Indiana Jones 5: producent filmu slíbil, že Harrison Ford nebude přeobsazen

Producent chystaného snímku Indiana Jones 5, Frank Marshall, přislíbil divákům, že se Harrison Ford opět objeví v hlavní roli. Ford hrál poprvé profesora archeologa ve snímku Dobyvatelé ztracené archy z roku 1981 a postavu si ještě třikrát zopakoval. Jeho poslední dobrodružství bylo v roce 2008 ve filmu Indiana Jones a Království křišťálové lebky. Herec byl pak zařazen do obsazení pátého pokračování, které je ve vývoji od roku 2016. Od té doby se Indiana Jones 5 setkal s řadou problémů, scénář byl několikrát přepisován a místo Spielbegra ho dostal k režii James Mangold.

Na skákání to nebude

Disney a Lucasfilm mají v tuto chvíli naplánovanou premiéru na červenec 2022. V té době by měl Harrison Ford oslavit osmdesáté narozeniny. Herec předvedl v posledních letech dobře přijaté role v sequelech Star Wars: Síla se probouzí a Blade Runner 2049, ale jeho pokročilý věk znamená limit toho, co bude schopen jako Indiana Jones reálně dělat. To vedlo k zamyšlení, jestli kreativní tým nehledá pro pokračování někoho mladšího. Podle prohlášení je ale Harrison Ford jejich hlavní volba.

Marshall ohledně chystaného Indiana Jonese vyčistil vzduch. Zároveň prozradil, že je James Mangold zaneprázdněn prací na scénáři: „Ano, pracujeme na scénáři. Bude jen jeden Indiana Jones a to je Harrison Ford. Z čeho jsem s Jimem nadšený, je skvělý příběh. Myslím, že je to vidět v jeho filmech, jako Ford vs Ferrari (Le Mans ’66). Je to všechno o postavách a vyprávění dobrého příběhu. Takže nadšeně sleduji, s čím ještě přijde.

Indiana Jones na pokraji sil?

Steven Spielberg už v roce 2015 také uvedl, že nebude Harrison Ford přeobsazen, ale od té doby uplynulo hodně času. Teď má snímek v rukou James Mangold a bude zajímavé sledovat, jak se režisér rozhodne vylíčit starého Indiana Jonese. To už bylo tématem i v Království křišťálové lebky. Mangold je samozřejmě nejvíc známý svou prací na snímku Logan, který skvěle zakončil působení Hugh Jackmana v titulní roli známého mutanta. Film čerpal inspiraci z westernů a Wolverine se tu objevil jako životem otlučený a vyčerpaný hrdina.

Indiana Jones 5: producent slíbil, že Harrison Ford nebude přeobrazen
zdroj: The Walt Disney Company

Filmový Indiana Jones je známý svým lehce nadneseným dobrodružným tónem. Posun věcí jiným směrem by mohl novému snímku pomoci zachovat svěží pocit, ale zároveň zůstat v šíři možností toho, co by mohl starší Harrison Ford dělat. Nákladní automobil už ho asi nepotáhne, stejně jako nebude skákat na jedoucí tank.

Risk se někdy nevyplácí

Je pochopitelné, proč se filmaři snaží udržet Forda na palubě. Herec je zkrátka synonymem role a přeobsazení by bylo obrovskou výzvou. Takové rozhodnutí by riskovalo kasovní neúspěch, podobně jako když propadl snímek Solo: A Star Wars Story. Přesto má čas zásadní význam, pokud jde o to nepohřbít sequel Indiana Jonese pod zem. Projekt pravděpodobně nepřežije další odložení nebo dvě, takže doufejme, že James Mangold dokáže prolomit kletbu a film zůstane na správné cestě. Indiana Jones 5 by pak posloužil jako zasloužené zakončení pro klasického hrdinu.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.