Dwayne Johnson podstoupil pro snímek Black Adam svůj dosud nejnáročnější trénink

Dwayne Johnson, hvězda snímku Black Adam, v rozhovoru prozradil, že jeho cílem během tréninkové přípravy bylo vypadat ještě svalnatěji, než vyobrazená verze antihrdiny v komisech DC. Pro filmovou adaptaci tak trénoval s maximálním nasazením.

Trénink, který jsme absolvovali pro tenhle film, byl ten nejnáročnější, jaký jsem kdy v životě podstoupil,“ řekl herec v rozhovoru pro Men’s Journal. „Slibuji vám tohle: hierarchie moci v DC universu se brzy změní.“ Navíc Johnson doslova prohlásil, že se narodil, aby hrál Black Adama, a že začal na tuto roli trénovat od chvíle, kdy vyšel z lůna.

Se vší upřímností, tento projekt mě provází už deset let. Proces odstartoval, když jsme začali skládat materiál a postupně ho rozvinuli do dnešní podoby,“ pokračuje herec. „Jakmile se naše produkční společnost Seven Bucks, zbytek mého týmu, studio Warner Bros. a DC Comics dohodli na datu zahájení, začal jsem se svým trenérem Davem Rienzim sestavovat vyčerpávající tréninkový plán. Chtěl jsem do toho vstoupit v nejlepší formě mé kariéry.

Dwayne Johnson Black Adam
zdroj: Warner Bros. Pictures

Jedna velká rodina

Nejnovější komentáře Johnsona o tom, jak se dostával do formy pro projekt DC Extended Universe, odrážejí jeho pocity, které sdílel v prosinci 2020. Tehdy poprvé navnadil fanoušky na Instagramu fotkou z posilovny, u které zmínil start natáčení. Snímek označil jako trénink na Black Adama. Zároveň pochválil svého trenéra, kterým je Dave Rinzi. „Velký pokřik pro mého dlouholetého silového a kondičního kouče, za neustále se vyvíjející strategickou cestu k úspěchu tohoto filmu a charakteru. Měsíc po měsíci, týden za týdnem, den za dnem.

Zajímavostí je, že manželkou Davea Rinziho je od roku 2014 Dany Garcia, se kterou byl Dwayne Johnson ženatý mezi lety 1997-2008 a má s ní své první tři dcery. Dany Garcia je bývalá profesionální kulturistka IFBB a dnes vede několik produkčních a dalších společností. Podílí se na produkci všech snímků The Rocka a výjimkou není ani Black Adam. Zároveň společně přes Instagram propagují, kromě značky Under Armour, také ZOA energy drinky, které spolu založili. Všichni dohromady tvoří hlavní mozky týmu, který pečuje o hvězdnou značku Dwayne „The Rock“ Johnson.

Moc egyptských bohů

Black Adam je někdy padouchem, jindy antihrdinou DC Comics, kde debutoval už v roce 1945. Tisíce let předtím, než čaroděj Shazam vybral mladého Billyho Batsona, aby dostal nadlidské schopnosti, dal svojí moc šampionovi ze Starého Egypta. Teth-Adam byl hrdinou, ale postupně dovolil moci, aby ho zkorumpovala a zkazila jeho ideály. Proto ho Shazam vyhostil, ale ne nadobro. Black Adam se považuje za hodného vedení celého lidstva a věří, že pro vyšší dobro není žádná oběť dost velká.

Dwayne Johnson Black Adam
zdroj: Warner Bros. Pictures

Je trochu na škodu, že studio Warner Bros. vypadá, že stále neví, jak se svými právy na DC Extended Universe smysluplně naložit. Vybudovat kontinuitu, jako to v minulé dekádě předvedl Marvel (Disney), je správný způsob, jak oslovit co nejširší publikum a mít možnost dál navazovat. Stejně, jako se už nedočkáme Man of Steel 2, neuvidíme Henryho Cavilla jako Supermana bojovat s Rockem v roli Black Adama.

Producent Hiram Garcia, bratr Johnsonovy exmanžely, řekl, že by rád vyprávěl příběh Black Adama v několika filmech. „Vždy jsme měli vizi toho, kam jsme to chtěli dovést. Nikdy jsme to nevnímali jen jako jednorázový film,“ prohlásil. Jak to dopadne, ukáží až tržby z pokladen kin. Black Adam dorazí 29. července 2022.

zdroj: Men’s Journal, Cinema Blend, DC Fandom

Podobné články

Nejoblíbenější

Šokující příběh Gigi Jordan. Farmaceutická milionářka zavraždila svého osmiletého syna

Gigi Jordan namíchala svému synovi smrtící koktejl. Z jejího vysvětlení k motivu děsivého činu mrazí. Nyní je sama po smrti.

Znepokojivý pohled. Žralok dokáže vyvrhnout svůj vlastní žaludek ven

Vyhodit obsah žaludku zvládne i člověk, ale žralok ovládá trochu vyšší verzi a navíc to udělá zcela dobrovolně.

Lidé vařili jídlo dříve, než se předpokládalo. Pro náš vývoj to bylo zásadní

Na ohni propečené maso nastartovalo evoluční změny našeho druhu. Podle nových informací pravěcí lidé vařili jídlo dříve, než jsme mysleli.