Gladiátor 2: Ridley Scott je připravený začít natáčet. O čem film bude?

Gladiátor 2 nakonec skutečně vznikne. Scénář k filmu už vzniká a režisér Ridley Scott potvrdil, že se jedná o jeho další projekt, jakmile dokončí ten aktuální. Scott je proslulý svými klasikami, jako jsou Vetřelec (1979) a Blade Runner (1982) nebo Černý jestřáb sestřelen (2001). Letos v říjnu má premiéru jeho snímek Poslední souboj (The Last Duel), kde se objeví Matt Damon, Adam Driver nebo Ben Affleck. Po něm bude v listopadu následovat další Scottův projekt, Klan Gucci (House of Gucci), kde hlavní role obsadili Adam Driver a Lady Gaga.

V současné době se Ridley Scott soustředí na film Kitbag, životopisné historické drama, ve kterém se objeví Joaquin Phoenix jako Napoleon. Koncem září 2021 v rozhovoru pro magazín Empire Scott oznámil, že až bude Kitbag hotový, je připravený začít s druhým Gladiátorem.

Nechat odpočívat nebo pokračovat?

Gladiátor měl premiéru v roce 2000 a fanoušci se k možnému pokračování stavěli spíše negativně. Originální film získal 5 Oscarů, které si plně zasloužil, včetně ocenění za Nejlepší film. Převládá názor, že je děj perfektní, uzavřený a vracet se k němu není potřeba. Nápadů na to, jak by mohl sequel vypadat, bylo v průběhu let hned několik. Objevila se i myšlenka na oživení Maxima, která by podle názoru většiny fanoušků naprosto podryla původní, dnes už legendární film. Nápad odsoudil i Russell Crowe. Naštěstí se tohle nestane.

Gladiátor 2 nemá oficiálně potvrzené žádné obsazení a nejsou známy ani podrobnější detaily, včetně toho, kdo píše scénář. Očekává se, že se bude děj odehrávat 20 let po událostech původního filmu a hlavním hrdinou bude dnes již dospělý Lucius, který se chopí Maximova odkazu. Lucius byl synem Lucilly (Connie Nielsen) a Maxima sledoval při boji z první řady Kolosea. Spencer Trent Clark, který hrál Lucia jako malý kluk, je dnes o dvacet let starší, takže se nabízí i potenciální volba pro casting. Roli ale může stejně tak dostat kdokoli jiný.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.