na palubě v kůži Wolverina. Oznámení „dobrých“ novinek v MCU samozřejmě není náhodné. PR oddělení Marvelu nasadilo tzv. damage control po katastrofálním seriálu She-Hulk, který odsuzují i ti největší zastánci tvorby Marvel Studios. Na odvedení pozornosti od tohoto průšvihu skvěle poslouží právě takové novinky, které si fanoušci přejí slyšet.

Otázkou je, kdy se film objeví v kinech. Deadpool 3 obsadil slot 6. září 2024, takže snímek Armor Wars by mohl zaujmout jeden z dosud otevřených termínů roku 2025 v únoru nebo v červenci. To by film umístilo přímo před nebo hned po jednom z příštích dvou snímků Avengers. Mezitím se Don Cheadle objeví jako James Rhodes/War Machine v sérii Secret Invasion, která dorazí na Disney+ na jaře 2023.

zdroj: Marvel, The Hollywood Reporter, Insider

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.