Fantastická čtyřka: První rodina Marvelu míří do MCU. Snímek natočí režisér Spider-Mana

Fantastická čtyřka vstoupí do Marvel Cinematic Universe. Programový ředitel Kevin Feige oficiálně potvrdil, že nový snímek natočí Jon Watts, režisér filmu Spider-Man: Homecoming. Mnoho let patřila filmová práva na Fantastickou čtyřku studiu 20th Century Fox, které natočilo celkem tři snímky. První rodina Marvelu nyní spadá pod křídla Marvel Studios, když Disney odkoupil filmová a televizní aktiva společnosti Fox. S vývojem filmu se muselo počkat, dokud nebude dohoda oficiálně dokončena.

První tým hrdinů stáje Marvel

Dva roky předtím, než Marvel v šedesátých letech představil Avengers, tady byla Fantastický čtyřka. Na stránkách komiksu se objevila v roce 1961 a jedná se o vůbec první tým superhrdinů značky Marvel. Je tak více než symbolické, že se Marvel’s First Family připojí k MCU. Fox představil hrdiny poprvé v roce 2005 a následovalo pokračování Fantastická čtyřka: Silver surfer z roku 2007. Později se studio pokusilo o restart a v roce 2015 vznikl nechvalně proslulý film Joshe Tranka, který byl naprostý propadák. Kevin Feige naznačil vývoj nové Fantastické čtyřky v roce 2019 a nyní je projekt potvrzený.

Žádný risk na pozici režiséra

Na režisérskou židli usedne Jon Watts, který s Marvel Studios v posledních letech úzce spolupracoval, když režíroval snímky Spider-Man: Homecoming a Daleko od domova. Aktuálně natáčí pro spolupracující studia Marvel a Sony třetího Spider-Mana, který zatím nemá oficiální název. Marvel mezitím představil logo pro svojí Fantastickou čtyřku. Žádné detaily ohledně obsazení nebo zápletky odhaleny nebyly, stejně jako datum uvedení.

Premiéra v nedohlednu

Marvel Studios má na příští roky naplánovanou celou řadu filmových i televizních projektů, a bez uvedení snímků v roce 2020 díky pandemii koronaviru bude trvat ještě déle, než se film Jona Wattse objeví. Určitě na něm nezačne dělat dříve, než bude hotový Spider-Man 3. Fantastická čtyřka od Marvel Studios bude nepochybně méně bláznivá, než snímky Foxu z let 2005-2007, ale zase ne tak temná jako reboot z roku 2015. Marvel musí ještě najít scénáristu, aby projekt postoupil do další fáze vývoje. Na hotový film si ale nejspíš dlouho počkáme.

Podobné články

Nejoblíbenější

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?

Londýnská mapa veřejných toalet? Skrytý průvodce pro gaye

Nenápadný průvodce po veřejných toaletách města navedl "uvědomělého" čtenáře na ta správná diskrétní místa pro náhodnou schůzku.