Gladiátor 2: Ridley Scott je připravený začít natáčet. O čem film bude?

Gladiátor 2 nakonec skutečně vznikne. Scénář k filmu už vzniká a režisér Ridley Scott potvrdil, že se jedná o jeho další projekt, jakmile dokončí ten aktuální. Scott je proslulý svými klasikami, jako jsou Vetřelec (1979) a Blade Runner (1982) nebo Černý jestřáb sestřelen (2001). Letos v říjnu má premiéru jeho snímek Poslední souboj (The Last Duel), kde se objeví Matt Damon, Adam Driver nebo Ben Affleck. Po něm bude v listopadu následovat další Scottův projekt, Klan Gucci (House of Gucci), kde hlavní role obsadili Adam Driver a Lady Gaga.

V současné době se Ridley Scott soustředí na film Kitbag, životopisné historické drama, ve kterém se objeví Joaquin Phoenix jako Napoleon. Koncem září 2021 v rozhovoru pro magazín Empire Scott oznámil, že až bude Kitbag hotový, je připravený začít s druhým Gladiátorem.

Nechat odpočívat nebo pokračovat?

Gladiátor měl premiéru v roce 2000 a fanoušci se k možnému pokračování stavěli spíše negativně. Originální film získal 5 Oscarů, které si plně zasloužil, včetně ocenění za Nejlepší film. Převládá názor, že je děj perfektní, uzavřený a vracet se k němu není potřeba. Nápadů na to, jak by mohl sequel vypadat, bylo v průběhu let hned několik. Objevila se i myšlenka na oživení Maxima, která by podle názoru většiny fanoušků naprosto podryla původní, dnes už legendární film. Nápad odsoudil i Russell Crowe. Naštěstí se tohle nestane.

Gladiátor 2 nemá oficiálně potvrzené žádné obsazení a nejsou známy ani podrobnější detaily, včetně toho, kdo píše scénář. Očekává se, že se bude děj odehrávat 20 let po událostech původního filmu a hlavním hrdinou bude dnes již dospělý Lucius, který se chopí Maximova odkazu. Lucius byl synem Lucilly (Connie Nielsen) a Maxima sledoval při boji z první řady Kolosea. Spencer Trent Clark, který hrál Lucia jako malý kluk, je dnes o dvacet let starší, takže se nabízí i potenciální volba pro casting. Roli ale může stejně tak dostat kdokoli jiný.

Podobné články

Nejoblíbenější

Máte pocit, že vás vaše kočka neposlouchá? Podle studie je to nejspíš fakt

Pokud máte kočku, často můžete mít podezření, že vás neposlouchá. Vysvětlení přináší studie, zaměřená na reakce koček na různé hlasy.

Šokující příběh Gigi Jordan. Farmaceutická milionářka zavraždila svého osmiletého syna

Gigi Jordan namíchala svému synovi smrtící koktejl. Z jejího vysvětlení k motivu děsivého činu mrazí. Nyní je sama po smrti.

Znepokojivý pohled. Žralok dokáže vyvrhnout svůj vlastní žaludek ven

Vyhodit obsah žaludku zvládne i člověk, ale žralok ovládá trochu vyšší verzi a navíc to udělá zcela dobrovolně.