The Witcher: Henry Cavill se na 2. sérii připravoval hraním her na nejtěžší obtížnost

Během natáčení 2. sezóny The Witcher/Zaklínač měl Henry Cavill podle svých slov konečně čas si znovu zahrát hry, které pomohly Geralta z Rivie vystřelit mezi globální hvězdy. Tentokrát se Cavill ponořil do her s nastavením na nejtěžší obtížnost.

Rozhodl jsem se dát to na nejtěžší možnou obtížnost, kterou jsem mohl hrát, což už jsem udělal jednou předtím. A bylo to opravdu docela stresující. Zapomněl jsem, jak stresující to je,“ popsal Cavill zážitek v rozhovoru pro magazín Total Film. Podle jeho slov mu pandemie koronaviru zajistila potřebné hodiny k opětovné návštěvě Geraltova herního světa. „Během těchto dní nemám zrovna času nazbyt, a tak jsem dosud neměl moc šancí zahrát hry znovu.

Adrenalinová herní výzva

Všechny tři tituly herní trilogie The Witcher od polského vývojáře CD Projekt Red mají několik úrovní obtížnosti. První hra z roku 2007 má nejtěžší nastavení nazvané jednodušše „Hard“ a je popsána jako „pro pokročilé hráče“. The Witcher 2: Assassins of Kings z roku 2011 obsahuje Hard level, kde nepřátelé způsobují těžké poškození, a pak úroveň Insane, která znemožňuje načítání předtím uložené hry, pokud Geralt zemře. The Witcher 3: Wild Hunt (2015) má o něco méně drsnou variantu, nazvanou Death March. Během té je mnoho soupeřů – zejména na začátku – schopných Geralta zabít jedinou ranou.

Henry Cavill je svým zapálením pro hraní na PC známý. V roce 2020 sociální sítě obletěly jeho záběry, jak hrdě buduje svůj vlastní počítač, včetně vánočního selfie s grafickou kartou Nvidia GeForce RTX 3090. Herec už dříve opěvoval hry The Witcher a pravidelně se v rozhovorech zmiňuje, že byla trilogie od CD Projekt Red jeho vstupní branou do světa fantasy. Navíc má načtené i Sapkowského knihy. V červenci 2021 také Cavill uvedl, že jeho drsný hlas, který používá v netflixovské sérii, je inspirovaný dabérem Dougem Cocklem, který Geralta špičkově namluvil ve hrách.

The Witcher Zaklínač Henry Cavill
zdroj: CD Projekt RED

Diváci myšlenky nepřečtou

Kromě toho, že si Henry Cavill osvěžil zážitek světa Zaklínače hraním her, také prosazoval, aby měl Geralt ve 2. sezóně více dialogů. Argumentoval tím, že má postava v knihách výrazný a emocionální vnitřní monolog, který se během osmi dílů 1. sezóny vůbec neobjevil. Právě to je jedním z kamenů úrazu pro seriálovou adaptaci, protože zatímco spisovatel čtenáři neustále popisuje vnitřní myšlenkové pochody hlavní postavy, přenést stejný zážitek televiznímu divákovi je prakticky nemožné.

2. sezóna Zaklínače vychází 17. prosince 2021 a 3. už byla oznámena.

zdroj: Total Film, GamesRadar+

Podobné články

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejoblíbenější

Pablo Escobar: kolik peněz z bohatství drogového krále se podařilo najít a zajistit?

Legendární Pablo Escobar dokázal vydělat miliardu dolarů týdně. Kam odtekla čtvrtina majetku, která se po jeho smrti "záhadně" ztratila?

Otrokářství ve východní Evropě. Tataři na krymských trzích prodávali unesené děti z Finska

Otrokářství nebylo výhradní doménou severoatlantického obchodu s Afričany. Severní Evropa o tom ví své, přestože se o tom vůbec nemluví.

Bloody Benders: nechvalně známá rodina sériových vrahů si svojí práci užívala

Vtipně masakrální film Od Soumraku do úsvitu měl originální předlohu v historii, v podobě první rodiny sériových vrahů