Dwayne Johnson podstoupil pro snímek Black Adam svůj dosud nejnáročnější trénink

Dwayne Johnson, hvězda snímku Black Adam, v rozhovoru prozradil, že jeho cílem během tréninkové přípravy bylo vypadat ještě svalnatěji, než vyobrazená verze antihrdiny v komisech DC. Pro filmovou adaptaci tak trénoval s maximálním nasazením.

Trénink, který jsme absolvovali pro tenhle film, byl ten nejnáročnější, jaký jsem kdy v životě podstoupil,“ řekl herec v rozhovoru pro Men’s Journal. „Slibuji vám tohle: hierarchie moci v DC universu se brzy změní.“ Navíc Johnson doslova prohlásil, že se narodil, aby hrál Black Adama, a že začal na tuto roli trénovat od chvíle, kdy vyšel z lůna.

Se vší upřímností, tento projekt mě provází už deset let. Proces odstartoval, když jsme začali skládat materiál a postupně ho rozvinuli do dnešní podoby,“ pokračuje herec. „Jakmile se naše produkční společnost Seven Bucks, zbytek mého týmu, studio Warner Bros. a DC Comics dohodli na datu zahájení, začal jsem se svým trenérem Davem Rienzim sestavovat vyčerpávající tréninkový plán. Chtěl jsem do toho vstoupit v nejlepší formě mé kariéry.

Dwayne Johnson Black Adam
zdroj: Warner Bros. Pictures

Jedna velká rodina

Nejnovější komentáře Johnsona o tom, jak se dostával do formy pro projekt DC Extended Universe, odrážejí jeho pocity, které sdílel v prosinci 2020. Tehdy poprvé navnadil fanoušky na Instagramu fotkou z posilovny, u které zmínil start natáčení. Snímek označil jako trénink na Black Adama. Zároveň pochválil svého trenéra, kterým je Dave Rinzi. „Velký pokřik pro mého dlouholetého silového a kondičního kouče, za neustále se vyvíjející strategickou cestu k úspěchu tohoto filmu a charakteru. Měsíc po měsíci, týden za týdnem, den za dnem.

Zajímavostí je, že manželkou Davea Rinziho je od roku 2014 Dany Garcia, se kterou byl Dwayne Johnson ženatý mezi lety 1997-2008 a má s ní své první tři dcery. Dany Garcia je bývalá profesionální kulturistka IFBB a dnes vede několik produkčních a dalších společností. Podílí se na produkci všech snímků The Rocka a výjimkou není ani Black Adam. Zároveň společně přes Instagram propagují, kromě značky Under Armour, také ZOA energy drinky, které spolu založili. Všichni dohromady tvoří hlavní mozky týmu, který pečuje o hvězdnou značku Dwayne „The Rock“ Johnson.

Moc egyptských bohů

Black Adam je někdy padouchem, jindy antihrdinou DC Comics, kde debutoval už v roce 1945. Tisíce let předtím, než čaroděj Shazam vybral mladého Billyho Batsona, aby dostal nadlidské schopnosti, dal svojí moc šampionovi ze Starého Egypta. Teth-Adam byl hrdinou, ale postupně dovolil moci, aby ho zkorumpovala a zkazila jeho ideály. Proto ho Shazam vyhostil, ale ne nadobro. Black Adam se považuje za hodného vedení celého lidstva a věří, že pro vyšší dobro není žádná oběť dost velká.

Dwayne Johnson Black Adam
zdroj: Warner Bros. Pictures

Je trochu na škodu, že studio Warner Bros. vypadá, že stále neví, jak se svými právy na DC Extended Universe smysluplně naložit. Vybudovat kontinuitu, jako to v minulé dekádě předvedl Marvel (Disney), je správný způsob, jak oslovit co nejširší publikum a mít možnost dál navazovat. Stejně, jako se už nedočkáme Man of Steel 2, neuvidíme Henryho Cavilla jako Supermana bojovat s Rockem v roli Black Adama.

Producent Hiram Garcia, bratr Johnsonovy exmanžely, řekl, že by rád vyprávěl příběh Black Adama v několika filmech. „Vždy jsme měli vizi toho, kam jsme to chtěli dovést. Nikdy jsme to nevnímali jen jako jednorázový film,“ prohlásil. Jak to dopadne, ukáží až tržby z pokladen kin. Black Adam dorazí 29. července 2022.

zdroj: Men’s Journal, Cinema Blend, DC Fandom

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.