Režisér Avengers: Endgame varuje před mentalitou „vše v jednom“ multivesmíru MCU

Spolurežisér Avengers: Endgame, Joe Russo, vyjádřil v diskuzi obavy před současnou posedlostí Hollywoodu konceptem multivesmíru. Ve svém projevu na výročním summitu Design Innovate Communicate Entertain (DICE 2022) varuje, že by tato praktika mohla vyústit v pozastavení dalšího rozvoje komikových adaptací. Russo upozornil, že společnostem chybí kreativita a inovace, což vede k tomu, že je jediná populární myšlenka realizována stále dokola.

Společnosti chtějí primárně maximalizovat zisk

Firemní agenda je: „Máte rádi čokoládovou zmrzlinu? Dobře, tak tady je čokoládová zmrzlina s posypem, tady je čokoládová zmrzlina s polevou… Jejich úkolem je zapnout tiskárnu na peníze,“ vysvětlil Joe Russo. „Úkolem kreativce je říct, „Sakra, já nevím, jestli se chci dívat na tohle.

Joe Russo dále řekl, že i když by mohlo být nadměrné zaměření na určité koncepty pro filmový průmysl na škodu, věří, že se kreativci dokáží stagnaci vyhnout. „Takže ano, příliš mnoho jedné věci je špatně, ale myslím si, že je tady dost inovátorů v prostoru, kde můžete očekávat, že budete překvapeni. Jen nečekejte, že vás překvapí korporace.

Všeho moc škodí

Tento komentář přichází po nárůstu zájmu o multivesmír, myšlence, popularizované v hlavním proudu Marvel Cinematic Universe. S následujícími televizními show jako Loki nebo What if…? a fenomenálním úspěchem snímku Spider-Man: No Way Home se zdá, že je Hollywood stále více zamilovaný do dobrodružství v multivesmíru. Kromě spekulací ohledně představení několika postav série X-Men v chystaném filmu Doctor Strange in The Multiverse of Madness se podobným směrem vydává i studio Warner Bros. Pictures a nadcházející snímek DCEU The Flash.

Russo je vyhlášeným filmovým režisérem, který nejčastěji pracuje v tandemu se svým bratrem Antonym. Kromě Avengers: Endgame je dvojice zodpovědná také za úspěšné filmy MCU, jako Captain America: Winter Soldier, Captain America: Civil War a Avengers: Infinity War. Obecně patří jejich práce pro Marvel (Disney) k tomu nejlepšímu, co bylo v MCU představeno.

Ohledně toho, jestli by znovu spolupracoval s Marvelem, Joe Russo řekl: „Podívejte, my ty kluky milujeme, a nemůžu říct, jestli to bude tak nebo onak, ale spolupracoval bych s nimi okamžitě. Je to ta nejlepší pracovní zkušenost naší kariéry. Jsou pro nás jako rodina. Milujeme ten materiál a milujeme fanoušky.

zdroj: Syfy Wire

Podobné články

Nejoblíbenější

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?

Londýnská mapa veřejných toalet? Skrytý průvodce pro gaye

Nenápadný průvodce po veřejných toaletách města navedl "uvědomělého" čtenáře na ta správná diskrétní místa pro náhodnou schůzku.

Podvodník z Tinderu dostal z žen na seznamce desítky milionů korun. Je bez trestu na svobodě

Přes seznamku vydojil z žen miliony korun. Podvodník z Tinderu, Shimon Hyaut, řečený Levine, neváhal své oběti vydírat verbálně i emočně.