Fantastická čtyřka: První rodina Marvelu míří do MCU. Snímek natočí režisér Spider-Mana

Fantastická čtyřka vstoupí do Marvel Cinematic Universe. Programový ředitel Kevin Feige oficiálně potvrdil, že nový snímek natočí Jon Watts, režisér filmu Spider-Man: Homecoming. Mnoho let patřila filmová práva na Fantastickou čtyřku studiu 20th Century Fox, které natočilo celkem tři snímky. První rodina Marvelu nyní spadá pod křídla Marvel Studios, když Disney odkoupil filmová a televizní aktiva společnosti Fox. S vývojem filmu se muselo počkat, dokud nebude dohoda oficiálně dokončena.

První tým hrdinů stáje Marvel

Dva roky předtím, než Marvel v šedesátých letech představil Avengers, tady byla Fantastický čtyřka. Na stránkách komiksu se objevila v roce 1961 a jedná se o vůbec první tým superhrdinů značky Marvel. Je tak více než symbolické, že se Marvel’s First Family připojí k MCU. Fox představil hrdiny poprvé v roce 2005 a následovalo pokračování Fantastická čtyřka: Silver surfer z roku 2007. Později se studio pokusilo o restart a v roce 2015 vznikl nechvalně proslulý film Joshe Tranka, který byl naprostý propadák. Kevin Feige naznačil vývoj nové Fantastické čtyřky v roce 2019 a nyní je projekt potvrzený.

Žádný risk na pozici režiséra

Na režisérskou židli usedne Jon Watts, který s Marvel Studios v posledních letech úzce spolupracoval, když režíroval snímky Spider-Man: Homecoming a Daleko od domova. Aktuálně natáčí pro spolupracující studia Marvel a Sony třetího Spider-Mana, který zatím nemá oficiální název. Marvel mezitím představil logo pro svojí Fantastickou čtyřku. Žádné detaily ohledně obsazení nebo zápletky odhaleny nebyly, stejně jako datum uvedení.

Premiéra v nedohlednu

Marvel Studios má na příští roky naplánovanou celou řadu filmových i televizních projektů, a bez uvedení snímků v roce 2020 díky pandemii koronaviru bude trvat ještě déle, než se film Jona Wattse objeví. Určitě na něm nezačne dělat dříve, než bude hotový Spider-Man 3. Fantastická čtyřka od Marvel Studios bude nepochybně méně bláznivá, než snímky Foxu z let 2005-2007, ale zase ne tak temná jako reboot z roku 2015. Marvel musí ještě najít scénáristu, aby projekt postoupil do další fáze vývoje. Na hotový film si ale nejspíš dlouho počkáme.

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?