Black Widow: štafetu po Scarlett Johansson převezme Florence Pugh

Po odkladech do kin v listopadu dorazí Black Widow. Scarlett Johansson ve filmu předá pomyslnou štafetu svému nástupci, kterou je další „černá vdova“ Yelena Belova. Tu hraje mladá anglická herečka Florence Pugh a režisérka snímku Cate Shortland potvrdila, že s ní Marvel počítá do dalších filmů MCU. Vytoužená sólovka Black Widow přichází v době, kdy už je hlavní hrdinka oficiálně mrtvá, protože se v Avengers: Endgame obětovala, aby tým získal Kámen duší na planetě Vormir.

Ještě před Thanosem

Snímek Black Widow se odehrává zpětně mezi filmy Občanská válka a Infinity War. Natasha v mezičase navštíví matičku Rus, protože střípky z její přísně utajované minulosti hrozí vyplavat na povrch. Při odhalování spiknutí jí podá pomocnou ruku Yelena Belova, která prošla stejným výcvikovým programem. Právě ta bude reprezentovat assassinku s elektrickými obušky v budoucích filmech Marvelu. Pro Scarlett Johansson tak jedna etapa definitivně končí.

Black Widow: štafetu po Scarlett Johansson převezme Florence Pugh
zdroj: facebook.com / blackwidow

Pozdě, ale přece

Fanoušci Marvelu dlouho žadonili, aby vznikl samostatný sólový film pro Černou vdovu. Podle všeho byl nápad na stole už nějakou dobu, ale oživit ho se nakonec povedlo až v době, kdy je Natasha Romanoff v MCU po smrti. Na zážitku z filmu to ale nic nemění a bude to takové poslední shledání s hrdinkou. Black Widow nabídne jiný zážitek, než dosavadní filmy Marvelu. Snaha studia jednotlivá sólová dobrodružství odlišit se daří výborně a výprava do Ruska má být tak trochu špionážní thriller.

Black Widow: štafetu po Scarlett Johansson převezme Florence Pugh
zdroj: facebook.com / blackwidow

Nastupuje Yelena Belova

V převzetí odkazu Černé vdovy došlo i v komiksech a Marvel se bude ve filme tohoto přístupu držet. Yelena Belova má stejný původ jako Natasha a sdílela s ní i výcvik v tajemném zařízení, známém jako Red Room. Yelena byla z počátku nepřítel, odhodlaný za každou cenu dokázat, že její schopnosti převyšují ty Natashiny. Její víra ve vlastní vedení se ale postupně rozpadla, několik let fungovala nezávisle, až ji Natashina smrt vedla k tomu zaujmout její místo.

Black Widow s novou tváří

Zatím nevíme, jaký bude status Yeleny na konci Black Widow. Vzhledem ke špionážnímu zaměření filmu není jasné, na jaké „straně“ bude nová hrdinka stát ani jakým způsobem se později propojí s ostatními charaktery. Snímek je každopádně rozloučením s Natashou, které podle slov režisérky Cate Shortland nahradí fakt, že si celý závěr Endgame přivlastnil pro sebe zesnulý Tony Stark. Jednoduše to bylo na místě a podle Marvelu by si Natasha žádné shromáždění nepřála. Black Widow tak v závěru nepochybně zahraje na nostalgickou strunu. Pokud Marvel natočí Black Widow 2, bude to už s novou hrdinkou.

zdroj: youtube.com

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.